Šventinės klasikos festivalis „Salve Musica”: programa

Klaipėdos koncertų salėje neilgai trukus suskambės pirmieji šventinės klasikos festivalio „Salve Musica” akordai. Visą gruodžio mėnesį jie skleis ramybę ir apgaubs palaima, bylos apie tekantį laiką ir tikrųjų vertybių ilgesį. Amžinai gyva klasikinė muzika pripildys mus visus šviesaus džiugesio ir vilties! Kviečiame gražiausias metų šventes sutikti ir švęsti su muzika!

KKS-tinklapis-AFISA_1201_LT

Gruodžio 1 d., antradienį, 18 val. „Sveika, žiema, sveikas, Haydnai”
Fortepijoninis trio „Kaskados”: Albina Šikšniūtė (fortepijonas), Rusnė Mataitytė (smuikas), Edmundas Kulikauskas (violončelė)
Programoje: Franz Joseph Haydn, Zita Bružaitė, Vidmantas Bartulis, Antanas Kučinskas.

Festivalis sveikinasi su klausytojais smagia programa „Sveika, žiema, sveikas, Haydnai”, kurią parengė fortepijoninis trio „Kaskados”: Albina Šikšniūtė, Rusnė Mataitytė ir Edmundas Kulikauskas.

Pasak trio narės R. Mataitytės, „Haydno asmenybė ir kūryba turi nepaprastą, netgi revoliucinę istorinę reikšmę, kuri šiandien yra šiek tiek pamiršta. Kompozitoriaus eksperimentine laboratorija tapo kvartetai bei fortepijoniniai trio, kuriais jis išbandydavo savo naujausias kūrybines idėjas. Haydno muzika pulsuoja neįtikima gyvybine energija, humoru, elegancija, tapusia įkvėpimo šaltiniu lietuvių autoriams, kuriems irgi artimas neoklasikinis arba minimalistinis stilius bei gebėjimas užmegzti glaudų ryšį su klausytojų auditorija. Seno ir naujo derinys bus gyvas ir smagus, simbolizuojantis nenutrūkstamą europinės kultūros paveldo giją, nusivijusią iki mūsų dienų”.

Senjorų metams paminėti – senjorams įėjimas nemokamas.

KKS-tinklapis-AFISA_1204_LT

Gruodžio 4 d., penktadienį, 18 val. „Sulėtintas grožis”
CD “Slow Motion” pristatymo turo koncertas
Lietuvos trio: Vilhelmas Čepinskis (smuikas), Vytautas Sondeckis (violončelė), Petras Geniušas (fortepijonas).
Programoje: Johannes Brahms, Wolfgang Amadeus Mozart, Robert Schumann, Maurice Ravel, Franz Schubert.

Šiuo metu taip visur lekiame, taip greitai sukamės, bėgame… Retai randame laiko tiesiog pabūti, sustoti, įsiklausyti… Lietuvos trio – Vilhelmas Čepinskis, Vytautas Sondeckis ir Petras Geniušas – kvies sulėtinti gyvenimo tempą ir išgirsti darnių sąskambių grožį koncerte „Sulėtintas grožis”. Po sėkmingo debiuto 2013 metais kolektyvas tęsia aktyvią koncertinę veiklą Lietuvoje ir pristato pirmąją kompaktinę plokštelę „Slow Motion”.

„Lietuvos trio mums visiems atvėrė galimybę groti tai, kas mums gražu ir ką labiausiai norime. Daugumai muzikantų tai – prabanga. Šiuo albumu neieškojome to, kas pamiršta arba kas dar neatrasta. Pagrindinis mūsų tikslas – atverti klausytojui neaprėpiamus klasikinės muzikos interpretacijos horizontus ir supažindinti su gražiausiais fortepijoniniam trio sukurtais kūriniais”, – teigia V. Sondeckis.

KKS-tinklapis-AFISA_1209_LT

Gruodžio 9 d., trečiadienį, 18 val. „Kosminis vandenynas”
Naujų idėjų kamerinis orkestras
Meno vadovas ir dirigentas Gediminas Gelgotas
Solistas Aretas Botyrius (fortepijonas)
Programoje: Antonio Vivaldi / Max Richter, Arvo Pärt, Gediminas Gelgotas.

Šventinės klasikos festivalyje koncertuos NIKO (Naujų idėjų kamerinis orkestras) – septynių stygininkų grupė, vadovaujama kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto. Ansamblis išskirtinis tuo, kad mintinai atlieka progresyviąją klasikinę muziką ir savo koncertuose integruoja aukščiausio lygio atlikėjų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. NIKO pasirodymai remiasi klasikinės muzikos ir poproko muzikinės kultūros deriniu.

Programoje „Kosminis vandenynas” skambės šiuolaikinė Antonio Vivaldi „Metų laikų” rekompozicija, kurią padarė Maxas Richteris, taip pat Arvo Pärto ir paties G. Gelgoto kūriniai. Pastarojo autoriaus kūryba netelpa į standartinių žanrų rėmus, aprėpia daugelį stilistinių įtakų nuo XX a. avangardo iki šių dienų jaunimo kultūros. Svarbiausias jos vardiklis yra minimalizmas. Solinę fortepijono partiją koncerte atliks Karališkojoje muzikos akademijoje Londone studijuojantis Aretas Botyrius.

