Žinomas ir nežinomas flamenko

Rugsėjo 9 d., spalio 7 ir 21 d. 18 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks šokių studijos „Duende” seminarų ciklas „Žinomas ir nežinomas flamenko”.

flamenko3

Šokių studijos „Duende” archyvo nuotr.

Flamenkas – tai ne tik šokis, dainavimas ir gitaros garsai. Net sujungus visus tris komponentus – neišeis flamenko, jeigu nebus duende. Žodis „duende” iš ispanų kalbos verčiamas „dvasios ar sielos turėjimas”. Duende reikia pažadinti, nes jis glūdi paslėptas kiekvienoje mūsų kraujo ląstelėje. Tačiau nėra nei žemėlapio, nei mokslo, kaip surasti duende. Žinoma tik tiek, kad jis kaip susmulkinta stiklo smiltelė „uždega” kraują; kad jis atmeta išmoktą ir priimtiną širdžiai geometriją; kad jis suardo visus stilius. Tai bedugnė, kurią visi mes nujaučiame, bet iš tikrųjų nieko nežinome, tačiau iš jos atsiranda tai, ką vadiname menu.

Seminarų ciklo „Žinomas ir nežinomas flamenko” tikslas – supažindinti žiūrovus su flamenko meno ir šokio formavimosi bei vystymosi ypatumais, įvairių kultūrų atspindžiu šiame mene. Šis projektas taip pat yra susijęs su 10 metų flamenko meno ir duende gyvavimu Klaipėdoje bei pirmosios flamenko studijos „Duende” įkūrimu Klaipėdos mieste. Flamenko menas padeda išreikšti savo vidinį pasaulį, būsenas, leidžia siekti vidinio ir išorinio pasaulio harmonijos. Įgyvendinant projektą siekiama supažindinti žiūrovus su istorija ir flamenko šokių stiliaus atsiradimu, nustatyti šio stiliaus sąsajas su kitomis kultūromis, šokių stiliais ir menais, įskaitant lietuvių liaudies šokius ir kultūrą, nubrėžti flamenko meno vystymosi kelią, atskleisti ispanų ir kitų kultūrų (indų, arabų, žydų, rusų, lietuvių ir kt.) menų ir stilių sintezę. Įgyvendinant projektą bus siekiama parodyti ir paaiškinti priežastis, dėl kurių šis stilius populiarėja ir randa atgarsį žiūrovų širdyse, leidžiama Klaipėdos miesto gyventojams ir kitiems žiūrovams giliau susipažinti su spalvingu ispanų charakteriu ir per šokį pajusti išskirtines nepasikartojančias gilias būsenas ir išgyvenimus.

Šokių studija „Duende” jau turi beveik penkiasdešimt narių, šokančių keliose savarankiškose grupėse. Du kartus per metus yra rengiami kūrybiniai vakarai, tarsi atsiskaitomieji koncertai, kurių metu parodoma, kas pasiekta per pusmetį. Studijai pradėjus veiklą, neturėta ambicijų pasirodyti profesionaliai miesto ar šalies renginiuose, nes susirinko žmonės, jau turintys gyvenimiškos patirties, savo profesiją, šeimas. Tačiau bėgant laikui, situacija keičiasi – studija tampa žinomesnė ir dalis šokėjų į savo tarytum „lengvą” pomėgį pradėjo žiūrėti profesionaliai.

Seminarai nemokami.

Leave a Reply