„Psiche”: „Apeirono” teatras sezoną baigia premjera

„Apeirono” teatras savo pasirodymų sezoną baigia premjeriniu spektakliu „Psiche”. Tai naujausias teatro režisierių eksperimentas, sukurtas pagal autentišką kūrybinės komandos dramaturgiją. Prieš savaitę sėkmingai parodytą Vilniuje, „Menų spaustuvėje”, birželio 8 d. spektaklį galės pamatyti ir Klaipėdos intelektualaus teatro mėgėjai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Apeirono” teatro archyvo nuotr.

Psichė (senovės graikų kalba „siela”) – svarbiausias mūsų gyvybės organas. „Kas tau iš to, jei laimėsi visą pasaulį, bet prarasi savo sielą?” – kartą paklausė senovės išminčius… Kas tu būtum netekęs sielos? Ar būtum? „Būti ar nebūti?” – klausimas, kurio, regis, seniai nebekeliame. Daug kam šekspyriškos dilemos postmoderno eroje atrodo beviltiškai pasenusios. Bet ar gali būti, kad šį klausimą vis dėlto kažkas užduoda mūsų sieloms, ir daro tai visai nepastebimai? Kas nutinka, kai nuolatos svetimų minčių represuojama siela mus palieka? Kas tada užima jos vietą? Kodėl velniai ir įvairiausi jų klonai būtent dėl sielos visada kovojo pirmiausia?

Žinia, laisvės kainą nustato blogio pasiūla – be šios rinkos laisvė negali egzistuoti. Bet ar išgalime susimokėti šią kainą, ar nekyla nuolatinio bankroto grėsmė? O gal jau seniai bankrutavę? Šie klausimai yra „Psiche” kontekstas, leidžiantis orientuotis sudėtingame spektaklio tekste. Jame eksponuojamas šiuolaikinio žmogaus sielos prievartavimas dezinformuotame, medijų valdomame pasaulyje. Daugiasluoksnės persipinančios siužetinės linijos veda į praradusio sielą protagonisto sąmonės ir atminties labirintus, kuriuose groteskiškai ryškėja įvykusios tragedijos punktyrai. Postmoderni, vizualinė „Psiche” plastika ir koliažinė spektaklio struktūra su siurrealistiniais inkliuzais neleidžia spektaklio „skaityti” vienareikšmiškai, tačiau kuria erdvę individualioms ir subjektyvioms interpretacijoms. Kartu spektaklis verčia ieškoti ir savo asmeninės pozicijos keliamų klausimų atžvilgiu.

Režisierės: Greta Kazlauskaitė ir Eglė Kazickaitė, vaidina Greta Kazlauskaitė, Kristina Švenčionytė ir kiti, dailininkas Povilas Šorys, videoprojekcija – Vidas Valinčius, įgarsinimas – Eglė Kazickaitė.

Spektaklio „Psiche” premjera – birželio 8 d. 19 val. „Apeirono” teatre (Turgaus g. 16 / Tiltų g. 12, Klaipėda).

Leave a Reply