Amsterdame – erdvė lietuvių studentų filmams

Jaunų lietuvių kūrėjų filmai ir videomeno darbai nuo šiol yra laukiami Nyderlandų sostinėje. Iniciatyvos tarptautinei visuomenei pristatyti tautiečių darbus ėmėsi Amsterdame dirbantis kūrybinis dviejų lietuvių duetas BS21, sumanęs organizuoti kasmetinį renginių ciklą „Wrong Titled Cinema: Lithuanian Student Films“.

„Gyvename ir kuriame Vakarų Europos valstybėje, tačiau mums rūpi ne tik mūsų pačių, bet ir jaunų tautiečių galimybės pristatyti savo darbus už Lietuvos ribų. Šiuolaikinė meno rinka atvira, vartotojai – smalsūs, o mes išties galime būti įdomūs plačiajam pasauliui“, – teigia su BS21 vardu kuriančios lietuvės menininkės Justina Nekrašaitė ir Anastasija Piroženko.

Gegužės 22–23 d. rengėjos kvies publiką įsitikinti lietuvių kūrybingumu į seniausią alternatyvų Amsterdamo kino teatrą „Filmhuis Cavia“.

Organizatorės teigia siekiančios paskatinti jaunuosius kūrėjus tęsti eksperimentus kino medijos srityje ir drąsiai ieškoti savo vizualinės kalbos. Anot jų, programa sudaryta iš 11-os ne tik Lietuvoje kuriančių, bet ir užsienyje studijuojančių tautiečių bei išeivių darbų. „Visi jie – inovatyvūs, drąsūs, aktualūs bei kokybiški“, – teigia merginos.

Šią vasarą ciklą pratęs tolesni renginiai: birželio 13 d. meno inkubatoriuje ACTA ir rugpjūčio 24 d. „Bookstoreproject space“, kur BS21 šiuo metu dalyvauja rezidencijos programoje.

Tarp programos dalyvių yra Eglė Abromaitė, Marta Ivanova, Saulius Leonavičius, Ričardas Marcinkus, Dalia Mikonytė, Anastasija Piroženko, Emilija Petkūnaitė, Gintarė Rakickaitė, Gedvilė Tamošiūnaitė, Gabrielė Urbonaitė ir Tomas Vengris.

Renginių datos ir vietos:

Gegužės 22–23d. „Filmhuis Cavia“ (Van Hallstraat 52 I, 1051 HH Amsterdamas);

Birželio 13 d. „Broedplaats ACTA“ (Louwesweg 1, 1066 EA Amsterdamas);

Rugpjūčio 24 d. „Bookstore Project space“ (Jacob van Arteveldestraat 2-1, 1061 CK Amsterdamas).

Kūrybinio susivienijimo BS21 narės – menininkės, nepriklausomos kuratorės bei kūrybinės bendramintės J. Nekrašaitė ir A. Piroženko – 2012 m. apgynė audiovizualinio meno bakalauro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje. Kūrėjos plėtoja kolaboracinius ir individualius projektus. BS21 kontaktai: BS21projects@gmail.com.

Leave a Reply