Tarptautinę šokio dieną Klaipėdoje – moderniojo estų baleto gastrolės

Minint Tarptautinę šokio dieną, balandžio 29-ąją, 19 val. šokio mylėtojai kviečiami į Klaipėdos universiteto Menų fakulteto prof. J. Gudavičiaus salę (Donelaičio g. 4, Klaipėda), kur Goltsman baletas iš Estijos pristatys meditacinį šokio spektaklį „Sidharta“, įkvėptą Hermanno Hessės romano motyvų. 

„Sidharta“ – daugiasluoksnis šokio spektaklis, prisodrintas taikaus ritmo ir pasikartojančių vizualizacijų. Spektaklis įkvėptas H. Hessės romano, kurio pagrindinis veikėjas išgyvena išbandymų ir pasirinkimų, laukimo ir vienatvės, tamsos ir šviesos akimirkas tam, kad rastų atsakymus į esminius būties klausimus. Vieno universalumas susilydo į skirtumų bendrystę, asketiškumas ir kantrumas pakeičiami aistra ir šviesa, o tylos garsai ir nejudumas virsta dinamika. Viduje jis randa tai, ko ieškojo išorėje.

Spektaklio režisierė Maria Goltsman, įgijus semiotikos mokslų magistro laipsnį, aštuonerius metus dirbo baleto šokėja Vanemuine baleto trupėje Tartu, Estijoje. Kaip šokėja Maria dirbo su tokiais choreografais kaip Matteo Moles, Hugo Fanari, Teet Kask, Pär Isberg, Mai Murdmaa, Mare Tomingas, Krista Köster, Nele Suisalu ir kt. 

Kaip choreografė ji sukūrė spektaklius „užpildyta tuštuma“ („tühjuste täitmine“, Talinas, 2009), „Žuvėdra“ („Merikajakas“, Talinas, 2011), „Kvėpavimai“ („Hingamised“, Talinas ir Klaipėda, 2011), „Sofija ir magiškas paukštis“ (2012), „Sidharta“ (2013). Maria taip pat dirbo įvairių projektų, tokių kaip „Kinetinės kalbos“ (2006), „Rankų darbo bendravimas“ (2007), koordinatore, buvo kedja tarptautinio tinklo Estijos koordinatorė 2011-2012 metais. 2010-2012 m. Maria vadovavo Estijos šokio sąjungai. 

Šiuo metu ji yra laisvai samdoma šokėja, šokių mokytoja ir choreografė. 2012 m. ji įkūrė šokio trupę Goltsman baletas. Maria dėsto Talino universiteto choreografijos katedroje bei DanceAct studijoje. Taip pat rašo straipsnius apie šokį, veda profesionalaus šokio pamokas ir praktinius užsiėmimus. 2013 m. Maria buvo pagerbta Estijos kultūros fondo įsteigtu Ida-Virumaa ekspertų grupės Metų apdovanojimu už nuopelnus šokio kultūros raidai. 

Choreografija ir atlikėjai:

Sidharta – Aleksandr Zemzurov

Govinda / Kamaswami / Vasudeva – Egor Zadoya

Buda – Helle-Maria Mitt

Moteris prie upės – Üüve-Lydia Toompere

Kamala – Maria Goltsman

Upė – Heili Parras

Garsas: Jevgeni Berezovski, Lilian Langsepp, Raho Langsepp

Šviesos: Aleksandr Platunov, Jevgeni Berezovski

Kostiumai: Liina Unt

Fotografija ir vizualiniai sprendimai: Andrei Bonchuk 

Spektaklio rėmėjai: Estijos kultūros fondas, Žmonių raidos centras, Talino šokio akademija, Talino universitetas, Goltsman terapija, Vastik Sipsik, Tet&Fur, Sound Officers, DanceAct, Klaipėdos Universitetas. 

Trukmė – 90 min. (su pertrauka).

Spektaklis skirtas vyresniems nei 13 metų asmenims. 

Bilieto kaina – 15 Lt. Bilietus galima rezervuoti el. paštu: chk.mf@ku.lt ir įsigyti vietoje prieš spektaklį. 

Leave a Reply