Vienos kompozicijos rečitalis: Egidijus Buožis

„Vienos kompozicijos rečitalis” kovo 26 d. 18 val. Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4) pristatys Lietuvoje ir už jos ribų gerai žinomo pianisto, džiazo muzikos propaguotojo bei pedagogo Egidijaus Buožio kūrybinę kelionę.

Egidijus_buozis2

Atlikėjas džiazu susidomėjo būdamas 12 metų. Baigęs mokslus M. K. Čiurlionio menų mokykloje, profesijos įgūdžių sėmėsi LMTA. Dar studijų metais tapęs improvizacijų konkurso I vietos nugalėtoju, E. Buožis karjerą tęsė ir kaip atlikėjas – 2003 m. menininkas tapo Muzikų sąjungos įsteigto „Auksinio disko” nominantu. Atlikėjas įrašė ir išleido 5 kompaktines plokšteles. 2000 m. drauge su Valerijumi Ramoška (trimitas) įrašyta kompaktinė plokštelė „Solos & duos” pelnė prestižinio žurnalo „Gramofonas” aukščiausius įvertinimus.

E. Buožis muzikuoja su ryškiausiais džiazo atlikėjais tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų: Estijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir kt.

Pedagogas gali didžiuotis, kad jo mokiniai seka mokytojo pėdomis ir laimi prizines vietas prestižiniuose konkursuose. Savo žinias apie gyvenimo būdu tapusį džiazą jis išdėstė Lino Rimšos knygoje “Džiazo istorija”.

Leave a Reply