XX žaisminga programa: gabiausi vaikai ir orkestras

Populiariausias Klaipėdos koncertų salės edukacinis projektas „Žaismingos muzikos orkestras XX” tęsia gabiausių vaikų muzikavimo su Klaipėdos kameriniu orkestru tradiciją. Spalio 18 dieną vėl su orkestru gros patys talentingiausi šalies jaunieji muzikai, kuriuos globoja maestro Mstislavo Rostropovičius įkurtas fondas „Pagalba Lietuvos vaikams”, skatinantis išskirtinių gabumų vaikų ugdymą. Pernai lapkritį vykęs jų pirmasis pasirodymas su Mindaugo Bačkaus vadovaujamu orkestru paliko ypač gerus prisiminimus ir norą tęsti bendradarbiavimą.

ZMO_su_fondo_vaikais

Klaipėdos kamerinis orkestras ir talentingieji maestro Mstislavo Rostropovičius įkurto fondo globojami vaikai. Vytauto Petriko nuotr.

Šis fondas jau daugiau nei dešimtmetį finansiškai remia muzikai, sportui ir mokslui gabius vaikus. „Gabūs vaikai – retas ir brangus tautos turtas, kurių talentui atsiskleisti reikia įvertinimo, paramos ir meilės. <…> Būtent tokiems vaikams priklauso mūsų visų ateitis, todėl ypač svarbu paremti pirmuosius jaunųjų talentų žingsnius į meno, mokslo, išradimų ir sporto pasaulį”, – apie fondo veiklą pasakojo maestro M. Rostropovičius.

ugne_katinskaite_10_18

Ugnė Katinskaitė. KKS archyvo nuotr.

Koncerte su Klaipėdos kameriniu orkestru gros septyni solistai iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos ir Mažeikių V. Klovos muzikos mokyklos. Tai Jonas Vozbutas (akordeonas), Ugnė Liepa Žuklytė, Ugnė Katinskaitė (smuikai), Rapolas Bartulis (klarnetas), Pijus Paškevičius (obojus), Elžbieta Dvarionaitė, Ignas Maknickas (fortepijonas). Beje, Ugnė Liepa, Pijus ir Rapolas grojo pernai vykusiame koncerte, o Ignas dalyvavo pirmojoje „Žaismingos muzikos orkestro” programoje. Ji 2009 metų vasario 28 dieną pradėjo šio klausytojų ypač pamėgto renginio istoriją, kuri sėkmingai tęsiasi jau septintus metus.

„Žaismingos muzikos orkestro XX” koncerte jaunieji solistai demonstruos savo meistriškumą kartu su orkestru atlikdami Josepho Haydno, Wolfgango Amadeuso Mozarto, Fryderyko Chopino, Gaetano Donizetti, Camille’o Saint-Saenso, Pablo de Sarasateso kūrinius. Jaunatviška energija pripildytas jų muzikavimas suteiks visiems gražių emocijų ir gal net inspiruos mažuosius klausytojus paimti į rankas instrumentus ir išmokti jais groti.

Ši klaipėdiečių orkestro ir fondo globojamų vaikų programa spalio 22 dieną bus pristatyta Vilniuje, Valdovų rūmuose, vyksiančiame renginyje. Jų pasirodymai Klaipėdos koncertų salėje vyks spalio 18 d., antradienį, 12 ir 18.30 valandomis. Kviečiame paklausyti ir pasidžiaugti jaunųjų muzikos talentų pasiekimais!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply