„Vakarų vėjai 2016″ atpučia kūrybos ir šviesaus atminimo debesį

Liepos 8 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma tradicinė Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyriaus paroda „Vakarų vėjai”. Apžvalginė paroda šiemet skiriama Klaipėdos vykdomojo komiteto pirmininko (1969–1990), Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo signataro, Klaipėdos miesto garbės piliečio Alfonso Žalio (1929–2006) atminimui.

Vakaru_vejai1

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus paroda „Vakarų vėjai”. Rūtos Petniūnaitės nuotr.

LDS Klaipėdos skyriaus tęstinis projektas „Vakarų vėjai 2016″, rengiamas kas dvejus metus, pristato didžiausios Vakarų Lietuvos regiono dailininkų organizacijos, vienijančios 115 narių ne tik iš Klaipėdos, bet ir iš Telšių, Palangos, Gargždų, Neringos, Kretingos ir kt. miestų, kūrybinius darbus. Šiemet ji skiriama Alfonso Žalio, kurio pastangomis Klaipėda tapo ne tik stambiu pramoniniu miestu, bet ir kultūriniu centru, atminimui įamžinti. A. Žalio iniciatyva buvo restauruotas Klaipėdos senamiestis, įkurti Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetai, unikalus Skulptūrų parkas, įsteigtas Jūrų muziejus-akvariumas, Laikrodžių ir kiti muziejai, pašto bokšte įrengtas karilionas, pradėjo veiklą Muzikinis teatras, rekonstruotas Dramos teatras, pastatyta vasaros koncertų estrada ir daug kitų kultūros, mokslo bei sporto objektų.

A. Žalys sudarė sąlygas į Klaipėdą atvykti gyventi ir dirbti dėstytojams, menininkams ir kitiems inteligentijos atstovams, skatino kūrybinių sąjungų veiklą mieste. Klaipėda garsėjo gerai organizuota prekyba, buities paslaugomis gyventojams, sutvarkytais gyvenamaisiais rajonais. A. Žalys aktyviai palaikė Klaipėdos universiteto steigimo idėją, dėjo pastangas, kad būtų pastatyti paminklai Kristijonui Donelaičiui, Martynui Mažvydui ir kitoms iškilioms asmenybėms bei įvykiams įamžinti, globojo Jono kalnelio sutvarkymo darbus, rūpinosi miesto piliavietės sutvarkymu.

Parodos organizatorių nuomone, dešimtmetis, praėjęs be garsiojo miesto menininkų globėjo, yra tinkamas laikas ištarti pelnytą padėką A. Žaliui, paminėti ir prisiminti šią iškilią asmenybę, supažindinti jaunąją klaipėdiečių kartą su Klaipėdos vystymosi raida ir A. Žalio nuopelnais.

Didžiąją „Vakarų vėjų” ekspozicijos dalį sudarys Klaipėdos vardą jau seniai reprezentuojančių kūrėjų darbai, bus pristatoma ir naujų LDS Klaipėdos skyriaus narių kūryba, ieškanti savitos ekspresijos, aktualios tematikos, atviro dialogo, meno iššūkių ir eksperimentų. Tokiu būdu paroda suteiks galimybę suvokti dailės diskursą ir jos pokyčius, subrandintus Vakarų Lietuvos. Parodoje dalyvaus menininkai, atstovaujantys skirtingiems dailės žanrams: tapybai, mažajai plastikai, skulptūrai, grafikai, taikomajai dailei.

Paroda veiks iki 2016 m. rugpjūčio 7 d.
KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val.

Leave a Reply