Valerijos Balsytės kūrybinei sukakčiai – „Karmen”

Lapkričio 20 d., penktadienį, 18.30 val. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenoje žiūrovai galės išvysti prancūzų kompozitoriaus Georges Bizet keturių veiksmų operą „Karmen”, skirtą solistės Valerijos Balsytės kūrybiniam 30-mečiui paminėti.

Valerija_Balsyte

Valerija Balsytė. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro archyvo nuotr.

Valerija Balsytė – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistė, Stasio Šimkaus konservatorijos vokalo dėstytoja, dinamiška, uždeganti asmenybė, šiais metais mininti 30 metų kūrybinę sukaktį. V. Balsytė sukūrė per 40 vaidmenų operose, operetėse, miuzikluose, koncertavo Europos šalyse, dainavo Čikagos lietuvių operoje. 2009 m. solistei paskirta LR kultūros ministerijos stipendija už kūrybinį projektą „Lietuviškos vokalinės muzikos sklaida Vakarų Lietuvoje”.

Klaipėdos muzikinio teatro solistė Valerija Balsytė savo gyvenimą su muzika susiejo dar vaikystėje ir tvirtai žinojo, kad šioji iš jos gyvenimo kelio nedings. „Nuo pat vaikystės tvirtai žinojau, kuo aš noriu būti – muzika manyje tarsi užkoduota. Džiaugiuosi, kad įgyvendinau savo svajonę, tačiau nesijaučiu, kad jau laimėjau viską. Kartais pralaimėjimas duoda daugiau naudos nei miegojimas ant laurų”, – atviravo V. Balsytė.

Garsi teatro artistė pripažįsta, kad scenoje ypač reikalingas susitelkimas ir susikaupimas: „Personažas, kurį turi įgyvendinti, reikalauja maksimalios dėmesio koncentracijos spektaklio metu. Reikia labai daug savikontrolės, kad pateiktum tobulą variantą žiūrovui. Tokiu būdu supratau, kaip myliu žiūrovą. Jei nebūtų žiūrovo, nebūtų tobulėjimo ir savęs ieškojimo.”

Dirbdama pedagoginį darbą V. Balsytė muzikai įkvėpė ne vieną garsų scenos artistą: „Labai džiaugiuosi, kad galėjau įkvėpti tuometinius mokinius, dabar jau scenos artistus, tokius kaip Sandrą Janušaitę, Vilhelmą Mončytę, Lauryną Bendžiūnaitę, Deividą Norvilą, Mindaugą Rojų, Beatą Ignatavičiūtę, Romaną Kudriašovą, Audrių Martišių, Ernestą Juškaitę, Povilą Butkų ir kitus”, – džiaugėsi Klaipėdos muzikinio teatro solistė.

Leave a Reply