Viešojo dialogo beieškant

Gruodžio 22 d., ketvirtadienį, 18 val. galerijoje „si:said” (Daržų g. 18, Klaipėda) tęsiamas projektas „C pusė”, pristatantis iš Klaipėdos kilusius jaunuosius menininkus, kuriančius ir studijuojančius užsienyje.

jurgis_Viningas

Jurgis Viningas. Asmeninio archyvo nuotr.

Projektą „C pusė” iš dalies finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė. Jis pristato dviejų iš Klaipėdos kilusių jaunųjų menininkų, kuriančių ir studijuojančių užsienyje ‒ Jurgio Viningo ir Vytauto Kumžos, kūrybą. Vytautas Kumža (gim. 1992) lapkričio 24 d. atidarė parodą „Trust it, use it, prove it”, kurioje persvarsto skirtumus tarp objektų ir jų reprezentavimo fotografijoje.

Jurgis Viningas (gim. 1990) atliko nedidelį filosofinį tyrimą. Jis išvertė keletą filosofinių tekstų į lietuvių kalbą, siekdamas supažindinti skaitytoją su svarbiomis šiuolaikinėmis idėjomis. Jurgio tikslas – sukurti intelektualinį dialogą su kultūra besidominčiais klaipėdiečiais. Daugelis svarbių diskusijų dažnai vyksta akademijos ribose, tad J. Viningas yra įsitikinęs, kad šiandien, stebint, kaip finansinis sektorius bei gentrifikacija kolonizuoja viešąją erdvę, kaip niekad svarbu yra atgaivinti kultūrinį dialogą su miesto bendruomene. Gruodžio 22 d. 18 val. bus pristatyti jaunojo filosofo vertimai ir projekto katalogas.

Jurgis Viningas mokėsi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje, baigė filosofijos bakalauro studijas Hyehthrop koledže, Londono universitete. Šiuo metu tęsia filosofijos magistro studijas Warwick universitete. Publikavo eilėraščius, eseistiką, knygų recenzijas įvairiuose Lietuvos kultūros periodikos leidiniuose. Gyvena ir kuria Didžiojoje Britanijoje.

Interviu su Jurgiu Viningu. Interviu su Vytautu Kumža.

Leave a Reply