Videopokalbyje „Šokis į ateitį” – uostamiesčio ateities prognozės

Balandžio 16 d. 19.30 val. Šeiko šokio teatro feisbuko paskyroje bus tiesiogiai transliuojama videopremjera „Šokis į ateitį”, kurioje sociologai, ekologai, ekonomistai, filosofai, menininkai-futuristai ir šokėjai tyrinės Klaipėdos ir pasaulio ateities vizijas. Kokį miestą norėsime kurti į jį sugrįžę? Ar būsime sąmoningesni, bendruomeniškesni, gyvensime tvariau?

sokis_i_ateiti5

Kadras iš videopokalbio „Šokis į ateitį“.

Šiandien, visai žmonijai išgyvenant kolektyvinę patirtį – globalinę pandemiją, vis labiau jaučiama senosios pasaulio tvarkos pabaiga ir girdimi įvairūs ateities svarstymai. Iš skirtingų perspektyvų „Šokis į ateitį” globaliame kontekste pateikia Klaipėdos ateities trajektorijas: Klaipėdos universiteto sociologai dr. Liutauras Kraniauskas ir dr. Sigita Kraniauskienė, ekonomistė Laura Galdikienė, filosofas prof. dr. Aldis Gedutis bei vizualiųjų menų atstovas futuristas Julijonas Urbonas, o ekologai dr. Darius Daunys ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direktoriaus pavaduotoja Lina Dikšaitė svarsto apie su tarša kovojančio uostamiesčio perspektyvas ir galimus kelius. Šiuos pasakojimus papildys Šeiko šokio teatro atlikėjų improvizacijos vaizdingose pajūrio vietose ir nuo karantino ištuštėjusiame mieste. Filmavimai vyko laikantis visų karantino reikalavimų ir būtinų apsaugos priemonių.

Pandemijos padarinių veikiami verslai, kultūros įstaigos ir kitos organizacijos vis labiau supranta lokalių iniciatyvų ir tarpusavio bendradarbiavimo svarbą. Įgyvendindami šias idėjas uostamiestyje gyvuojantis Šeiko šokio teatras ir čia kurti elektriniai autobusai „Dancer” inicijavo videopokalbio „Šokis į ateitį” sukūrimą.

Dancer_elektrobusas_Domas_Rimeika_foto

Elektrobusas „Dancer”. Domo Rimeikos nuotr.

„Džiaugiamės bendradarbiavimu su „Dancer”. Manome, kad labai svarbu, jog šiuo metu itin jautrų kultūros sektorių palaiko verslas. Teatrą ir elektrobusus vienija panašios vertybės: esame klaipėdiečiai, norime prisidėti prie tvaresnės miesto ateities, skatinti sąmoningumą, visada stengiamės būti žingsniu priekyje. Abu esame miesto šokėjai – Šeiko šokio teatras gerai žinomas dėl Klaipėdai skirtų spektaklių-ekskursijų, na, o itin lengvi elektrobusai nuo balandžio 16 dienos solo, duetus ir trio suks 8 maršrutu”, – apie meno ir verslo bendrystę pasakoja Šeiko šokio teatro direktorė Agnija Šeiko.

Balandžio 29 dieną pasaulis minės Tarptautinę šokio dieną, tad visą mėnesį uostamiesčio teatras savo feisbuko paskyroje skiria šokiui: pristatyti šokėjų karantine kurti videodarbai, interviu su trupės nariais ir uostamiesčiui skirtų spektaklių transliacijos, kurias gyvai pristato jų kūrėjai, rodomos kiekvieną ketvirtadienį 19.30 val.

Videopokalbio „Šokis į ateitį” tiesioginę transliaciją internetu bus galima stebėti ČIA

Spektaklių transliacijas matysite šiose feisbuko paskyrose: Šeiko šokio teatras, Klaipėda gyvai, Atvira Klaipėda, Klaipėda, aš su tavim, Kultūros fabrikas, Kultūros uostas Klaipėda, Lietuvos kultūros institutas ir Youtube RGB Pictures kanalu.

Šeiko šokio teatro informacija

Leave a Reply