„Lino lėlių“ premjera visai šeimai – žemaitiškai

Spalio 11 ir 18 d. 12 val. teatras „Lino lėlės“ skelbia naujo teatrinio sezono pradžią ir kviečia į premjerinį lėlių spektaklį visai šeimai „Bobulės rūpestėliai“. Spektaklis bus rodomas „Apeirono“ teatre (Turgaus g.16/Tiltų g.12, Klaipėda).

Organizatorių iliustracija

Organizatorių iliustracija

Kai kam gali pasirodyti mažumėlę netikėta šių dviejų teatrų sąjunga, bet „Apeirono“ teatro įkūrėjos nebijo eksperimentuoti, yra pasirengusios bendradarbiauti, atverti duris menininkams, neturintiems savos erdvės,  o teatras „Lino lėlės“ yra atviras įvairių formų komunikacijai su žiūrovais, naujų meninių formų paieškoms, naujiems iššūkiams, kurių šiemet tikrai nestokos.

Be to, kad per trumpą savo gyvavimo laiką (jis gimė 2011 m. pabaigoje) teatras jau spėjo aplankyti įvairius Lietuvos miestus ir miestelius, lietuvių bendruomenes užsienyje, dalyvavo įvairiuose festivaliuose, užsiima labdaringa veikla, o nuo 2014 m. pradžios rengia radijo laidą paaugliams „Yra racijos“ (laidą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas), kuri transliuojama radijo stotyje „RadijoGama“, šiemet užsimojo dar ir realizuoti projektą – kūrybines kino ir teatro dirbtuves „Krašto kinas“ (jį parėmė Lietuvos kultūros taryba) ir, be abejonės, džiuginti savo žiūrovus premjeriniais spektakliais, kurių pirmasis – „Bobulės rūpestėliai“, taip pat sulaukęs Lietuvos kultūros tarybos bei Klaipėdos miesto savivaldybės paramos.

Spektaklis „Bobulės rūpestėliai“ – tai nuotaikingai ir sąmojingai, išraiškinga žemaičių tarme pasakojama vienos kaimiškos dienos kronika pagal Žemaitės pasakėles, iš kurių komponuojama nesudėtinga, bet itin dinamiška, kupina netikėtumų istorija apie tai, kaip įprastą „gaspadinės“ Domicelės dieną (nuo rytmetinio gaidžio giedojimo iki saulėlydžio), kuri paprastai pralekia rūpinantis visų sodyboje gyvenančių padarų reikalais, sujaukia į sodybą atsibasčiusi lapė.

Spektaklio režisierius ir aktorius Linas Zubė sako norėjęs pastatyti „normalų“ spektaklį – be pretenzijų sukrėsti žiūrovą  ar supurtyti jį giliu turiniu, bet gražų ir linksmą, naivų ir gerą, kupiną žemaitiško „kreizo“, stebinantį kitokiomis formomis, kitokia raiška, kurią natūraliai diktuoja dailininkės Jūratės Januškevičiūtės sukurtos lėlės ir scenografija – kiek animacinė, sukurta imituojant primityvistinės dailės manierą, lengvais štrichais kuriant etnografinį koloritą. Šiame spalvingai nutapytame dekoracijų paviljone klega, čiauška daugybė plokščių personažų – lazdelinių lėlių, lėlininko rankose tampančių žaviais šaržuotais charakteriais. Visas šis nerimstantis, gyvybingas ir veržlus pasaulis sukasi instrumentalisto, kompozitoriaus Donato Bielkausko-Donio sukurtos muzikos, ataustos baltiškojo kolorito ataudais, fone.

Šiame kameriniame lėlių vaidinime nematomais saitais susisieja kažkas modernaus, kažkas primityvistinio, baltiško; nuskamba ir Žemaitė, ir žemaičių tarmė, ir asmeninė L. Zubės patirtis – spektaklio kūrėjas prisipažįsta iš esmės pasakojąs ne tiek Žemaitės istorijas, kiek perteikiąs sau artimų ir brangių žmonių gyvenimą (patirtis, santykius, charakterius etc.). Gal todėl spektaklis „Bobulės rūpestėliai“ toks jautrus, gyvenimiškai išmintingas, absoliučiai nemoralizuojantis, leidžiantis pajusti kaimo kasdienybės poetiką ir poeziją, archainį pasaulio modelį ir jo darną.

Į susitikimą su premjeriniu spektakliu „Bobulės rūpestėliai“ žiūrovus teatras kviečia spalio 11 ir 18 d. 12 val. Veiksmo vieta – „Apeirono“ teatras (Turgaus g.16/Tiltų g.12, Klaipėda).

Vietas rezervuoti galite tel. 8 652 79997, el. p. linoleles.teatras@gmail.com arba bilietus įsigyti 1 val. prieš spektaklį „Apeirono“ teatre (Turgaus g.16/Tiltų g.12).

Bilieto kaina – 12 Lt. Vietų skaičius ribotas.

Leave a Reply