Siekis tapti Europos kultūros sostine: Klaipėda kviečia atrasti naująjį cirką

Po birželį įvykusio sėkmingo I atrankos į Europos kultūros sostinės titulą etapo, rudenį Klaipėda pasitinka su nauja energija. Priešakyje pusmetis dar intensyvesnio darbo, siekiant pakoreguoti paraišką, sustiprinti esamus bei užmegzti naujus tarptautinius ryšius, dar glaudžiau sutelkti vietos bendruomenę ir kovo mėnesį išgirsti finalinį tarptautinės vertinimo komisijos sprendimą.

El_Nucleo_Be_sustojimo_2

Trupės “El Nucleo” spektaklis “Be sustojimo”. Organizatorių archyvo nuotr.

Norėdama kuo plačiau paskleisti žinią apie Klaipėdos miesto (kartu su partneriais – Neringa ir Palanga) siekį tapti 2022 metų Europos kultūros sostine, Klaipėdos savivaldybė kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius rugsėjo 3 ir 4 d. į nemokamus trupės „El Nucleo” naujojo cirko pasirodymus, o rugsėjo pabaigoje kartu su meno bendruomene surengs kultūros forumą aktualiems miesto kultūros klausimams aptarti.

Trupės „El Nucleo” pasirodymai pasirinkti neatsitiktinai. Visų pirma naujojo cirko, derinančio judesį, akrobatiką, teatrą, muziką, kalba suprantama tiek mažam, tiek ir dideliam. O asmeninė artistų istorija primena, kaip svarbu šiame pasaulyje atrasti savo vietą ir tikėti tuo, ką darai. Dueto nariai gimė Kolumbijoje, prieš 14 metų drauge pradėjo dirbti ir galiausiai atvyko į Europą bei įsikūrė Prancūzijoje. Kultūrų įvairovė ir bendradarbiavimas yra ir Europos kultūros sostinės pamatinės vertybės. Trupės atvykimas į Lietuvą ypatingas ir tuo, kad jų pasirodymus išvys Nidos ir Vilniaus žiūrovai festivalio „Naujasis cirko savaitgalis” programoje.

Naujojo cirko pasirodymai startuos su lauko spektakliu. Įvairaus amžiaus publikai skirtas nepamirštamas interaktyvus cirko spektaklis „Be sustojimo” bus parodytas Teatro aikštėje rugsėjo 3 d., šeštadienį, 18:00 val. Spektaklio ašis – įvairios cirko disciplinos, besijungiančios vienoje erdvėje, pokštai, triukai ir siurprizai, džiuginantys ir žavintys paprastumu bei autentiškumu, aktorių bei žiūrovų bendradarbiavimas ir abipusis žaidimas.

Spektaklio idėjos autoriai ir atlikėjai Wilmer Marquez ir Edward Aleman, scenografas Nicolas Bernard, dalyvauja Gregory Adoir. Trukmė 45 min.

Antrąjį trupės pasirodymą „Kas aš esu?”, 2014 metais pristatytą garsiajame Avinjono teatro festivalyje, žiūrovai galės išvysti rugsėjo 4 d., sekmadienį, 18:00 val. Klaipėdos dramos teatre. Naudodami itin aukšto lygio techniką, akrobatai tyrinės, kaip žmogui rasti savo vietą nuolat besikeičiančiame pasaulyje ir kaip tokiomis aplinkybėmis išlikti savimi. Kas esu aš, kai viskas keičiasi? Šie klausimai apie tapatumą gali skambėti pernelyg sudėtingai, tačiau idėjos autoriai ir atlikėjai W. Marquez ir E. Aleman savo autobiografiniame spektaklyje juos svarsto drąsiai, suvokdami, kad atsakymų gali ir nebūti. Tačiau būtent šie klausimai verčia mus gyventi ir atsiduoti gyvenimui kūnu ir siela.

El_Nucleo_Kas_as_esu

Trupės “El Nucleo” spektaklis “Kas aš esu?” Organizatorių archyvo nuotr.

Pačių spektaklio kūrėjų suprojektuotame scenovaizdyje prievarta tampa žaislu, o įtampa – stiprybe. Kliūtys tampa priežastimi atrasti kažką naujo, žmonių skirtumai – pretekstu susivienyti, o pavojus – galimybe pasiimti viską, kas įmanoma.

Spektaklio garso režisierius ir inžinierius G. Adior, šviesų dailininkas Tony Guérin, kostiumų dailininkė Marie Meyer, videodizaineris Vincent Graffaut, tekstų kūrėjas Ronan Cheneau, scenos konstruktoriai Mathieu Delangle ir Pierre André. Ttrukmė 75 min. Spektaklis skirtas ir vaikams.

Abu spektakliai nemokami, tačiau į spektaklį Klaipėdos dramos teatre žiūrovai raginami teatro kasoje pasiimti kvietimus, kurie bus platinami nuo antradienio, rugpjūčio 30 d.

Leave a Reply