Pasaulinę kultūros dieną Klaipėdos kultūros bendruomenė kviečiama susitikti!

2023-iųjų Pasaulinės kultūros dienos šventę Klaipėdoje rengia ir visus kultūros žmones susiburti kviečia asociacija Klaipėdos kultūros bendruomenė. Šiemet šventė dalijama į dvi dalis: penktadienis skiriamas pasimatymams su menininkais jų dirbtuvėse ar asmeniniams pokalbiams miesto kavinukėse, šeštadienis – bendram susitikimui bohemiškajame bare „Herkus Kantas“.

Balandžio 14 dieną menininkų dirbtuvės atveria duris

Penktadienį, balandžio 14 d., 16–22 val. dešimt menininkų dirbtuvių Klaipėdoje atvers duris ir pakvies į paslaptingą kūrybinę erdvę, kur kvepia dažais, moliu, mėtomis ir veikia kūrybinės galios logika paremta bendrystė. Užsukę į dirbtuves, galėsite patys išbandyti medžiagas, padiskutuoti apie meną, pamatyti dar nebaigtus darbus, susipažinti su procesu ir smagiai, o gal ir kontempliatyviai, praleisti laiką geroje kompanijoje.

DĖMESIO!!! Nauja, dar niekada Klaipėdoje nebuvusi pramoga – asmeninis pokalbis kavinėje su filosofu, tapytoju ar aktoriumi. Tai jūsų pasirinkimas, nepraleiskite progos!

SUSITIKIMŲ SĄRAŠAS:

Keramikas Isroildžon Baroti: 17–19 val., keramikos dirbtuvės (Didžioji Vandens g. 5)

Odos dizainerė Jurga Sutkutė: 18–22 val., kūrybos studija „ParoDūmai“ (Didžioji Vandens g. 5–1).

Tapytoja Eglė Degutytė-Kontrimienė: 18–22 val., tapybos ateljė „ParoDūmai“ (Didžioji Vandens g. 5–3).

Menininkė Julija Baranova: 18–22 val., keramikos dirbtuvės „Juk yra, kas nedūžta!“ (Vežėjų g. 2 / Bažnyčių g. 4, įėjimas į pusrūsį iš Bažnyčių g.).

Grafikė, skulptorė Natalija Didenko (Ukraina): 18–22 val. karpinių dirbtuvės (Vežėjų g. 2 / Bažnyčių g. 4, įėjimas į pusrūsį iš Bažnyčių g.).

Tapytojas, filosofas Tomas Kiauka: 18.30–20.30 val., pokalbis prie kavos „Achtung Baby“ (Aukštoji g. 5).

Keramikė Jurgita Jurkšaitė: 18–22 val., keramikos dirbtuvės „Palik savo pėdsaką ant mėnulio“ (Medžiotojų g. 14A).

Aktorius Donatas Želvys: 16–18 val., pokalbis prie kavos „10 Tiltų“, Turgaus g. 19.

Dailininkė Dalia Čistovaitė: 18–22 val., tapybos ir tapybos ant šilko studija, (Smilties Pylimo g. 10, 1 aukštas).

Tapytojas Edvardas Malinauskas: 18–19 val., tapybos dirbtuvės (Danės g. 9). Būtina registracija tel. 8 616 80407.

Tapytojas Danas Andriulionis: 18–22 val., tapybos dirbtuvės (Daržų g. 18, įėjimas iš Aukštosios g., I a., antros durys kairėje).

Fotomenininkas Artūras Šeštokas: 18–22 val., fotografijos dirbtuvės (Tilžės g. 27).

Balandžio 15 dienąPasaulinei kultūros dienai skirtas vakaras

Kultūros žmones ir jiems prijaučiančius asociacija Klaipėdos kultūros bendruomenė kviečia susitikti šeštadienį, balandžio 15 d., 18 val. kultūrą nuolat įsileidžiančiame ir globojančiame bare „Herkus Kantas“ (Naujoji Uosto g. 3).

Prisiminsime įdomiausius praėjusių metų kultūros įvykius ir pakalbinsime tuos, kurie tuos įvykius sukūrė. Su meile ir kuo šilčiausiais linkėjimais nominuosime išskirtinius meninius procesus, nutikusius pastaraisiais metais: Metų poetinę sielą, Ištikimiausią sau ilgalaikio kultūrinio poveikio menininką ir Metų kaktusą, neseniai Klaipėdoje patentuotą šio augalo naujausią versiją.

Menotyrininkė Danguolė Ruškienė pristatys Beno Šarkos fotografijų parodą „Žvilgsnis į šviesų rytojų“. Rodysime tokią Klaipėdą, kokią mato tik klaipėdiečiai menininkai.

Kalbėsimės apie „šviesias mintis ir tamsius skysčius“ ir apie tai, kad negalim vieni be kitų, nes, pasak Beno Šarkos, „Mes sušildom vienas kitą / Mes atšaldom vienas kitą <…> / Mes užklojam ir atklojam / Atrajojam ir rujojam“, draugiškai gaivinam ir čia pat marinam. Visa tai – viename, nepertraukiamame virsme, kurį diena iš dienos maitiname ne tik savo idėjomis, bet ir kūnais.

Vakarą įsiūbuos muzikinė grupė „Hit Kick“.

Renginio vedėja – Kristina Švenčionytė.

Klaipėdieti, esi kultūros dalis – esi pasaulio dalis! Susi-burkime!

Renginio organizatoriai: asociacija „Klaipėdos kultūros bendruomenė“. Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Leave a Reply