Interneto svetainė „Klaipėda Locations“ vilioja kino profesionalus į pajūrį

Pradėjusi veikti informacinė platforma www.klaipeda-locations.com pristato Klaipėdą ir pajūrio regioną kaip patrauklią vietą filmavimams. Tikimasi, kad anglų kalba Klaipėdos regioną pristatantis internetinis puslapis skatins didesnį kino prodiuserių ir režisierių susidomėjimą ir pritrauks naujų kino projektų.

Lietuvos ir užsienio kino profesionalams skirtas puslapis supažindina su Klaipėdos ir pajūrio regiono miestų – Palangos, Kretingos, Priekulės ir Nidos trumpa istorija, architektūra ir gamtovaizdžiais.

„Vilniuje ir Kaune jau keletą metų veikiantys kino biurai rūpinasi filmavimų leidimų išdavimu ir informacijos tiekimu vietos ir užsienio kino kūrėjams, konkuruoja su užsienio valstybėmis dėl stambių tarptautinių kino projektų, kurie finansiškai naudingi miestui.

Šiuo atžvilgiu Klaipėda tebėra kino provincija, kur nėra kino profesionalų bendruomenės, kuri formuotų miesto įvaizdį ir galėtų konkuruoti su didžiaisiais miestais. Norėtųsi, kad į Klaipėdą kino profesionalai užsuktų dažniau.

Paskutinis didesnis filmavimas vyko 2012-ųjų liepą, kuomet režisierius Ignas Jonynas kūrė vaidybinį filmą „Lošėjas”. Įspūdingai įamžintą Klaipėdą žiūrovai turės galimybę išvysti rugsėjo pabaigoje, tačiau vienas filmavimas per dvejus metus – išties per mažai”, – komentavo projekto sumanytoja Anelija Juškevičiūtė.

Pasak internetio tinklalapio kūrėjos, Klaipėda ir jos regionas turi daugybę neišnaudotų ir įspūdingų lokacijų, tinkančių vaidybiniams ir televizijos filmams.

„Mūsų privalumas ir išskirtinumas – tai uostas, pajūrio gamta, vokiško stiliaus architektūra, sąlyginai mažos paslaugų kainos, lengvas ir greitas susisiekimas tarp miestų regione, vietinių gyventojų geranoriškumas kino kūrėjų atžvilgiu.

Labai norėtųsi, kad į uostamiestį atvyktų daugiau tokių didelių kino projektų, koks vyko 2010 metais. Kartu su Didžiosios Britanijos kino kūrėjais Giruliuose buvo statomas istorinis dokumentinis filmas „Surviving D-Day”, skirtas „Discovery” kanalui, o Klaipėda iš kino kūrėjų sulaukė daug gerų atsiliepimų”, – teigė A.Juškevičiūtė.

Projekto sumanytojai tikisi, kad interneto puslapis bus pirmasis mažas žingsnelis steigiant kino biurą Klaipėdoje, viešinant uostamiesčio vardą tarpautinėse kino mugėse ir festivaliuose, pritraukiant naujų kino projektų į Vakarų Lietuvą.

Leave a Reply