„Vakaras SU VERONIKA”: advento pasidainavimai su V. Povilioniene

Jaukaus švenčių laukimo, primenančio apie mūsų šaknis, malonaus pasibuvimo drauge dainuojant bei kalbantis apie paprastus, bet visiems brangius dalykus tikimasi iš advento vakaro, vyksiančio Klaipėdoje gruodžio 14-ąją, 18.00 val. Klaipėdos universiteto Menų akademijos koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4). Klaipėdiečiai turės unikalią progą praleisti vakarą su garsiąja liaudies dainų atlikėja Veronika Povilioniene. Pasidainavimų vakarą klaipėdiečiams dovanoja savo 25-metį minintis Klaipėdos etnokultūros centras.

Advento_vakaras_su_Veronika_Povilioniene

V. Povilionienė panašius vakarus Vilniaus mokytojų namuose rengia jau dvyliktus metus, tačiau uostamiestyje tokio adventinio vakaro dar nebuvo. Sugalvojusi tokius renginius, atlikėja norėjo, kad žmonės ne tik pasiklausytų koncerto, bet ir patys pajustų dainavimo džiaugsmą ir išmoktų ar prisimintų dainas. Pasidainavimai taip ir vadinasi „Vakarai su Veronika”.

Klaipėdoje V. Povilionienės vedamame vakare jos talkininkais taps klaipėdiečių mėgstamas folkloro ansamblis „Kuršių ainiai”, vadovaujamas Jolitos ir Alvydo Vozgirdų. Bus ne tik dainuojama, susirinkusiųjų laukia malonus pasikalbėjimas apie adventą, V. Povilionienės sampratą apie šį metą, dainų prasmes. Pasak dainininkės, „kartais dainų istorijos būna net įdomesnės už pačią dainą, be galo įdomu išgirsti, kaip buvo užrašyta kuri nors daina, o dar įdomesni jas padainavusių žmonių likimai”.

Veronika prisipažįsta tos pačios dainos nemokanti padainuoti vienodai, jai liaudies daina yra savotiškas džiazas, improvizacija. „Dainuojant liaudies dainas paprastai žiūrovų nėra, net jei salėje sėdintiems anksčiau neteko girdėti kažkurios dainos, užtenka išklausyti vieną posmelį, o tada įsijungti visiškai nebesunku. Labai tikiuosi, kad žmonės ateis ir mes drauge dainuosime. Man labai smagu, kai visi drauge traukia. Tada ir nepažįstami tampa savi, susibendrauja”, – kalbėjo V. Povilionienė.

Paprastai Veronika iš anksto nekuria plano, kaip vyks pasidainavimas. Viskas gimsta ekspromtu ir nemaža dalimi priklauso nuo susirinkusiųjų. Todėl liaudies dainų mėgėjai gali būti tikri tik dėl vieno – bus daug ir nuoširdžiai dainuojama. Tikimasi, kad adventinė nuotaika užkrės šventės laukimu. Akivaizdu, kad klaipėdiečiai jau laukia šio vakaro, nes dar gerokai iki jo ne vienas stebėjosi ir dėkojo Klaipėdos etnokultūros centro darbuotojoms už tai, kad pasistengė prisikviesti į uostamiestį V. Povilionienę, mat mūsų mieste atlikėja vieši itin retai.

Nemokamas renginys truks apie valandą.

Leave a Reply