Portugališkas vakaras

Liepos 4 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks Violetos Harvey fotografijų parodos „Tolima Artima Portugalija“ atidarymas. 

Violetos Harvey nuotr.

Violetos Harvey nuotr.

Violeta Harvey draugų apibūdinama kaip keliautoja, tyrinėtoja ir gero vyno skanautoja. Užaugo Vainuto miestelyje (Šilutės raj.), studijavo anglų kalbą ir literatūrą Latvijos universitete, daug metų dirbo pedagoginį darbą Klaipėdoje.

Prieš septynerius metus Violeta išvyko gyventi į Atlanto bangų skalaujamą Portugaliją, kur pažintis su nauja šalimi, kultūra ir tradicijomis, keliavimas po miestelius ir atokius kaimus, bendravimas su šios šalies žmonėmis, paskatino ją į rankas paimti fotoaparatą ir jo pagalba sustabdyti bei išsaugoti prabėgančias gyvenimo akimirkas.

Pasak parodos autorės, Portugalija labai įvairi ir skirtinga: šiaurinėje dalyje vyrauja kalvotos vietovės, oras kvepia eukaliptais ir rododendrais, tuo tarpu pietinė šalies dalis džiugina akį smėlėtais paplūdimiais, nuostabaus grožio uolomis ir neužmatomomis apelsinmedžių bei cintrinmedžių laukais.

Portugalija – fado šalis. Tai muzika, skambanti iš sielos gelmių, suvirpinanti ir paliečianti kiekvieno žmogaus giliausius širdies kampelius. Renginio metu fado dainas atliks portugalė Mónica Sofia Santos.

Savo įspūdžiais apie Portugaliją Violeta Harvey dalinasi pirmojoje savo fotografijų parodoje „Tolima Artima Portugalija” ir kviečia visus liepos 4 d. apsilankyti, pabendrauti, dalintis įspūdžiais, paklausyti fado dainų.

Paroda bibliotekoje bus ekponuojama iki rugpjūčio 30 d.

Leave a Reply