Uostamiestyje – abejingų nepaliekantis Carlos Johnson

„Gera muzika geriems žmonėms” – šiuo šūkiu vedamas jau 22-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio pirmąjį savaitgalį tradiciškai pakvies ne tik pasiausti skambant garsiausiems pasaulio džiazo ritmams, bet ir atiduos „privalomąją duoklę” tikriems bliuzo mėgėjams. Šiemet ši užduotis patikėta unikaliam bliuzo atlikėjui ir gitaristui iš Jungtinių Amerikos Valstijų Carlos Johnson.

Carlos_Johnson

Carlos Johnson. Organizatorių archyvo nuotr.

„Įdomus ir išskirtinis faktas, kad Carlos yra kairiarankis, tačiau groja su dešiniarankiams skirta gitara, apvertęs ją į kitą pusę. Šį pavyzdį 63-ejų amerikiečių atlikėjas ir gitaristas paėmė iš kitų žymių gitaristų, tokių kaip Otis Rush ir Albert King”, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Išties, C. Johnson drąsiai galima vadinti gitaros virtuozu, o dėl savo „agresyvaus” grojimo stiliaus bliuzo gerbėjų jis išskirtinai vertinamas jau nuo 1970-ųjų. Tad neabejotina, kad ir Klaipėdoje jo pasirodymo būsią įtraukiančio, emocionalaus bei nepaliekančio abejingų.
Į Lietuvos uostamiestį C. Johnson atvyksta su dažnai jį lydinčiais ištikimais ir profesionaliais muzikantais Felton Crews (bosinė gitara) ir Chris Zawadzki (mušamieji).

„Gera muzika geriems žmonėms”

Daugiau nei dvidešimties metų istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kiekvienos vasaros pirmąjį savaitgalį paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

Pasaulinės muzikos žvaigždes iš Prancūzijos „Electro Deluxe Big Band”, britų džiazo muzikos legendos „Shakatak”, „būgnų dievas” Jojo Mayer ir Klaipėdos džiazo orkestras, bulgarų muzikos stebukladariai „Funky Miracle”, Baltarusijos džiazo vizitinė kortelė „Apple Tea”, „priešnuodis blogoms žinioms” Keiko Borjeson – tai tik dalis šių metų festivalio programos karūnos brangakmenių.

XXII Klaipėdos pilies džiazo festivalis – birželio 3–5 d. Kruizinių laivų terminale. Daugiau: www.jazz.lt.

Leave a Reply