Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’21“ skelbia datą ir laukia paraiškų

Šiemet jau 12-ą kartą vyksiantis didžiausias vizualiųjų menų renginys Rytų regione meno mugė „ArtVilnius“ visus vėl kviečia į šią šiuolaikinio meno šventę, kuri vyks 2021 m. spalio 15-17 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Akimirka iš meno mugės „ArtVilnius’20“. Organizatorių archyvo nuotr.
Akimirka iš meno mugės „ArtVilnius’20“. Organizatorių archyvo nuotr.

Tradiciškai birželį vykstanti meno mugė šiemet jau antrą kartą dėl pandemijos bus laikinai organizuojama spalio mėnesį. „Praėjusiais metais, kuomet daugybė garsių pasaulinių mugių buvo atšauktos ar perkeltos į kitus metus, „ArtVilnius“ įvyko ir, laikydamasis visų saugumo reikalavimų, pasiekė puikių pardavimų rezultatų. Todėl ir šiemet norime visus pakviesti saugiai ne tik pamatyti, bet ir įsigyti šiuolaikinio meno kūrinių“, – teigė meno mugės vadovė Diana Stomienė.

Pasak renginio vadovės, praėjusiais metais „ArtVilnius“ komanda įgijo neįkainojamos patirties peroganizuodama renginį net tris kartus ir operatyviai prisitaikiusi prie vos ne kasdien besikeičiančių pandemijos saugumo  reikalavimų.

Kasmet „ArtVilnius“ dalyvauja apie 60 meno galerijų iš 15 šalių (Vokietija, Estija, Latvija, Lenkija, Ukraina, Lietuva, Baltarusija, Olandija, Rusija, Italija, Prancūzija). Norinčių dalyvauti mugėje galerijų paraiškas peržiūri ir atrenka iš meno kritikų ir meno rinkos ekspertų sudaryta vertinimo komisija, taip užtikrindama mugėje esančių galerijų profesionalumą. 

Galerijos, norinčios dalyvauti meno mugėje „ArtVilnius’21“,  jau gali teikti paraiškas, kurios bus priimamos iki birželio 7 dienos. Šiemet vienu iš mugės akcentų bus šiuolaikinio meno kūriniai ant popieriaus (piešiniai, koliažai, grafika, objektai etc).

„Jau ne vienerius metus piešiniai ir meno kūriniai ant popieriaus užima svarbią vietą pasaulinėje meno rinkoje, jiems organizuojamos net atskiros mugės. Ir tai nėra specifinė ar išskirtinė tema, kūryba ant popieriaus yra medija, kurią naudoja beveik kiekvienas menininkas“, – teigė „ArtVilnius“ meno vadovė Sonata Baliuckaitė ir pabrėžė, kad, kaip ir kasmet, mugėje laukiamos visos medijos: tapyba, fotografija, skulptūra, video-, instaliacijos etc.

Akimirka iš meno mugės „ArtVilnius’20“. Organizatorių archyvo nuotr.
Akimirka iš meno mugės „ArtVilnius’20“. Organizatorių archyvo nuotr.

„ArtVilnius‘21“ programoje tradiciškai bus organizuojama projektų zona su pasaulinio garso menininkų parodomis, muziejų ir meno fondų kolekcijomis bei institucijų ekspozicijomis. Šių metų projektų zonos dalyviai bus paskelbti artimiausiu metu. Mugėje bus tęsiama geriausių galerijų bei menininkų rinkimo tradicija,  interaktyvioje LRT studijoje vyks meno diskusijos, paskaitos ir pristatymai. Kasmetinę skulptūrų, instaliacijų ir performansų parodą „Takas“ šiemet kuruoti pakviestas menininkas ir kuratorius Vytenis Burokas.

„ArtVilnius‘21“ bus tęsiamos didelio populiarumo sulaukiančios menotyrininkų vedamos ekskursijos po mugę. Negalintys gyvai atvykti į mugę, ją apžiūrėti galės interaktyviame 3D ture, o iš anksto išsirinkti įsigijimui patinkančius mugės darbus bus galima elektroniniame mugės dalyvių kataloge. Paraleliai su „ArtVilnius’21” vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami naktinėti po rinktines galerijas, kurios savo duris atvers ir į parodų atidarymus bei susitikimus kvies net iki 23 val.

Mugės organizatoriai didžiuojasi savo lankytojams jau pristatę garsiausio Lenkijos šiuolaikinio meno muziejaus MOCAK Krokuvoje, „Lewben Art Foundation“ meno kolekcijas, vieno seniausių Europoje videomeno festivalio VIDEONALE (Vokietija) programą. „ArtVilnius” taip pat bendradarbiauja su MO muziejumi, Šiuolaikinio meno centru, Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, Jono Meko vizualiųjų menų centru, Vilniaus dailės akademija ir kt.

„ArtVilnius’21” finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė, mecenatas –  advokatų kontora „Cobalt”.

Daugiau informacijos rasite mugės puslapyje www.artvilnius.com.

Leave a Reply