„Rudens maratonas” – kultūros ir verslo šventė Klaipėdoje

Aktualios visuomenei kūrybinės sesijos, įkvepiantys kūrėjų pasisakymai, diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, spektakliai – būtent tai rugsėjo 30 – spalio 2 dienomis klaipėdiečiams pasiūlys jau antrą kartą „Kultūros fabrike” (KUFA) rengiamas „Rudens maratonas”. Kūrybinio inkubatoriaus antruosius veiklos metus žymintis kūrybingas savaitgalis išsiskirs intensyvia programa ir atspindės esminę KUFA misiją – komunikuoti kultūrą bei kūrybiškumą plačiajame kontekste.

kulturos_fabrikas

“Kultūros fabriko” archyvo nuotr.

„Kultūros fabrikas” – išskirtinė Klaipėdos erdvė

Vasara „Kultūros fabrike” buvo kaip niekada žaisminga: po KUFA stogu vyko ne tik Lietuvos kūrybinių startuolių vasaros hub’o stovyklos, bet ir linksmai šurmuliavo jaunieji kūrėjai – įvairaus amžiaus vaikai, kuriuos kultūra bandė „apkrėsti” inkubatoriaus rezidentai. Atėjus rugsėjui skelbiama rimtų rudens darbų sezono pradžia, tad Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros vadovė Raimonda Laužikienė teigia, kad naujajame sezone „Kultūros fabrikas” apims itin platų spektrą kūrybiškumą skatinančių veiklų.

„Mūsų komunikuojama kultūros idėja – tai ne tik profesionalus menas, bet ir bendravimas su visuomene, sveikos ir kūrybiškos aplinkos kūrimas, kultūriniai verslai, kultūros ir verslo edukacija, savanorystė, įvairiausių bendruomenių renginiai ir kitos prasmingos veiklos, įtraukiančios daug jaunimo ir studentų”, – KUFA vykdomas veiklas vardija R. Laužikienė.

Nors „Kultūros fabrikas” veiks dar tik antrus metus, tačiau, pasak KUFA kūrybos vadovės Lauros Jackevičiūtės, ši erdvė jau įsitvirtino Klaipėdos kultūriniame kontekste. „Negalime skųstis – „Kultūros fabrikas” jau „prisijaukino” savo lankytojus. Vykdome skirtingų tipų renginius, todėl siekėme ir „Rudens maratono” programą sudaryti kuo įvairesnę, kad kiekvienas, jau susipažinęs su mūsų veikla ar tik pirmą kartą čia užsuksiantis, pajustų visą KUFA galimybių potencialą”, – sako „Kultūros fabriko” atstovė.

Nemokamos paskaitos kūrybingam verslui

„Rudens maratono” programoje netrūks nemokamų renginių. Didelė dalis jų – paskaitos, skatinančios į verslą žvelgti kūrybiškai ir novatoriškai. Penktadienį „Kultūros fabriko” lankytojams bus pristatoma Europos Sąjungos finansuojama programa „Kūrybiška Europa 2014–2020″, o atvirą kūrybinę sesiją ves žaidimų kūrėjų komanda „A-steroids”. Šeštadienio paskaitų temas sies interneto ir populiariosios kultūros temos. Savo sėkmės istoriją papasakos internetinio žurnalo „Bored panda” kūrėjai – daugiau nei milijono lankytojų per dieną sulaukiantis puslapis šiuo metu yra vienas sėkmingiausių lietuviškų startuolių. Dar vienas itin populiarus tinklaraštis „Geležinė lapė” ir jo autorius savo paskaitoje atskleis internetinio įvaizdžio svarbą.

„Rudens maratono” paskaitų ciklą užbaigs sociologas, VDU profesorius Artūras Tereškinas. Savo paskaitoje „Tarp skirtingų emocijų ir gero gyvenimo objektų: ko mus gali išmokyti popkultūra?” profesorius pažymės būtinybę šiuolaikiniam žmogui suprasti populiariąją kultūrą.

Maratono programoje – ir spektaklio premjera

Svarbią „Rudens maratono” programos dalį užims scenos menų pasirodymai – spektakliai ir koncertai. Klaipėdiečių šokio teatras „Padi dapi fish” ne tik parodys du spektaklius – po jų žiūrovai dar galės susitikti su kūrybine grupe. Penktadienį žiūrovai išvys šokio spektaklį „Kambariai”, o šeštadienio ryte KUFA lauks mažųjų teatro mėgėjų – bus parodytas spektaklis vaikams „Apkabinsiu tave”.

Klaipėdos jaunimo teatras (KJT) antrus metus iš eilės „Rudens maratono” metu pristatys spektaklio premjerą: šiemet žiūrovai pirmą kartą išvys monospektaklį pagal P. Süskind pjesę.

„Monospektaklis „Kontrabosas” – tai paralelė su mūsų pačių kasdienybe. Šis spektaklis lyg naujas etapas teatro veikloje – ilgai dirbę kolektyvinį darbą, dabar KJT aktoriai jau įgavo reikiamos patirties, kad galėtų vieni stoti į akistatą su žiūrovu, būtent tai darys kontrabosisto vaidmenį kuriantis aktorius Donatas Želvys”, – sako premjeros režisierius Valentinas Masalskis.

Šeštadienio vakaras „Kultūros fabrike” bus skirtas koncertams. Šešios KJT aktorės pristatys muzikinį spektaklį-teatralizuotą koncertą „Graži ir ta kita”. Jame ironijos ir humoro persmelkta muzikine kalba kūrėjos pasakos apie savo moteriškas problemas, neretai tampančias tiek tragiškomis, tiek absurdiškomis. Vakarą užbaigs analogų Lietuvoje neturintis gyvos hiphopo muzikos kolektyvas „Jama & W”, jis kartu su šokių studija „Sfinx” surengs pasirodymą KUFA lauko terasoje.

Sekmadienį „Kultūros fabriko” scenos bus skirtos mažiesiems žiūrovams. Didžiojoje KUFA salėje spektaklį vaikams „Voro vestuvės” parodys Klaipėdos jaunimo teatras. Palėpės salėje „Grock” studija surengs „Muzikinį šeimyninį tūselį”, į kurį kviečiamos klaipėdiečių šeimos.

Kino mėgėjams – visa rubrikų paletė

Nuo šio sezono KUFA kinas savo lankytojams pristatė naujovę – kino rubrikas, pagal kurias išsirinkti patrauklų filmą tapo dar paprasčiau. „Rudens maratono” metu žiūrovai turės galimybę susipažinti su beveik visomis filmų kategorijomis.

Penktadienį rubrikoje „Gurmano pasirinkimas” bus rodomas dokumentinis filmas „Natūralus pasipriešinimas” apie Italijos vyndarių kovą už ekologišką vyno pramonę. Po filmo, siekiant sustiprinti įspūdžius, vyks lietuviško vyno degustacija. Šeštadienį vyks net du kino seansai: kategorijoje „Šeimos ekranai” bus parodytas amerikiečių filmas „Panelės Peregrinės ypatingų vaikų namai”, o vakare žiūrovų lauks lietuviška premjera „Senekos diena” bei susitikimas su filmo kūrybine grupe. Rubrika „Sekmadienio animacija” bus skirta mažiesiems – joje filmas „Nematomas herojus”.

rudens_maratonas1

“Kultūros fabriko” archyvo nuotr.

Nuo maisto instaliacijų iki dizaino mugės

Verslo ir kultūros savaitgalio metu neliks nuskriausti ir vizualiojo meno mėgėjai. Penktadienį KUFA lankytojai galės susitikti su instaliacijų iš maisto kūrėja ir iliustratore Jolita Vaitkute. Kūrėja pasidalins patirtimi, kaip rasti inspiracijas savo gyvenime ir jas teisingai reflektuoti.

Taip pat penktadienio vakarą galerijos erdvėje bus pristatyta paroda „IKRA pleneras 1″. Visą šeštadienį „Kultūros fabriko” erdvėse šurmuliuos „IKRA MADA showroom” mugė. Joje po vienu stogu susirinks jau žinomi mados kūrėjai bei nauji, galbūt dar negirdėti, lietuvių dizaino prekės ženklai. Ši mugė – tai galimybė miestiečiams apžiūrėti, pačiupinėti, pasimatuoti ir įsigyti patikusį darbą, o kūrėjams – pristatyti savo idėjas ir užmegzti naudingus kontaktus.

„Rudens maratono” metu progos prisistatyti nepraleis ir KUFA rezidentai. „Kultūros fabriko” erdvėse kuriantys šokėjai suteiks lankytojams galimybę nemokamai išbandyti savo paslaugas. Penktadienio vakarą šokių studija „Hophop” kvies išmėginti save atviroje lindihopo šokių pamokoje. Sekmadienio popietę baleto studija „Coda” surengs savo veiklos pristatymą bei kvies vaikus į nemokamą baleto pamokėlę. Renginių metu KUFA dizaino rezidentai studija „Intersea” ir dizaineris Andrius Tamošaitis siūlys lankytojams nemokamas konsultacijas.

Galiausiai ketvirto KUFA aukšto kūrybiniame hub’e šeštadienio vakarą vyks vakarėlis „Creative partner digital party”, pasiūlysiantis lankytojams įvairių konkursų, prizų, partnerių pramogų ar paragauti nealkoholinių digital kokteilių.

Daugiau informacijos apie „Rudens maratono” renginius, prie kurių įgyvendinimo prisideda Lietuvos kultūros taryba, bei programą galima rasti www.kultūrosfabrikas.lt, taip pat facebook paskyroje: Klaipėdos kultūros fabrikas.

Leave a Reply