Sapnas muzikos karalystėje

Kovo 2 dieną, trečiadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salė mažuosius savo klausytojus ir jų tėvelius kviečia pasinerti į nuostabų „Sapną muzikos karalystėje”. Taip pavadinta programa yra teatralizuota pažintinė kelionė po skirtingų instrumentų tembrų, plataus garsų spektro, judesių plastikos bei žodžio galių pasaulį. Programą parengė žavingas keturių seserų Daunyčių ansamblis „Regnum Musicale”. Išvertus iš lotynų kalbos, tai reiškia „muzikos karalystė”.

Regnum musicale

Ansamblis „Regnum Musicale” atliks programą „Sapnas muzikos karalystėje”. Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Talentingos merginos yra šviesaus atminimo poeto ir kultūros veikėjo Vaidoto Daunio dukros: Vita Marija groja fleita, Joana skambina arfa, Kotryna Ugnė griežia smuiku, o Elena – violončele. Ansamblį įkūrė ir jam vadovauja merginų mama smuikininkė Raimonda Daunienė, nukreipusi dukras muzikos keliu ir suformavusi esmines šeimos ansamblio vertybes – šeima, tautiškumas ir kultūra.

Pasirinkusios širdžiai mielus instrumentus muzikos studijas jos pradėjo Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Vėliau studijavo žinomose Europos aukštosiose muzikos mokyklose: Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje (Haute Ecole de Musique de Geneve) Šveicarijoje, Amsterdamo konservatorijoje (Music Concervatory of Amsterdam) Olandijoje bei Šiaurės karališkajame muzikos koledže (Manchester Royal Northern College Of Music) Didžiojoje Britanijoje.

Seserys Joana, Vita Marija ir Elena Daunytės yra apdovanotos Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės padėkomis už aukštus muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą.

„Regnum Musicale” populiarina klasikinę muziką, jų programose skamba ir lietuvių etninės muzikos kompozicijos bei improvizacijos. Aukštos šeimos vertybės lėmė ansamblio sėkmę. „Regnum Musicale” pelnė pirmąją vietą tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse Concurso Iberico Madride Ispanijoje, organizavo koncertų turą Jungtinėse Amerikos valstijose, dalyvavo tarptautiniuose konkursuose Šveicarijoje, Olandijoje, Lietuvoje ir kitose Europos šalyse.

„Jos tartum keturi angelai, nusileidę į žemę su vienu tikslu: suvirpinti mūsų širdis muzikos garsais”, „ši muzika yra tartum šilti saulės spinduliai žaidžiantys varvekliuose, tartum džiaugsmo ir palaimos pliūpsnis jūsų širdžiai!” – taip ansamblio muzikavimą apibūdina klausytojai.

Pasak atlikėjų, muzika labai svarbi ne tik gerai savijautai, įkvepiančioms idėjoms ar mintims, ji reikšminga ir mūsų asmenybės formavimuisi. Nuo pat mažens turime jos klausytis tam, kad plėstume savo jausmo ir proto galias.

Muzikos garsais kuriamą sapną režisavo Marija Simona Šimulynaitė, jį vizualizuos mažoji šokėja Augustė Daunytė, o vaizdinius komentuos aktorė Milda Noreikaitė. „Sapnas muzikos karalystėje” bus kupinas įvairiausių skambesių: nuo švelnių, banguojančių arfos pasažų, sodrių violončelės melodijų iki atpalaiduojančių fleitos bei smuiko garsų.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Kristina Malceva

Leave a Reply