Senamiesčio bagažinių turgus – už bendrystę

Šią vasarą gimusi iniciatyva „Senamiesčio bagažinių turgus” įgavo pagreitį: rugpjūčio 23 d. (sekmadienį) 10–15 val. Senojo turgaus mašinų stovėjimo aikštelėje (Turgaus a. 5, Klaipėda, įvažiavimas iš Pilies g.) ir vėl laukiami visi, kurie nori parduoti, mainyti ar dovanoti nebereikalingus daiktus: knygas, paveikslus, CD, vinilines plokšteles, batus, šviestuvus, skrybėles, aksesuarus, baldus, laikrodžius, meškeres, virtuvės rakandus, rūbus, gėlių vazas, žaislus, dviračius, sporto inventorių ir kitą nenaudojamą „amuniciją”, kuri ieško naujų namų ir šeimininkų.

Cveti Zabiela photo

Cveti Zabielos nuotr.

 Bagažinių turgaus idėja nėra originali. Ji tiesiog pirmą kartą inicijuota Klaipėdoje. Tokie turgūs, kur žmonės susirenka bendrauti, keistis ne tik daiktais, bet ir idėjomis, kur muzikuojama, pristatomos įvairios bendruomenių iniciatyvos, vyksta visame pasaulyje, tačiau Klaipėdoje iki šiol nieko panašaus nebuvo (jei neskaičiuosime senamiestyje vykusio blusturgio ir šen bei ten vykstančių šeimos turgelių, tačiau jų pobūdis kitoks. Bagažinių turgaus pagrindinė idėja – komunikacija per daiktus).

„Mintis inicijuoti tokį turgų Klaipėdos senamiestyje, kuris tik šeštadieniais labiau panašus į skruzdėlyną, gimė vieną savaitgalį, kai su šeima sudalyvavome dviejuose skirtinguose bagažinių turguose, – sako Senamiesčio bagažinių turgaus iniciatorė Erika Cibulskienė. – Ėmiausi šios iniciatyvos norėdama suburti žmones, pakviesti juos bendradarbiauti ir bendrauti, padėti vieni kitiems; paraginti pasakyti „Labas!” ne tik pirkėjams, bet ir turgaus kaimynams; pavaišinti vieni kitus, komunikuoti ir t. t. Norisi, kad žmonės iš „miegamųjų” rajonų atvyktų į miesto centrą, senamiestį ne tik per didžiąsias miesto šventes, norisi, kad ir ramią savaitės dieną, kai miesto ritmas yra sumažėjęs, jie labiau pažintų savojo miesto erdves. Turgus ne verslas. Aš – už bendrystę!” – teigia Erika ir kviečia nepatingėti sekmadienio rytą apsilankyti turguje nusiteikus kiek netradiciškai: pabendrauti, susipažinti, galbūt sudalyvauti loterijoje, kurią organizuos VšĮ „Linksmosios pėdutės” – savanoriška šunelių ir katinėlių prieglauda, siekianti ne žudyti, o globoti gyvūnus tol, kol kiekvienas jų ras jiems tinkamus namus, arba įsigyti knygelę vaikams „Linksmosios Rikos pėdutės” (visi surinkti pinigai bus skiriami gyvūnų globai).

Visi, norintys ištuštinti bagažines, kviečiami registruotis ir rezervuotis vietas, kurios yra mokamos.

Planuojantiems laiką: esant palankiam orui, turgų numatoma rengti dar ir rugsėjį bei spalį. Informaciją, susijusią su Senamiesčio bagažinių turgumi, galima stebėti interneto erdvėje – „Facebook” paskyroje Klaipėdos bagažinių turgus.

Kontaktai registracijai ir pasiteiravimui:
Erika Cibulskienė
Senamiesčio bagažinių turgaus iniciatorė
Tel. 8 657 70755
El. p. bagaziniu.turgus@gmail.com

Leave a Reply