Plūduriuojantis festivalis „Rafta“: tradicijos ir naujovės

Rugpjūčio 7, 8, 9 dienomis pajūryje vyks „Rafta” – bene originaliausio formato festivalis Lietuvoje, kurio metu Kuršių marių viduryje plūduriuoja virš šimto laivų bei vyksta muzikiniai pasirodymai. Šis nemokamas renginys skaičiuoja jau trečią vasarą – į festivalį paprastai suplaukia visi Klaipėdos, Nidos, Juodkrantės ir kt. uostelių laivai. Šiemet festivalio rengėjai žada ne vieną naujovę.

Rafta3

„Pernai daug laivų sulaukėme iš Nidos bei Juodkrantės, todėl pakeista festivalio vieta. Dabar įsikursime tarp Svencelės ir Juodkrantės, už 4 kilometrų nuo kranto. Laivų pasiūla labai sparčiai mažėja, raginame suskubti, mat išsinuomoti laivą prieš pat festivalį bus gana sudėtinga”, – pasakoja organizatoriai.

Pasikeitė ir pačios „Raftos” apimtis: buvęs vienos dienos renginiu, jis tapo net trijų dienų festivaliu. Rugpjūčio 7 bei 8 dienomis laukia kūrybinis judesys sausumoje – Svencelėje vyks plaustų statymo dirbtuvės su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto architektų komanda „1:1″.

„Dėl savo patrauklios išvaizdos ir savybės užliūliuoti žmones vandenyje mūsų sumanytas plaustas iš karto susilaukė didelio dėmesio ir po 70 km, įveiktų Nemunu, iškeliavo į Pasaulio lietuvių jaunimo suvažiavimą. Vėliau susilaukė dar didesnio visuomenės susižavėjimo ir keliaus į vieną prestižiškiausių pasaulio architektūros renginių – Venecijos architektūros bienalę. Mūsų plaustas – tektoniškas, estetiškas modulinis darinys. Taip lengvai surenkamas, kad jį galėtų pasigaminti bet kuri mama, viena ranka virdama košę vaikui, o kita – konstruodama plaukiojančią vandens platformą”, – į gamybos procesą ragina įsitraukti „1:1″ nariai.

Kiekvienas užsiregistravęs į dirbtuves pasigamins sau plaukiojantį modulį ir pagrindinę festivalio dieną, rugpjūčio 9-ąją, galės plaukti į renginį ant didžiulės platformos. Išvakarėse, rugpjūčio 8-osios vakarą, plaustus į vandenį nuleisti padės bei solo pasirodymą surengs Jurgis Didžiulis.

Dar viena naujovė – scena: šįkart ja taps buvęs karinis laivas „Toras”. Iš jo marių viduryje kitus laivus judins jau minėtas Jurgis Didžiulis, Ba., „Despotin Fam” šeimynos narys Vaiper, plokšteles suks radijo stoties „Neringa FM” komanda, prisijungs ir Uncle Roll bei Martin Zoo. Vėliau Svencelės paplūdimyje vyks „Raftos” dūzgės, jose garsais dalinsis Andrius Budrikas. Svencelėje įsikurs ir festivalio kempingas.

Laivas–scena „Toras” iš Klaipėdos išplauks 13 val., tad norintieji gali prisijungti ir plaukti sudarydami festivalio laivų koloną. Organizatoriai akcentuoja, jog plaukiant farvateriu ties 19 bujumi reikia sukti į rytus ir plaukti tiesia linija link festivalio. „Kitose vietose galite užplaukti ant seklumos. Plaukdami nuo festivalio iki Drevernos ir Svencelės būkite atsargūs bei sekite marlapį. Jį rasite mūsų tinklalapyje”, – sakė rengėjai.

„Raftos” metu kursuos vandens taksi. „Jei norėsit kepsnio – su taksi galėsit nuplaukti į Svencelę”, – žada renginio sumanytojai.

Daugiau informacijos – festivalio tinklapyje www.rafta.lt (čia galima ir išsinuomoti laivą ar vietą jame, rasti marlapį ir atsakymus į įvairiausius klausimus) bei „Facebook” paskyroje, taip pat – www.kitespot.lt, www.facebook.com/viensprievieno (registracija plaustų gamybai).

Leave a Reply