KKS-tinklapis-AFISA_1215_LT

Gruodžio 15 d., antradienį, 18 val. „Visi Frederiko Šopeno valsai”
Gintaras Januševičius (fortepijonas)
Programoje: Frédéric Chopin.

Gintaras Januševičius, gyvenantis Vokietijos mieste Hanoveryje, šalia aktyvios koncertinės veiklos, kurioje reiškiasi kaip pianistas ir koncertų organizatorius, dar dalyvauja konkursų vertinimo komisijose, veda meistriškumo klases. Meninių sumanymų ir energijos jiems įgyvendinti šiam puikiam atlikėjui tikrai netrūksta.

Pasak Gintaro, „artėjant Naujiesiems metams specialiai paruošiau tokią programą, nes ji man primena vaikystės žiemos šventes, per kurias neretai klausydavau įrašų iš Vienos filharmonijos naujametinių koncertų. Kadangi Štrauso valsų aranžuotės fortepijonui negali atstoti orkestro skambesio ir žavesio, pasirinkau tai, kas žaižaruoja gera energija, šventine nuotaika ir neribotu virtuoziškumu. Šioje programoje atliksiu visus 19 iki šios dienos atrastų Šopeno valsų fortepijonui”.

KKS-tinklapis-AFISA_1218_LT

Gruodžio 18 d., penktadienį, 18 val. koncertas visai šeimai „Sniego pasaka”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Dirigentas Mindaugas Piečaitis
Programoje: animacinis filmas „Sniego senis” / „The Snowman” su Howardo Blake’o muzika ir kitos smagios improvizacijos.

Ar esate matę animacinį filmą „Sniego senis”? Ar prisimenate, kokia nuostabi muzika skamba jo metu? Koncerte visai šeimai „Sniego pasaka” dideliame ekrane galėsite pamatyti šį filmuką, kuriam gyvai akompanuos Mindaugo Piečaičio diriguojamas Klaipėdos kamerinis orkestras.

Pasak koncerto idėjos autoriaus M. Piečaičio, „šis filmukas vaikams, nežiūrint į ypač spalvingą, vaikams patrauklų ir turtingą įvairiais fantazijų vingiais siužetą, turi savyje ir platesnę emocinę paletę. Po žaismingai ir su gera humoro doze pateikta istorija slepiasi svarbūs gyvenimiški klausimai: kas yra draugystė, meilė ir netektis. Gyvenime dažnai įvertiname tai, ką turėjome, tik tuomet, kai to netenkame. Vaikams visai nesunku šią sekundę susikurti vaizduotėje daiktus, įvykius, visiškai negalvojant apie tai, ar tai fantazija, ar realybė. Apie tai ir pasakoja ši istorija: kas buvo tikra, o kas ne, kas buvo sapnas, o kas tikrovė. Tai puiki kalėdinė pasaka tiek vaikams, tiek ir suaugusiems.”

KKS-tinklapis-AFISA_1221_LT2

Gruodžio 21 d., pirmadienį, 18 val. „Muzikinė šiaurės pašvaistė”
Kompozitoriaus Jeano Sibeliaus gimimo 150-mečiui
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas
Solistė Justina Auškelytė (smuikas)
Dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla
Programoje: Jean Sibelius.

Koncertuoti su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru Klaipėdon vėl atvyksta dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. Pastaraisiais metais ją lydinti tarptautinė sėkmė džiugina Mirgos talento gerbėjus. Šiuo metu M. Gražinytė stebina Los Andželą, kur dirba miesto filharmonijos orkestro vyriausiojo dirigento asistente, praėjusį sezoną ji buvo paskirta ir Zalcburgo teatro pagrindine dirigente.

„Kiekvienas, kuris pasirinko muziką, pats ar tėvų nuvestas, ir išliko tam kelyje, išliko traukiamas kažkokios ugnies, kibirkšties. Ja dalintis mes ir susirenkam”, – viename interviu kalbėjo dirigentė, pasak kritikų, įskėlusi ugnį diriguodama Los Andželo filharmonijos orkestrui.

Koncerto solistė smuikininkė Justina Auškelytė studijuoja prestižinėje Juliardo aukštojoje menų mokykloje Niujorke. Koncertas „Muzikinė šiaurės pašvaistė” skirtas žymiausio suomių kompozitoriaus Jeano Sibeliaus gimimo 150-mečiui.

KKS-tinklapis-AFISA_1225_LT

Gruodžio 24 d., ketvirtadienį, 16 val. ir gruodžio 31 d., ketvirtadienį, 23.30 val. kalėdinis ir naujametis Klaipėdos kariliono koncertai
Kęstutis Kačinskas, Stanislovas Žilevičius (karilionas)
Programoje: klasikinių kūrinių aranžuotės, kalėdinės giesmės.

