Valstybės dienai – dainos ir poezijos spektaklių šventė

Liepos 5, 6 d. KC Žvejų rūmai kviečia į dainos ir poezijos spektaklių šventę „Ir kas gi tu esi, Tėvyne…”, skirtą Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai. Tai bus lyg ir teatrų festivalio „Šermukšnis”, vykstančio tokiu metu kas antri metai, tęsinys. Svarbiai datai skirtoje šventėje – išskirtinai lietuviškos temos ir aktualijos. Ši šventė lauks publikos Klaipėdos senamiesčio kiemuose.

Kraujo_vestuves

Klaipėdos universiteto filologų teatro spektaklis „Kraujo vestuvės” pagal K. Bradūno poeziją. Organizatorių archyvo nuotr.

Pirmąjį šventės vakarą (liepos 5 d. 20 val.) KKKC Parodų rūmų kiemelį (Aukštoji g. 4, prie Baroti galerijos) „okupuos” Gliukų teatras, kuriame kuria, režisuoja, vaidina, groja, šoka ir dainuoja vienintelis bei nepakartojamas Benas Šarka. Pamatysime net du šio menininko projektus. 

A_gu_gu1

Gliukų teatro spektaklis „A GuGu“. Organizatorių archyvo nuotr.

Pirmasis – tai monospektaklis „A GuGu” pagal Gintaro Grajausko poeziją ir prozą. Tai istorija apie pasibaigusią ir niekaip nesibaigiančią meilę. B. Šarka čia žaidžia su įvairiais daiktais, kaip iliuzionistas paverčia juos paskirais personažais, kurie pripildo visą erdvę, suteikia jiems netikėtų prasmių, o jas įminti paliekama besijuokiančiam žiūrovui.

Anot Beno, „teatro prasmė slypi nutylėjime. Svarbiausias dalykas yra palikti teiginius nebaigtus, pakibusius. Poezija gyvena tarp žodžių, jai reikia erdvės judėti…” Spektaklis „A GuGu”, apkeliavęs nemažai šalies bei tarptautinių teatro festivalių, kaskart atrodo naujas ir nenuspėjamas, kaip ir kitas šio vakaro „gliukiškas” renginys – garso projektas „Linkime pasveikti”. Kadangi tai bus premjerinis vaidinimas, B. Šarka neatskleidžia būsimo vyksmo paslapčių. Atskleisti šią intrigą galės tik žiūrovai, nusprendę „pasveikti”, pasinaudojus Gliukų teatro receptais…

Šventės „Ir kas gi tu esi, Tėvyne…” tęsinys liepos 6 d. nuo 16 val. vyks KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 1). Programoje – trys skirtingų žanrų ir nuotaikos renginiai. Klaipėdos universiteto filologų teatras parodys naują literatūrinį spektaklį „Kraujo vestuvės” pagal Kazio Bradūno kūrybą. Garsus išeivijos poetas ir publicistas yra sukūręs keletą žavių Lietuvos ilgesio ciklų. „Kraujo vestuvės” pasakoja apie dramatiškas tautos pasipriešinimo būsenas. Šiame spektaklyje (režisierius Petras Bielskis) poeziją papildo dvibalsių partizaniškų dainų sąskambiai. Vaidina Bernadeta Abromavičiūtė, Vaiva Galminienė, Ingrida Jankūnaitė, Greta Matuzaitė, Aurelija Paurytė, Erika Sorokaitė, Eva Urbonavičiūtė ir Neringa Rimkutė.

Aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis uostamiesčio žiūrovams ir svečiams dovanos taip pat visiškai naują koncertinę programą „Dainos, eilės, teatro monologai”. G. Storpirštis atliks savo kūrybos dainas ir skaitys dar niekur neskaitytas eiles. Netikėtas aktoriaus amplua – monologai iš teatro gyvenimo – ne vieną privers nusišypsoti ir supažindins su netikėtomis istorijomis.

Gediminas_Storpirstis

Aktorius ir bardas Gediminas Storpirštis. Organizatorių archyvo nuotr.

Šventę vainikuos kitų svečių iš sostinės – teatro „Cezario grupė” ir ansamblio „Sutemų raudos” linksmas muzikinis spektaklis pagal Kazio Binkio poemą „Tamošius Bekepuris” (dar viena premjera!). Jis sudomins ne tik teatro ar poezijos, bet ir muzikos mėgėjus. Spektaklio garso takelis (kompozitorė Ieva Baranauskaitė) atliekamas gyvai: I. Baranauskaitė (klavišiniai), Mykolas Baranauskas (mušamieji), Stasys Šalaševičius (saksofonas). Tuo tarpu visą pluoštą poemos veikėjų įkūnija trys aktoriai: Brigita Arsobaitė vaidina moteris ir merginas, Paulius Čižinauskas matuojasi Tamošiaus kailinius, o „Auksinio scenos kryžiaus” laureatė Vilma Raubaitė imasi vyriškų vaidmenų. Visas peripetijas – vedybinio morčiaus apimtus Lietuvos gyventojus ir jų apsuptyje sau vietos ieškantį „netekėjusį” vyruką Tomą – spektaklio kūrėjai vaizduoja negailėdami humoro bei ironijos. Šio naujo scenos kūrinio žanrą režisierius Cezaris Graužinis pavadino folklorine pankoratorija. Žiūrovai kviečiami naujomis akimis pažvelgti į spalvingą mūsų tautos charakterį.

Tamosius_Bekepuris_foto_D_Matvejev

Teatro „Cezario grupė” folklorinė pankoratorija „Tamošius Bekepuris”. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Tuo pat metu (liepos 6 d. nuo 16 val.) Klaipėdos lėlių teatro kieme veiks „Vaikų skveras”, kur vyks lietuviškų pasakų teatralizuoti skaitymai, tautinių suvenyrų dirbtuvėlės, piešimas ant veidų, tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai.

Dainos ir poezijos spektaklių šventės „Ir kas gi tu esi, Tėvyne…” programa

Liepos 5 d. 20 val. KKKC Parodų rūmų kiemelyje (Aukštoji g. 1)
Gliukų teatro spektaklis „A GuGu” pagal G. Grajausko tekstus;
Beno Šarkos garso projektas „Linkime pasveikti” pagal M. Valiuko, R. Kmitos ir G. Grajausko poeziją.

Liepos 6 d. 16 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4)
Klaipėdos universiteto filologų teatro spektaklis „Kraujo vestuvės” pagal K. Bradūno poeziją;
Gedimino Storpirščio programa „Dainos, eilės, teatro monologai”;
Teatro „Cezario grupė” folklorinė pankoratorija „Tamošius Bekepuris” pagal K. Binkio poemą.

Visi renginiai – nemokami!

Leave a Reply