Smagi istorija visai šeimai „Pykšt, pokšt, šmaukšt”

Lapkričio 26 dieną, ketvirtadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salė kviečia tėvelius, mamytes ir jų mažuosius praleisti vakarą kartu pokštaujant ir išdykaujant smagiame koncerte visai šeimai „Pykšt, pokšt, šmaukšt”.

Pykst-paukst-smaukst 2015-02-01 11 photo-D.Matvejevas© [1024x768]

„Pykšt, pokšt, šmaukšt”. Dmitrijaus Matvejevo nuotr.

Scenoje muzikuos Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, kuris paklus jaunosios kartos dirigento Modesto Barkausko mostams, vaidins aktoriai Sigita Mikalauskaitė, Rytis Saladžius. Koncerte dalyvaus ir puikiai visiems pažįstamas muzikologas, radijo ir televizijos laidų vedėjas Viktoras Gerulaitis.

Koncerte-pokšte bus visko: ir muzikos, ir šokių, ir nelaimingos meilės… Pasirodys Dirigentas, Direktorius, Klounas, Šokėja ir, aišku, simfoninis orkestras. Iš viso – beveik septyniasdešimt atlikėjų, griežiančių smuikais, altais, violončelėmis, pučiančių fleitas, trimitus, trombonus, mušančių būgnus bei timpanus ir taip toliau…

Pasak režisierės Jurgitos Šurnaitės, „tai komiška istorija, kurios veiksmas vyksta cirke, dalyvauja būdingi cirko personažai – cirko direktorius (Viktoras Gerulaitis), Šokėja bei nenuorama Klounas, kuris nenustygsta vietoje, komiška situacija kyla iš jo begalinio noro pasirodyti ne jam skirtuose įvairiuose vaidmenyse ir cirko direktoriaus pastangų sutramdyti šias pastangas”.

„Projektas panašus į mini spektaklį, kuriame muzikuoja ir šoka visi – ir dirigentas, ir aktoriai, ir cirko darbininkai, kiekvienas iš jų atskleidžia savo ypatingus talentus. Skambės begalė puikių fragmentų tiek iš klasikinės muzikos kūrinių, tiek ir baletinių numerių, kiekvieną iš jų pristatys muzikologas Viktoras Gerulaitis. Visa tai darniai susijungs į vieną bendrą vaidinimą”, –pasakoja Modestas Barkauskas.

Pokštaujant bus atliekama visiems gerai pažįstama muzika: E. Griego „Kalnų karaliaus oloje” iš siuitos „Peras Giuntas”, J. Strausso „Perpetuum mobile”, A. Chačaturiano „Šokis su kardais” iš baleto „Gajanė”, J. Offenbacho Barkarolė ir Kankanas, C. Saint-Saënso „Gulbė” iš „Žvėrių karnavalo” ir net keli amerikiečių kompozitoriaus L. Andersono kūriniai. Viename jų solo „gros” senovinė rašomoji mašinėlė!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Kristina Malceva

Leave a Reply