Išrinktos 2021 metų Klaipėdos kultūros magistrės

Garbingas uostamiesčio titulas – Klaipėdos kultūros magistro vardas – šiais metais bus suteiktas dviem iškilioms klaipėdietėms: dailininkei, scenografei Sofijai Kanaverskytei ir šokėjai, choreografei, šokio pedagogei Agnijai Šeiko.    

2021 metų Klaipėdos kultūros magistrės (iš kairės): Agnija Šeiko ir Sofija Kanaverskytė. Dmitrijaus Matvejevo ir Egidijaus Jankausko nuotr.
2021 metų Klaipėdos kultūros magistrės (iš kairės): Agnija Šeiko ir Sofija Kanaverskytė. Dmitrijaus Matvejevo ir Egidijaus Jankausko nuotr.

Tokį sprendimą priėmė gegužės 4 d. posėdžiavusi Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisija.

„Malonu, kad nepaisant antrus metus besitęsiančios pasaulinės pandemijos, kuri kultūros darbuotojams smogė ypač skaudžiai, kūrybingų asmenybių Klaipėdoje netrūksta. Tai parodė ir pretendentų į Klaipėdos Kultūros magistrus sąrašas, kuriame šiemet buvo net dešimt kandidatų. Tai teikia vilties, kad, įveikę visas negandas, grįšime prie išsiilgtų dalykų – didžiulėse salėse skambančios muzikos, spektaklių teatruose, parodų. O kol tai įvyks, šios puikios, unikalios tradicijos tąsa kartu yra ir visų mūsų menininkų, visų kūrėjų palaikymo, mūsų solidarumo su jais simbolis“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Šiemet į Klaipėdos kultūros magistro vardą pasiūlyta net dešimt pretendentų, kurie savo darbais garsina uostamiestį. Klaipėdos kultūros magistro vardas suteikiamas uostamiesčio menininkams ar kitiems kultūros šviesuoliams už išskirtinius nuopelnus miesto kultūrai. Kandidatus į šį išskirtinai klaipėdietišką titulą siūlė įvairios Klaipėdos kultūros organizacijos, kūrybinės sąjungos ir privatūs asmenys.

„Per dešimt metų, per kuriuos teko dalyvauti Kultūros magistro vardo suteikimo komisijos darbe, tai buvo labiausiai įtemptas balsavimas“, – sakė meras V. Grubliauskas.

Į Klaipėdos kultūros magistro vardą šiais metais buvo pasiūlyti šie kultūrai nusipelnę asmenys:

Kompozitorius, multiinstrumentalistas, garso inžinierius Donatas Bielkauskas;

režisierė, dramaturgė, pedagogė, dailininkė Jūratė Januškevičiūtė;

dailininkė, scenografė Sofija Kanaverskytė;

ilgametė Klaipėdos miesto  kultūros darbuotoja, kultūros puoselėtoja Nijolė Laužikienė;

aktorius ir režisierius Benas Šarka;

meno vadovė, choreografė, šokio pedagogė, docentė Agnija Šeiko;

kompozitorius, pedagogas, koncertmeisteris, profesorius Saulius Šiaučiulis;

literatūrologas, literatūros sociologas, literatūros kritikas Marijus Šidlauskas;

dirigentas, kompozitorius, chorų vadovas, docentas Algirdas Šumskis;

režisierius Alvydas Vizgirda.

2021 metų Kultūros magistras išrinktas slapto balsavimo būdu. Pagal nuostatus, kasmet kultūros magistro vardas ir regalija – kultūros magistro žiedas gali būti suteiktas 3 nusipelniusiems kultūros veikėjams. Magistro vardas suteikiamas pretendentui, kuriam savo balsus atiduoda du trečdaliai posėdyje dalyvavusių komisijos balsų. Šiemet reikiamą skaičių balsų gavo dvi kandidatės.

Nuo 2003 metų, kai gimė ši tradicija, Klaipėdos kultūros magistro vardas yra suteiktas 38 iškiliems menininkams.

Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo komisiją sudaro iš menininkų bendruomenių, miesto kultūros įstaigų atstovų susidedančios Kultūros ir meno tarybos nariai, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus atstovas, pirmininkauja miesto meras.

Laikantis ilgametės tradicijos, rugpjūčio 1 dieną, per miesto gimtadienį, Pilies muziejuje naujiesiems Kultūros magistrams paprastai įteikiami auksiniai žiedai, pagaminti renesansinio žiedo, saugomo šiame muziejuje, pavyzdžiu. Tikimasi, kad ir šiemet pavyks išlaikyti ilgametę tradiciją.

Klaipėdos m. savivaldybės administracijos informacija

Leave a Reply