Nidoje – subtilus Elvinos Baužaitės knygos „Prisimink (esu)” vakaras

Thomo Manno memorialiniame muziejuje (Skruzdynės g. 17, Neringa) rugpjūčio 5 d. 18 val. vyks Elvinos Baužaitės šeštosios ir ketvirtosios poezijos knygos „Prisimink (esu)” vakaras. Jo metu aktorius Andrius Gaučas derins prozą ir poeziją.

Skelbimas

Pajūrio namelin atskries Richardo Bacho Džonatanas Livingstonas Žuvėdra, improvizuos kruizinio laivo pianistas Novečentas, o poetai kalbės(is) sava tekstų lyrika. Visa tai – žodžio galia, išgyventa ir įkūnyta aktoriaus balso. Vakaro nuotaiką – jūros bangas, vėjo šlamesį, žvaigždžių lietų – garsų kalba skleis instrumentinė muzikos grupė „Subtilu-Z”.

„Prisimink (esu)” – šią gegužę pasirodęs poezijos rinkinys, apie kurį rašoma: „<…> knygą įprasmina gamtos impresijos, autentiškos patirtys, kupinos jautrių prieštarų tarp esamo ir galimo, svajonės ir tikrovės, kūno ir sielos. Eilėraščiuose dominuoja lyrinis nusiteikimas, sutelpa plati emocijų skalė. Visa tai „Prisimink (esu)” žadina dvasios stiprybę, amžinumo viltį.”

Elvina Baužaitė – literatūrologijos magistrė, besidominti menu, ypač teatro pasauliu, tai matyti, justi ir poezijoje. Tekstuose, tekstais išgyvenamas šokis, baletas – viena šio rinkinio dominančių. Autorė kuria, o taip pat, siekdama dalintis, skleisti žodžių, tekstų minties šviesą, aktyviai rengia lyrikos vakarus, ne vienas vyko Kaune ir Vilniuje. Juose pasirodo skirtingi įvairių sričių menininkai.

„Prisimink (esu)” vakaras Nidoje – pirmasis E. Baužaitės kūrybinis apsilankymas pajūryje. „Su begaliniu jauduliu ir beribe meile laukiu Jūsų, kviečiu”, – sako autorė.

Leave a Reply