Simfoninės ir akordeono muzikos kelionė

Kaip skamba kelionė, aprėpianti du šimtus metų? Kur nuves energingi Mindaugo Piečaičio mostai? Kaip tame kelyje sutiksime Martyną Levickį? Visi atsakymai – spalio 15 d., šeštadienį, 18.30 val. Klaipėdos koncertų salės renginyje „Kelionė su akordeonu ir orkestru”.

M_Levickis

Martynas Levickis. KKS archyvo nuotr.

Sceną užpildys galinga simfoninė jėga, atvykusi iš sostinės – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, kurio meno vadovas ir vyr. dirigentas yra maestro Gintaras Rinkevičius. Šiam atlikėjų pulkui kryptį rodys charizmatiškasis dirigentas Mindaugas Piečaitis, o publikos dėmesį prikaustys Martynas Levickis ir jo kalbinamas akordeonas.

Keliauti po įvairias epochas ir stilius nevengiantis Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras – laukiamas uostamiesčio simfoninės muzikos gerbėjų svečias. Netrukus trisdešimtmetį minėsiančio kolektyvo „tėvas” nuo pat jo įkūrimo yra Lietuvos muzikinio pasaulio legenda Gintaras Rinkevičius. Orkestro muzikinės kelionės aprėpia daugybę skirtingų aplinkybių. Simfoninės klasikinės ar šiuolaikinės muzikos koncertus su žymiausiais dirigentais ir solistais keičia muzikavimas operos pastatymuose, taip pat neretai orkestras bendradarbiauja ir su populiariosios muzikos atstovais. Universalaus ir produktyvaus kolektyvo gerbėjai yra lepinami gausiais koncertiniais sezonais, kuriuose gyvena muzika įvairiausiam skoniui.

Dirigentas Mindaugas Piečaitis – Vokietijoje įsikūręs lietuvių muzikas, reguliariai prisidedantis ir prie tėvynėje vykstančių muzikinių švenčių. Klaipėdos publikai šis kūrybiškas dirigentas yra geriausiai pažįstamas kaip didelio pasisekimo sulaukusių jaunajai kartai skirtų edukacinių projektų autorius. Mindaugas Piečaitis dirigento profesiją įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Tik gavęs orkestro dirigavimo specialybės magistro diplomą jis debiutavo Lietuvos operos ir baleto teatre. į Vokietiją M. Piečaitį priviliojo šiuolaikinės muzikos ir dirigavimo meno studijos Karlsruhe aukštojoje muzikos mokykloje. Nuo to laiko muzikas įsikūrė šiame mieste, tačiau dažnai grįžta į tėvynę įgyvendinti originalių projektų idėjas arba diriguoti tokiuose šventiškuose koncertuose, kaip šis. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras dirigentui yra puikiai pažįstamas, nes penkerius metus jis buvo šio kolektyvo antrasis dirigentas.

M_Piecaitis_foto_V_Petrikas

Mindaugas Piečaitis. Vytauto Petriko nuotr.

Dar daugiau jaunatviškos energijos tamsų rudens vakarą akordeonu įpūs Martynas Levickis. Tai asmenybė, kurią gatvėje atpažintų ir klasikinės muzikos koncertais nesidomintis žmogus. Savo veikla M. Levickis tarsi panaikina dažnai ryškiai brėžiamą ribą tarp klasikinės ir populiariosios muzikos. Lietuvos talentas savo populiarumu dabar puikiai naudojasi. Telieka žavėtis, kad būdamas gerai žinomas užsienyje, jis yra labai aktyvus Lietuvos muzikinio pasaulio narys.

„Talentingasis M. Levickis yra žmogus, kuris viena ranka iš naujo išrado akordeoną”, – taip apie jaunąjį muziką rašė vienas didžiausių Didžiosios Britanijos dienraščių „The Independent”. Baigęs Šiaulių S. Sondeckio menų gimnaziją jis studijas tęsė Londono Karališkojoje muzikos akademijoje bei Aukštojoje Baskų muzikos mokykloje. Akordeonininkas jau yra pelnęs daugiau nei 30 tarptautinių apdovanojimų, grojęs prestižinėse pasaulio koncertų salėse Royal Albert Hall, Royal Festival Hall, koncertavęs su BBC, Birmingemo ir kitais simfoniniais orkestrais. Savo talentu ir charizma M. Levickis priverčia klausytojus iš naujo atrasti emocionalų ir išraiškingą akordeono skambesį bei plačią jo galimybių paletę.

Muzikinė kelionė prasidės nuo XVIII amžiaus genijaus Wolfgango Amadeuso Mozarto, kurio Koncerto fortepijonui ir orkestrui Nr. 12, A-dur pirmąją dalį atliks neįprasta sudėtis – akordeonas ir simfoninis orkestras. M. Levickio talentu žavėsimės ir skambant Vaclavo Trojano „Pasakoms”. Kitas akordeonui ir orkestrui aranžuotas kūrinys – romantiška ir spalvinga Camille’io Saint-Saënso kompozicija. Klasikinės muzikos melomanai žino, kad Maurice’as Ravelis yra impresionistinio orkestro genijus. Būsimo koncerto programoje – net du šio kompozitoriaus kūriniai. Na, o pabaigoje Klaipėdos koncertų salė pasiners į banguojančią Claude’o Debussy „Jūrą”.

Vos per porą valandų „Kelionės su akordeonu ir orkestru” dalyviai apsilankys įvairiausiose muzikinėse erdvėse ir laikuose. Tačiau visa tai vyks fiziškai nejudant – kelionė bus įgyvendinta muzikos garsais, kuriais publiką apgaubs gausi profesionalių muzikų komanda: Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras su dirigentu Mindaugu Piečaičiu ir akordeono ambasadorius Martynas Levickis. Kviečiame keliauti kartu!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply