Vokiškas filmas „Vilko vaikai“ Klaipėdoje sulaukė anšlago: rengiamas papildomas seansas

Vakar Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose surengtas „Vokiško kino dienų“ pristatomo Ricko Ostermanno filmo „Vilko vaikai” („Wolfskinder”, 2013)  seansas sulaukė anšlago ir paskatino organizatorius filmą parodyti dar kartą – šiandien, kovo 7 d., 17 val.

Režisieirius Rickas Ostermannas © Goethe-Institut, Gedimino Bartuškos nuotr.

Režisierius Rickas Ostermannas © Goethe-Institut, Gedimino Bartuškos nuotr.

Salė tiesiog lūžo nuo žmonių – buvo daug stovinčių, klūpančių, netgi ant grindų prigulusių žiūrovų. Po filmo jų laukė diskusija su filmo režisieriumi bei taurė vyno.

„Esame labai maloniai nustebinti tokio susidomėjimo ir tiesiog spontaniškai, pasitarę su KKKC atstovais, nusprendėme rytoj surengti dar vieną papildomą „Vilko vaikų“ peržiūrą uostamiestyje“, – sakė Goethe‘s instituto Lietuvoje vadovė Johanna Keller.

„Vokiško kino dienų“ metu nespėję filmo pamatyti Lietuvos žiūrovai dar turės galimybę tai padaryti netrukus prasidėsiančiame festivalyje  „Kino pavasaris“.

Filmo „Vilko vaikai“ istorinė tematika aktuali tiek Vokietijai, tiek Lietuvai. Paradoksalu, tačiau abiejų šalių viešojoje erdvėje ji vis dar nesulaukia tinkamo dėmesio. Filme įtaigiai ir jautriai vaizduojama vokiečių vaikų iš buvusių Rytprūsių teritorijos odisėja į Lietuvą. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui ir prasidėjus žiauriai sovietų okupacijai jie čia ieško duonos kąsnio. Lietuvos žiūrovas atpažins filme lietuviškus peizažus – didžioji dalis scenų buvo filmuotos Lietuvoje. Taip pat išvys lietuvių aktorius atskiruose epizoduose, kurie įvairiuose epizoduose vaidina lietuvių partizanus, ūkininkus bei rusų kareivius. Paties režisieriaus mamos šeima yra kilusi iš buvusios Rytų Prūsijos ir karo verpetuose buvo priversta trauktis iš savo gimtųjų kraštų.

 © Goethe-Institut, Karolinos Černevičienės nuotr.

© Goethe-Institut, Karolinos Černevičienės nuotr.

Šiandien, kovo 7 d., 19 val. „Vokiško kino dienų” programoje KKKC bus parodyta ir režisieriaus Jakobo Lasso drama „Meilės didkepsniai” („Love Steaks”, Vokietija, 2013) – neįprasta santykių istorija, užsimezgusi tarp prabangaus viešbučio darbuotojų Klemenso ir Laros.

Kovo 8 d., šeštadienį, rengiami du seansai. 17 val. bus rodoma Floriano Flickerio drama „Pasienis” („Grenzgänger”, Austrija, 2012), įkvėpta Austrijos ir Slovakijos pasienyje prieš gerą dešimtmetį pasitaikiusių situacijų. 19 val. – įdomus filmas besidomintiems iškiliomis istorinėmis asmenybėmis, Detlevo Bucko nuotykių juosta „Pasaulio matavimas” („Die Vermessung der Welt”, Vokietija, Austrija, 2011–2012).

Filmą įkvėpė to paties pavadinimo Danielio Kehlmanno romanas, kuris 2007 metais pasirodė ir lietuviškai. Spalvų ir įspūdingų vaizdų gausa išskirtinė „Vokiško kino dienų” juosta pasakoja apie dviejų XIX a. vokiečių genijų: gamtininko, keliautojo ir geografo Alexanderio von Humboldto bei matematiko Karlo Friedricho Gausso – pastangas atskleisti pasaulio dėsningumus. Mokslo korifėjams lemta susipažinti tik gyvenimo pabaigoje. Tačiau šis susitikimas jiedviem tampa nauja pradžia.

„Vokiški filmai turi labai rimto ir sunkiai perkandamo kino reputaciją. Mūsų kino dienos griauna šį trumparegišką stereotipą, – teigia Goethe’s instituto Lietuvoje vadovė Johanna M. Keller. – Žinoma, tiesa, kad vokiškas kinas dažnai nagrinėja nemalonius ir sudėtingus gyvenimo aspektus, tokius kaip praeities našta, sunkumai ieškant savo tikrojo gyvenimo kelio, migracija ir kt. Tačiau  „Vokiško kino dienos” įrodo, kad šias temas tikrai įmanoma pateikti linksmai ir su ironija. Tai ir yra stiprioji vokiško kino pusė.”

Bilieto kaina – 6 Lt.

Bilietus galite įsigyti prieš seansus KKKC Parodų rūmų kasoje.

Vasario 26 d. Vilniuje sėkmingai startavusios „Vokiško kino dienos“, kurias organizuoja Goethe’s institutas, kartu su Austrijos ambasada Vilniuje ir Šveicarijos ambasada Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje, šiuo metu taip pat vieši Kaune. Netrukus filmai iš vokiškai kalbančio Europos regiono aplankys dar keturių Lietuvos miestų – Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės ir Neringos – kino sales.

Išsamiau apie filmus ir jų rodymo vietas: www.goethe.de/lietuva/vkd.

Parašykite komentarą