„Satta Festival“: išbandymas festivalių gurmanams

Prasidėjęs nuo mažo muzikinio bendraminčių susibūrimo Smiltynės jachtklube, per pastaruosius penkerius metus festivalis „Satta Festival”, gavęs iš lankytojų atsiliepimų tiek pipirų, tiek vanilinio cukraus, neatpažįstamai pakito. Šiemet jo galima paragauti rugpjūčio 14–17 d. Latvijos pajūryje, Papėje. Koks gi programos racionas mūsų laukia šiais metais?

Muzikos asortimentas

Peržvelgus programą, susidaro įspūdis, jog keičiasi ne tik lokacija, bet ir muzikinis asortimentas, stebinantis savo įvairove bei skoniu. Strategiškai parinkti kaimynų baltų atlikėjai: estai „c.o.u.g.h.”, „Ludisnavski”, „Vulpes”, latviai „Villa Camellia”, „Mionia”, „Mr Myster”, „Peaceful Hooligans”, „ansis x Oriole” ir kt. – turėtų pritraukti pastarųjų šalių grupių gerbėjus. O jeigu jums tai mažai girdėti arba visai neragauti vardai – vadinasi, „Satta” bus puiki proga susipažinti su įvairia kaimynų muzikos scena.

Desertas iš esmės sudarytas iš angliško rabarbarų pyrago (britų „Kode9″, „King Midas Sound”, „Forest Swords” ir „Submotion Orchestra”), paįvairinto kanadiečiais „Dirty Beaches”, vokiečiais „Ferera Elsewhere”, „Man of Boom” ir t. t. Visi „Sattos” patiekalai išrankiai maišomi muzikinių „leiblų” ir prodiuserių – STRC / D.O.S., Minimal.lt, The Baltic Scene Showcase. Kitaip tariant, renkamės ne tik grupių patiekalus, bet ir atskirą virtuvę, kurios gamintojais ir tiekėjais pasitikime arba su kuriais norime susipažinti.

Ekologiškas meniu

ozonas

Šiemet „Satta Outside” festivalis akcentuoja ekologijos temą, tam įrengdamas atskirą ekopalapinę dirbtuvių teritorijoje.

Joje karaliaus žurnalo „Ozonas” komandos dirbtuvės, kurių metų vyks šieno misterijos bei bus dėliojami paplūdimio mandalų raštai. Be to, bus kviečiama įsiklausyti į Papės gamtos kalbą ir istorijas, apsilankyti daiktų parodoje „Rūpi eko”. Parodoje bus eksponuojami Japonijoje, JAV bei kitose pasaulio šalyse surinkti objektai, pasakojantys apie šių dienų žmonijos norą apsaugoti Žemę.

Asociacijos „Už gyvūnų teises” atstovai „Sattoje” surengs paskaitą apie veganizmo etinį bei ekologinį aspektus. Keista, kad dar ne visi suvokiame, jog aplinkosauga prasideda nuo mūsų virtuvės. Pavyzdžiui, jeigu pasirinktume tokį mitybos ir gyvenimo būdą, kuris neišnaudoja gyvūnų, prisidėtume prie šio išnaudojimo mažinimo. Tokiu atveju mes ne tik maitintumėmės augaliniu maistu, bet ir nepirktume odinių ir vilnonių aksesuarų, kailinių. Pasirodo, prie aplinkosaugos gali prisidėti ir muzikantai, nepirkdami muzikos instrumentų, kuriems pagaminti naudojami gyvūninės kilmės produktai (smuiko smičius iš arklio uodegos plaukų ir pan.).

Skamba kaip utopija? Šią utopiją realybe paverčia vis daugiau žmonių, darydami pasaulį geresnį ir suteikdami galimybę prie šių procesų prisijungti ir visiems likusiems.

Menų salotos

Smalsumą sužadino jungtinė mobilių sienų bei gamtos ir elektroninės muzikos ryšį interpretuosianti popieriaus menininkų komanda, sudaryta iš Rygoje įsikūrusios komiksų leidyklos „Kuš!”, latvių iliustracijų žurnalo „Popper” ir lietuvių „TeleskoProduction” pristatomų kūrėjų. Festivalyje sukurti darbai bus dokumentuojami ir naudojami projektams Vilniuje teikti.

Šviesos menininkas Linas Kutavičius (Lightforms) trijų upių santakoje išaugins „Vėjažoles”: gigantiškus augalus primenančias konstrukcijas, kurios judės ir švies varomos vėjo. Daugelio projektų ir parodų dalyvis Linas jau ne pirmą kartą bendradarbiauja su festivaliu, taip pat yra kūręs šviesos instaliacijas „Satta” barui, „Vasaros terasai” ir kitoms Lietuvos bei užsienio renginių vietoms.

Kopenhagoje kuriančių ir mene kontrastų ieškančių menininkų komanda „Chris” netikėtose vietose pristatys dideles pripučiamas skulptūras, menančias priešistorinę florą ir fauną bei keliančias ekologijos klausimus.

Po muzikinės aparatūros parduotuvės „Vinylshop.lt” vėliava susės ir kūrybines paslaptis atskleis visų trijų Baltijos šalių muzikos kulinarai. Apie muzikos kūrimo procesą nuo įkvėpimo gaudymo iki melodijos iškepimo bus galima sužinoti iš Justicious (LT), kelis alter ego įvaldžiusio Mario Moretti (LT), praėjusių metų „Ritmo kovų” lyderio NiklāvZ (LV) ir produktyviojo Firejosé (EE).

Interaktyvi tarpdisciplininė menų palapinė siūlys išbandyti įvairius formatus ir formas vaizdui kurti bei simuliuoti. Be to, bus galima kartu kurti 3D portretus ir šviesos projekcijas, susipažinti su audiovizualinėmis projekcijomis ir kitais būdais užfiksuoti save festivalyje. Įvairios dirbtuvės, paskaitos, užsiėmimai leis susipažinti ne tik su kaimyninių šalių talentais, bet atrasti ir savo kūrybinį potencialą. Tad skanaus, festivalių gurmanai!

Leave a Reply