Vasariškos muzikos vakarai Koncertų salės parke

Birželio 30–liepos 28 dienomis Klaipėdos koncertų salės parko estradoje vyks Vasaros koncertų ciklo renginiai. Juose skambės vasariška muzika – ypatingo skonio desertas iš klasikinės, pasaulio ir džiazo muzikos kūrinių, kurį pateiks ryškiausi mūsų šalies meno meistrai.

Mieli klaipėdiečiai ir miesto svečiai! Jūs patirsite tikrą muzikos klausymo malonumą atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Atlikėjų kuriamą harmoniją praturtins natūralios aplinkos „prieskoniai” – vėjas, vasaros vakarų gaiva, parko garsai. Visa tai sukurs ypatingą vakaro nuotaiką ir suteiks daug gražių įspūdžių. Vasariška muzika! Tai išties skamba viliojamai ir gundo paklausyti!

birzelio_30

Birželio 30 d., ketvirtadienis, 20 val.
„Re: Muzika, kuri gimė vakar”

Projektą „Re: Muzika, kuri gimė vakar” prieš keletą metų sukūrė jaunosios kartos atlikėjai Leonardas Pilkauskas (saksofonas, klarnetas, fleita), Kotryna Janutaitė (vokalas), Giedrius Nakas (klavišiniai), Donatas Bielunskis (bosinė gitara) ir Augustas Baronas (mušamieji). Jie pasiryžo naujam gyvenimui prikelti populiarias senosios estradinės muzikos melodijas ir akademinių autorių dainas. Eduardo Balsio „Elektrėnų žiburiai”, Balio Dvariono „Žvaigždutė”, Miko Vaitkevičiaus „Senieji Vilniaus stogai”, Mikalojaus Noviko „Gera”, Igorio Berino „Pamiršk mane” – tai keli pavyzdžiai iš talentingų džiazo atlikėjų rankose atgimusių kūrinių.

Jaunimo sumanymas sulaukė didelio atgarsio. Projektas šiuo metu aktyviai keliauja po įvairiausias scenas, tačiau tai, ką išgirsite birželio 30-ąją Klaipėdoje, bus atliekama pirmą kartą. Džiazo penketukui akompanuos Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus. Skambės naujos dainų aranžuotės, papildytos styginių instrumentų spalvomis. Pasak atlikėjų, revoliucinga „vakarykštės” muzikos interpretacija suartina kartas, ir smagiausia yra koncertuose išvysti skirtingo amžiaus publiką.

Liepos 5 d., antradienis, 20 val.
„Lietuva – pasaulis”

„Esatis” – tai muzikinis vyksmas „čia ir dabar”, apimantis senąsias lietuviško folkloro tradicijas, įvairių žanrų muzikinę kalbą bei pasaulėjautą. Grupė susikūrė pernai Klaipėdoje, jos pagrindą sudaro elektroninės eksperimentinės etnomuzikos kūrėjas Donatas Bielkauskas (Donis) ir perkusininkas, būgnininkas Viktoras Rubežas. Vėliau prie jų prisijungė vokalistė Elena Trečiokaitė, gitaristas Mantas Remesa ir bosistas Paulius Stonkus.

Kolektyvo kūrybos esmė – tai muzika, kuri yra kiekviename iš mūsų, įkvėpta nuostabios mūsų šalies gamtos, pasakų, padavimų, kvapų ir spalvų. „Mums įdomu atrasti „savo” stilių; taisykles kuriame patys. Visos kitos kompozicijose girdimos įtakos yra tiesiog muzikinė kalba ir patirtys, ėjusios per mūsų gyvenimą.”

„Pasaulio muzikos (world music) įtaka atsiskleidžia perkusijos ritmikų ir kuriamų emocijų pagrindu. Nors visi poetiniai tekstai yra paimti iš lietuvių liaudies dainų ir tik šiek tiek pakeisti, tačiau jų melodijos ir supynimai kartais pasidaro artimi Rytų šalių muzikinėms tradicijoms. Stengiamės ieškoti kultūrinių panašumų, darnos, o ne skirtumų jungties”, – sako atlikėjai.

Aukuras_foto_V_Petriko

Choras “Aukuras”. Vytauto Petriko nuotr.

Liepos 8 d., penktadienis, 20 val.
„Dainuoti nuostabu!”