Šv. Kalėdų dieną ir sutinkant Naujuosius virš miesto, kaip ir kasmet, gaus Klaipėdos kariliono varpai. Apvalanti ir stiprinanti jų energija apgaubs kiekvieną besiklausantį šių palaimingų garsų. Linkėsime sveikatos vieni kitus, džiaugsimės sulaukę!

KKS-tinklapis-AFISA_1226_LT

Gruodžio 26 d., šeštadienį, 18 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje „Kalėdų oratorija”
Klaipėdos choras „Aukuras”
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Solistai:
Rūta Venskutė-Lenkšienė (sopranas)
Tadas Jakas (tenoras)
Steponas Zonys (baritonas)
Vilimas Norkūnas (vargonai)
Programoje: Camille Saint-Saëns „Kalėdų oratorija”

„Kalėdų oratorija”, atliekama Klaipėdos choro „Aukuras” ir solistų, diriguojant choro meno vadovui Alfonsui Vildžiūnui, pripildys klausytojų sielas didingo ir sakralaus skambesio. Melodinga, dvasinga ir tauri muzika užpildys Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčios erdvę, įstabia gaida prabils Vilimo Norkūno kalbinami vargonai. Sveikinsime vieni kitus sulaukus šv. Kalėdų!
Nemokamai

KKS-tinklapis-AFISA_1228_LT

Gruodžio 28 d., pirmadienį, 18 val. „Balsų orkestras”
Vokalinis ansamblis „Estonian Voices” (Estija): Mirjam Dede (sopranas), Maria Väli (sopranas), Kadri Voorand (altas), Mikk Dede (tenoras), Rasmus Erismaa (baritonas), Aare Külama (bosas).
Programoje: ansamblio narių kompozicijos, estų liaudies dainų aranžuotės, kalėdinės giesmės, populiarios melodijos.

„Balsų orkestras” – tai vokalinio ansamblio „Estonian Voices” programa. A cappella (be pritarimo) joje skambės ansamblio narių kompozicijos, estų liaudies dainų aranžuotės, kalėdinės giesmės bei populiarūs pasauliniai hitai.

Ansamblis daugiausia reiškiasi džiazo, folk ir popmuzikos srityse. Prieš penketą metų susibūręs jaunų, profesionalių atlikėjų kolektyvas jau spėjo surengti pasirodymus keliose užsienio šalyse. Jis nuolat koncertuoja pagrindinėse Estijos koncertinėse scenose, kur yra labai gerai žinomas ir vertinamas. Šiemet „Estonian Voices” laimėjo geriausio džiazo albumo prizą.

KKS-tinklapis-AFISA_1229_LT

Gruodžio 29 d., antradienį, 18 val. „Tobula, meistriška, žavinga”
Lietuvos kamerinis orkestras
Meno vadovas, dirigentas ir solistas Sergej Krylov (smuikas, Italija)
Solistas Džeraldas Bidva (smuikas)
Programoje: Giuseppe Torelli, Wolfgang Amadeus Mozart, Giuseppe Torelli, Antonio Vivaldi, Manuel De Falla, Pablo De Sarasate.

Paskutinėmis metų dienomis klaipėdiečius vėl džiugins smuiko virtuozas Sergejus Krylovas ir jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras. Virtuoziškas ir temperamentingas solisto muzikavimas, harmoningas orkestro skambesys suteiks klausytojams daug įsimintinų akimirkų. Taurus muzikos grožis taps tikra atgaiva sielai ir nušvies mintis. Koncerto programoje švytės baroko ir klasicizmo muzikos perlai, liesis ispaniškos aistros. Visa tai tikrai bus „Tobula, meistriška, žavinga!”

KKS-tinklapis-AFISA_1231_LT

Gruodžio 31 d., ketvirtadienį, 18 val. „Naujametiniai linkėjimai iš Europos”
Klaipėdos kamerinis orkestras
Meno vadovas Mindaugas Bačkus
Solistė Beatrice Berrut (fortepijonas, Šveicarija)
Dalyvauja Lorenz Schär (magas, Šveicarija)
Dirigentas Christian Knüsel (Šveicarija)
Programoje: Wolfgang Amadeu Mozart, Luigi Boccherini, Frédéric Chopin, Felix Mendelssohn, Willy Ostijn, Camille Saint-Saëns.

„Naujametiniai linkėjimai iš Europos”, kuriuos muzikos garsais įkūnys Klaipėdos kamerinis orkestras, šiemet palydės klausytojus į Naujuosius metus. Pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „koncerto programa perteiks geriausių europinių naujametinių koncertų tradicijas”. Aukščiausio meistriškumo atlikėjai ir meniškumu alsuojantys kūriniai, pakili šventinė nuotaika ir netikėtumo momentas – mago pasirodymas koncertinėje scenoje kartu su orkestru – visa tai paskutinį metų vakarą padarys tikrai ypatingą. Kartu su klaipėdiečiais muzikuos ir stebuklus kurs šveicarų menininkai: dirigentas Christian Knüsel, pianistė Beatrice Berrut ir magas Lorenz Schär.

Išsamiau apie repertuarą, taikomas nuolaidas – www.koncertusale.lt

Leave a Reply