„Vidus”: grafikos penktadieniai KKKC Meno kieme

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4) lapkričio 27 d. ir gruodžio 4 d. duris atvers nauja kūrybinė laboratorija – Studija Nr. 3. Veiklos pradžiai pasirinkti kūrybiniai grafikos užsiėmimai „Vidus”.

Vidus

KKKC Meno kiemo archyvo nuotr.

Studijos Nr. 3 misiją galima įvardinti vienu žodžiu – grafika. Į šią kūrybinę erdvę klaipėdiečius kvies grafikai profesionalai, supažindinsiantys dirbtuvių dalyvius su įvairiomis grafikos technikomis ir atskleisiantys savo kūrybines paslaptis.

Du penktadienius iš eilės su kūrybai neabejingais klaipėdiečiais bendraus profesionali grafikė Žaneta Jasaitytė. Jos vadovaujami kūrybiniai grafikos užsiėmimai bus skirti monotipijai ir linoraižiniui. Paklausta, kuo šios kūrybinės dirbtuvės bus ypatingos, menininkė paatviravo: „Meno kieme yra nuostabios sąlygos grafikos dirbtuvėms, tačiau jos per mažai išnaudojamos. Prieš keletą metų teko dalyvauti viename projekte, grafikai čia puikiai darbavosi. Todėl labai norėtųsi atgaivinti tą veiklą, kad žmonės galėtų pamatyti, kas yra toji grafika, galėtų ateiti ir kartu kurti arba tiesiog užeiti pažiūrėti, ką aš darau. Žodžiu, kad žmonės žinotų, kas tai yra ir kaip tai daroma.”

Studijos Nr. 3 pirmųjų grafikos kūrybinių dirbtuvių tema – „Vidus”. Anot menininkės, šią temą padiktavo mintis, kad žmogaus gyvenime yra trys esminiai dalykai: šeima, darbas (ir už jį gaunami pinigai) bei meilė. Kai visi šie trys dalykai žmogaus gyvenime puikiai suderinti, tuomet jam viskas sekasi. „Tokia būtų šių užsiėmimų užduotis – pasiūlyti šiuos tris esminius dalykus atskleisti per meno kūrinį – tai, ką dirbtuvių dalyviai turi dabar, ir tai, ką jie norėtų turėti. Kaip ši mintis bus įgyvendinta, paaiškės kūrybos proceso metu. Pavadinimas yra „Vidus”, ir kiekvienas tą „vidų” galės išreikšti savaip. Kas norės perteikti konkrečiau, galės tai padaryti piešiniu, kas abstrakčiau – žaisti spalvomis. Kiekvienas sau galės prisitaikyti temą ir laisvai ja žongliruoti”, – apie būsimas kūrybines dirbtuves pasakojo Ž. Jasaitytė.

Pirmosiose kūrybinėse dirbtuvėse bus kuriama taikant monotipijos techniką, antrosios bus skirtos linoraižiniui. Pasak grafikės, monotipija yra unikali technika, artima tapybai, kai padaręs vieną atspaudą jo negali atkartoti. „Monotipija yra gana ekspresyvus išraiškos būdas, turiu omenyje techninę pusę, – beribės galimybės eksperimentuoti, nes ją taikant galima palyginti greitai išreikšti bet kokią mintį. Kadangi dirbtuvių tema yra „Vidus”, tikiuosi, kad eksperimentai dirbtuvėse liesis per kraštus”, – entuziastingai kalbėjo grafikė.

Dirbtuvėse sukurtus grafikos darbus dalyviai galės pritaikyti praktiškai: atsispausti ant bet kokios tekstilės – marškinėlių ar maišelio, priklausys nuo to, ką atsineš. Anot Ž. Jasaitytės, šiomis grafikos technikomis atlikti darbai puikiai spaudžiasi ant audinio, išlieka geros kokybės ir labai įdomiai atrodo.

Kūrybinių dirbtuvių lektorė Žaneta Jasaitytė – profesionali grafikė, Šiaulių universitete įgijusi grafikos specialybės magistro laipsnį, pagal „Erasmus” mainų programą studijavusi Porto ESAD dizaino mokykloje (Portugalija). Menininkė yra surengusi daugelį personalinių parodų Lietuvoje, Portugalijoje, Lenkijoje, jos darbus pristato „Serpente” galerija Porto mieste. Šiuo metu kūrėja ruošiasi savo personalinėms parodoms Rygoje (Latvija) ir Porte (Portugalija).

Grafikos kūrybinės dirbtuvės „Vidus” KKKC Meno kieme:

Lapkričio 27 d., penktadienį, 17.30–19 val. monotipija.
Gruodžio 4 d., penktadienį, 17.30–19 val. linoraižinys.

Dalyviams reikia atsinešti savo tekstilę (marškinėlius ar medvilninį maišelį). Užsiėmimai mokami (1 užsiėmimas – 8 Eur), dalyvių skaičius – iki 6 asmenų. Būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt arba tel. 8 618 145 06.

Leave a Reply