„Dainuoti nuostabu!” – teigia Vasaros koncertų ciklo rengėjai, šiltą liepos vakarą kviesdami padainuoti kartu su choru „Aukuras”, vadovaujamu Alfonso Vildžiūno. Artistiškumas, demokratiškas repertuaras šiam kolektyvui pelno dideles publikos simpatijas. Koncerte skambės žinomos ir visų pamėgtos lietuvių bei užsienio autorių dainos. Tarp jų bus patriotine gaida prabylančios ir širdis plakti vieningu ritmu skatinančios Kipro Mašanausko „Lietuva”, Laimio Vilkončiaus „Dėl tos dainos” ar Vaclovo Augustino „Tėvynei giedu naują giesmę”. Vasarojančiai publikai turėtų patikti jausmingi šedevrai „Koks nuostabus pasaulis” ar „Rožinis gyvenimas” iš to paties pavadinimo kino filmo.

Šis koncertas bus puiki galimybė prisiminti gražiausias dainas ir padainuoti visiems kartu.

Liepos 13 d., trečiadienis, 20 val.
„Café de Paris”

Ar svajojate aplankyti Paryžių? O gal jau buvote jame ir dažnai nostalgiškai prisimenate aplankytą prancūzišką kavinukę? Jei taip, koncertas „Café de Paris” skirtas būtent Jums!

Gitaristas, kompozitorius, vokalistas Chrisas Ruebensas kartu su savo ansambliu paruošė vasarišką prancūziškų dainų programą. Joje puikiai dera tiek subtili elegancija, tiek ir pašėlusios emocijos. Skambant prancūziškoms dainoms pasijusite lyg jaukioje Paryžiaus lauko kavinukėje arba galėsite mintimis pakeliauti šarmingomis gatvelėmis. Jomis vaikščiojo daug garsių praeities ir dabarties menininkų, čia radusių palankią saviraiškos terpę ir įkvėpimą kurti. Ch. Ruebenso ansamblio dėka atgis prancūzų kalba ir jų kūriniai.

Kiekvienas iš mūsų širdyje turime savąjį Paryžių. Ar tu jame buvai? Ar tai nebuvo sapnai?..

Liepos 15 d., penktadienis, 20 val.
„Džiazas po liepomis”

Pats vasaros vidurys bus pažymėtas koncertu „Džiazas po liepomis”. Medžių paunksmėje šiltą vakarą įsitaisę klausytojai galės mėgautis klasikinėmis džiazo melodijomis ir ritmais. Koncertuos trimitininkas Dominykas Vyšniauskas ir „Jazz Classic Trio LT”, kurio idėjinis lyderis yra perkusininkas Saulius Astrauskas, beje, neseniai išleidęs lietuviškos muzikos mušamiesiems kompaktinę plokštelę.

D. Vyšniauskas savo muzikinę karjerą pradėjo labai anksti ir jau spėjo pasireikšti visuose Lietuvos ir keliuose užsienio džiazo festivaliuose, dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Jis muzikavo su tėvu, garsiuoju saksofonininku Petru Vyšniausku ir kitais žymiais šalies bei užsienio atlikėjais. Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos auklėtinis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje, Aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje Leipcige, stažavosi SUNY Purchase koledže Niujorke. Talentingas atlikėjas groja tiek džiazo standartus, improvizacines savo kompozicijas, tiek ir akademinę muziką.

Liepos 20 d., trečiadienis, 20 val.
„Tyka”

Multiinstrumentininkas Saulius Petreikis kartu su gitara grojančiu broliu Donatu Petreikiu, smuikininku Vytautu Mikeliūnu ir Andriumi Daugirdu (bosinė gitara) kviečia paklausyti jaukaus koncerto „Tyka”. Koncertas pavadintas kaip ir kompaktinė plokštelė, kurią neseniai išleido kompanija „Saulės muzika”. S. Petreikis, prisimindamas kito neseniai išleisto CD „Lowlands” kūrybinį procesą, prasitaria, kad „Lowlands” nustebino gerbėjus savo sudėtingumu ir ambicingumu, o „Tyka” yra būtent tai, ko Sauliaus klausytojai laukia jau keletą metų. Šis albumas yra itin lengvas, geros nuotaikos, ramybės ir šviesos kupinas pasaulio muzikos vėjų dvelksmas.

S. Petreikis baigė klasikinio trimito studijas Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Kūrybingas atlikėjas, inovatyvios ir kartu autentiškos lietuviškos muzikos kūrėjas gilinasi ir į pasaulio tautų muziką. Jis turi gausią pasaulio muzikos instrumentų kolekciją ir jais groja. Jo muzikavimas sujungia lengvabūdišką žaismingumą ir gilų nuoširdumą, spontanišką raišką ir polinkį į įvairių stilių sintezę. Saulius nuolat ieško naujų skambesių, eksperimentuoja ir improvizuoja, tad jo koncertai visada yra kupini netikėtumų.

