Scenos fenomenas: virtuozinis griežimas ir unikalus dainavimas

Festivalis „Klaipėdos muzikos pavasaris” toliau intriguoja klaipėdiečius ir balandžio 26 dieną, antradienį, 18 valandą kviečia paklausyti dainuojančio smuikininko Dmitrijaus Sinkovskio (Rusija). Barokinio griežimo specifiką ir repertuarą meistriškai įvaldęs smuiko virtuozas savo pasirodymų metu dažnai publiką nustebina, prabilęs unikalaus tembro balsu – kontratenoru, taip pat ir diriguodamas.

Dmitrij_Sinkovskij

Dmitrijus Sinkovskis. Organizatorių archyvo nuotr.

Visa tai išgirsime ir išvysime Klaipėdos koncertų salės scenoje, kurioje D. Sinkovskis pasirodys kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru. Pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, „tai vienintelis man žinomas smuikininkas ir kontratenoras viename asmenyje, koncertuojantis su žymiausiais pasaulio senosios muzikos kolektyvais, tokiais, kaip „Il Giardino Armonico” (Italija) ir kitais.”

Dmitrijus Sinkovskis yra prestižinės Maskvos konservatorijos auklėtinis, joje šiuo metu dėsto. Jis yra laimėjęs daug tarptautinių konkursų, tarp jų – J. S. Bacho konkursą Leipcige (Vokietija), „Musica Antiqua” konkursą Briugėje (Belgija), Biberio konkursą Austrijoje ir kt. Atlikėjas intensyviai koncertuoja Rusijos, Europos, Kanados ir JAV koncertų salėse, vadovauja ansambliui „La Voce Strumentale”, dirba su žymiausiais Europos baroko orkestrais.

Pradėjęs tarptautinę karjerą kaip smuikininkas, vėliau D. Sinkovskis atskleidė ir savo vokalinius sugebėjimus. Jo aukštas vyriškas balsas keri publiką magiška garso šviesa ir atlikimo kokybe. „Kvėpavimą gniaužianti energija ir blizganti technika, – taip apie D. Sinkovskio muzikavimą rašė kritikai po itin sėkmingų pasirodymų Melburne ir Sidnėjuje kartu su „Australian Brandenburg Orchestra”. – Sinkovskis yra kūrybingas genijus. Jis leidžia mums pajusti didžiojo meno esmę, sugeba paveikti ne tik mūsų suvokimą, bet ir emocijas. Jo atlikimas ryškiai pranoko tai, ką iš anksto mes galėjome įsivaizduoti.”

Koncerto „Dainuojantis smuikas” programą sudaro išimtinai baroko laikotarpio muzika – Arcangelo Corelli, George’o Friderico Handelio, Johanno Sebastiano Bacho, Pietro Locatelli, Tomaso Albinoni, Antonio Vivaldi instrumentiniai ir vokaliniai opusai.

Klaipėdos kameriniam orkestrui, kuris meno vadovo M. Bačkaus iniciatyva nemažai gilinasi į barokinės muzikos atlikimo subtilumus, repeticijos ir pasirodymas su D. Sinkovskiu yra puiki proga pasisemti įkvėpimo ir žinių. O klaipėdiečiams – tai vienintelė galimybė gyvai išgirsti šį fenomenalų atlikėją, kurio pasirodymai vyksta visame pasaulyje.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Parašykite komentarą