Bibliotekos po truputį atveria duris ir laukia sugrįžtančių skaitytojų

Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimtu nutarimu sušvelninus karantino reikalavimus ir bibliotekoms suteikus galimybę teikti kai kurias paslaugas su tam tikrais apribojimais, nuo balandžio 27 d. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos skaitytojai jau gali pasiskolinti iš anksto nuotoliniu būdu užsakytas ar rezervuotas knygas.

Pirmoji_diena_atverus_biblioteka1

Pirmoji diena atvėrus bibliotekos duris skaitytojams. Organizatorių nuotr.

Šiame karantino etape biblioteka skaitytojų lauks darbo dienomis nuo 12 iki 18 val. Biblioteka užtikrins, kad būtų laikomasi LR Sveikatos apsaugos ministerijos saugumo ir viešų patalpų dezinfekcijos reikalavimų. Visos skaitytojų grąžintos knygos bus dezinfekuojamos ir karantinuojamos 75 val. Kas dvi valandas (14 ir 16 val.) bus daromos 15 minučių patalpų dezinfekavimo pertraukos. Per jas skaitytojai nebus įleidžiami į biblioteką.

Aptarnaujama bus tik Registratūroje. Laikinai įrengtame aptarnavimo punkte skaitytojai ras savo užsakytas ar rezervuotas knygas, galės savarankiškai pasinaudoti knygų išdavimo ir grąžinimo savitarnos įrenginiu ar pasikonsultuoti su bibliotekininku. Norime atkreipti skubančių pasinaudoti bibliotekos paslaugomis skaitytojų dėmesį, kad užsisakius knygas internetu reikia sulaukti laiško, patvirtinančio, jog knygos jau paruoštos. Iki 15 val. užsakytos knygos skaitytojo lauks jau tą pačią dieną. Po 15 val. pateikti užsakymai bus paruošti atsiėmimui tik kitą darbo dieną.

Siekiant užtikrinti bibliotekos paslaugomis norinčių pasinaudoti skaitytojų saugumą bus ribojami srautai. Apsilankyti bibliotekoje skaitytojai galės ne didesnėmis nei dviejų žmonių grupėmis arba vienos šeimos nariai. Į patalpas lankytojai bus įleidžiami tik su apsauginėmis veido priemonėmis. Tikimės, kad atvykę į biblioteką vartotojai laikysis rekomenduojamo dviejų metrų atstumo, tai padaryti padės žymės bibliotekos vidiniame kieme ir patalpoje.

Kviečiame apsilankymus bibliotekoje planuoti iš anksto ir taip išvengti nusivylimo negavus nenumatytos teikti paslaugos. Visos bibliotekos erdvės, išskyrus Registratūroje laikinai įrengtą aptarnavimo punktą, kol kas lieka uždarytos. Nebus galimybės užsukti į skaityklas, savarankiškai išsirinkti knygas iš atvirų fondų.

Bibliotekos vartotojus ir toliau aptarnausime nuotoliniu būdu. Kilus klausimų galima kreiptis šiais telefonais: Registratūra tel. (8 46) 412 533, Suaugusiųjų abonementas tel. (8 46) 412 531, Vaikų abonementas tel. (8 46) 341 726. Konsultacijos dėl naudojimosi duomenų bazėmis teikiamos tel. (8 46) 410 345.

Vėluojantys grąžinti knygas skaitytojai gali būti ramūs – iki gegužės 11 d. skelbiamos „Amnestijos savaitės”, tad delspinigių mokėti nereikės. Norintys tik grąžinti knygas, galės pasinaudoti prie vartų įrengta knygų grąžinimo dėže. Ji veiks bibliotekos nedarbo valandomis.

Abonementų skyriaus vedėja Toma Gergelienė pastebi, kad nekantriai laukiama bibliotekos durų atvėrimo: „Kiekvieną dieną sulaukiame vis daugiau skambučių su klausimais, kada bus galima pasinaudoti bibliotekos paslaugomis. Bibliotekininkai taip pat pasiilgo skaitytojų šurmulio bibliotekoje. Suprasdami, kaip norisi kuo greičiau grįžti į įprastas gyvenimo vėžes, vis dėlto kviečiame įsivertinti savo sveikatos būklę ir susilaikyti nuo apsilankymo, jei priklausote rizikos grupei ar jaučiate peršalimui būdingus simptomus. Taip pat primename, kad pasiimti knygą galima ir iš Klaipėdos PC „Akropolis” įrengti Knygomato.”

Išsamią informaciją apie skaitytojų aptarnavimo sąlygų pakeitimus rasite bibliotekos interneto svetainėje klavb.lt ir Facebook puslapyje.

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos inf.

Leave a Reply