Liepos 22 d., penktadienis, 20 val.
„Aš myliu ritmą”

„Ritmas – tai jėga, kuri užvaldo ir ilgai nepaleidžia”, – teigia pianistė Guoda Gedvilaitė. Ji ir perkusininkas Pavelas Giunteris susipažino pernai kartu muzikuodami šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida”. Juos suvedė muzika ir sujungė ritmas. Ryškiomis ir originaliomis muzikinėmis idėjomis išsiskirianti G. Gedvilaitė dažnai meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Jos scenos partneriais tampa ne tik žymūs klasikos atlikėjai, bet ir aktoriai, baleto artistai arba džiazo instrumentalistai. P. Giunteris, meistriškai atliekantis klasikinę, moderniąją, pasaulio ir džiazo kūrybą, savo uždegančių pasirodymų scenoje metu tiek kolegas, tiek ir publiką užkrečia aistringa meile muzikai.

Šį vasaros sezoną Guoda ir Pavelas savo gerbėjams ruošia paslaptingą ir užburiantį ritmo, energijos, šviesų, judesio ir nepamirštamų melodijų šou. Jei jums patinka Argentinos tango, Amerikos džiazo klasika, Ispanijos temperamentas arba Brazilijos samba – tai jūsų vakaro programa!

Liepos 27 d., trečiadienis, 20 val.
„Lietuviškas retro”

Gabūs, talentingi ir ambicingi klaipėdiečiai – taip dažniausiai pristatoma vokalinė grupė „Cappella’A”. Publiką žavi tiek jos dainavimas a’capella, tiek su instrumentiniu pritarimu atliekami kūriniai. Kvartetas yra kelių tarptautinių konkursų laureatas, įvairių respublikinių džiazo festivalių dalyvis.

Vasariškoje parko estradoje „Cappella’A” pristato koncertinę programą „Lietuviškas retro”, kurioje dainininkams talkins saksofonininkas Laimonas Urbikas ir būgnininkas Ąžuolas Paulauskas. Programoje naujai suskambės žinomi lietuvių kompozitorių kūriniai, kuriuos dainavo tėvai ir seneliai. Programa buvo specialiai paruošta Amerikos lietuvių dainų šventei, 2015 m. vasarą vykusiai Čikagoje. Algimanto Raudonikio „Skinsiu raudoną rožę”, Benjamino Gorbulskio „Saulėlydis tėviškėje”, Mikalojaus Noviko „Žalioj stotelėje”, Gintarės Jautakaitės „Viešpaties lelija” – tai tik keletas dainų iš turtingos retroprogramos, kuri nukels klausytoją į pamirštus laikus. Šiek tiek džiazo, šiek tiek latino ritmų, nuostabūs balsai ir lietuviška daina gaivų liepos vakarą jums paliks malonių įspūdžių.

NICO_orkestras_Victor_Morozov_foto

Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO. Viktoro Morozovo nuotr.

Liepos 28 d., ketvirtadienis, 20 val.
„Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge”

Vasaros koncertų ciklo pabaigą ženklins stambiausias projektas, kurį atliks didžiausios atlikėjų pajėgos. Šiuolaikinę lietuvių ir islandų muziką sujungiančią Gedimino Gelgoto kompoziciją įtaigiai interpretuos autoriaus vadovaujamas ir diriguojamas Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir Kintų festivalio tarptautinis jaunimo orkestras. Diriguos ir jaunuoju batutos talentu pramintas Martynas Stakionis.

Minimalistinė G. Gelgoto kūryba netelpa į standartinių žanrų rėmus. Ji išsiskiria netikėtu pateikimu, aprėpiančiu daugelį stilistinių įtakų nuo XX a. avangardo iki šių dienų jaunimo kultūros. NIKO pasirodymai, sujungiantys styginių meistriškumą ir vizualinius efektus, remiasi klasikinės muzikos ir roko bei popmuzikinės kultūros deriniu. Tai visada intriguoja publiką.

Laukiame Jūsų koncerte, juolab kad jis bus nemokamas. Renginys finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansų mechanizmų (EEA Grants) lėšomis.

Esant lietingam orui renginiai vyks Koncertų salėje. Kviečiame praleisti vasarą su muzika!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply