Uostamiestyje – Baltarusijos džiazo vizitinė kortelė

Nenumaldomai artėjantis jau 22-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato dar vienus šių metų festivalio svečius – džiazo talentų kokteilį iš Baltarusijos „Apple Tea”, pagrįstai dažnai dar vadinamą „Geriausiu Baltarusijos džiazo eksportu”.

Apple Tea

„Apple Tea”. Organizatorių archyvo nuotr.

„Apple Tea” – tai tikra Baltarusijos džiazo vizitinė kortelė, vienas populiariausių kaimyninės šalies džiazo kolektyvų, gyvuojančių jau daugiau nei du dešimtmečius. Jų grojama muzika skirta ne tik džiazo fanams. Ryškūs, garsūs ir nuotaikingi „Apple Tea” muzikantai patiks kiekvienam be išimties kokybiškos muzikos mėgėjui”, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Viena pagrindinių „Apple Tea” kolektyvo ypatybių – išskirtinė grupės lyderio Igor Sacevič kuriama muzika, sujungianti visus šiuolaikinio džiazo stilių elementus. Sėkmingas unikalių autorinių kompozicijų bei talentingų muzikantų derinys tapo grupės kūrybinės sėkmės garantu ir šis kolektyvas tiek Baltarusijoje, tiek už jos ribų išpopuliarėjo vos per keletą metų. Daugiau nei per 20 egzistavimo metų „Apple Tea” įrašė 7 solinius albumus, dalyvavo rinktiniuose įrašuose ir ne viename tarptautiniame džiazo festivalyje.

Grupės sudėtis: Igor Sacevič (bosinė gitara), Aleksandr Sapega (mušamieji), Konstantin Goriačij (klavišiniai), Michail Filipenia (gitara), Vitalij Jamutejev (saksofonas, klarnetas), Igor Liutyj (saksofonas).

„Gera muzika geriems žmonėms”

Daugiau nei dvidešimties metų istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kiekvienos vasaros pirmąjį savaitgalį paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

Britų džiazo muzikos legendos „Shakatak”, „būgnų dievas” Jojo Mayer ir Klaipėdos džiazo orkestras – tai tik maža dalis šių metų festivalio programos karūnos brangakmenių.

XXII Klaipėdos pilies džiazo festivalis – birželio 3–5 d. Kruizinių laivų terminale.

Leave a Reply