Naujametis „Salve Musica” finalas – „Mūzos įkvėpti”!

Jei dar nenusprendėte, kur ir su kuo praleisti paskutinį metų vakarą, Klaipėdos koncertų salė turi Jums puikų pasiūlymą. Tai koncertas „Mūzos įkvėpti”, kuriame gražiausios muzikos garsais Jus užburs fortepijono poetė Mūza Rubackytė (Lietuva–Prancūzija–Šveicarija) ir Klaipėdos kamerinis orkestras. Gruodžio 31 dieną, šeštadienį, 18.30 valandą vyksiantis renginys užvers šventinės klasikos festivalį „Salve Musica”.

M_Rubackyte_KKO_foto_V_Petrikas

Mūza Rubackytė ir Klaipėdos kamerinis orkestras. Vytauto Petriko nuotr.

Paklaustas apie svarbiausius 2016 metų įvykius, Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus paminėjo kolektyvo sudėties atnaujinimą. Pasak Mindaugo, „atėjo jauni ir labai aukšto profesinio lygo atlikėjai, kupini jėgų, entuziazmo. Tiek visoje orkestro veikloje, tiek skambesyje jaučiama nauja energija. Nes skambesį formuoja lyderiai, jiems pasikeitus, pasikeičia ir skambesys”.

Tuo jau galėjome įsitikinti svarbiausiuose klaipėdiečių orkestro koncertuose. Tarp jų pirmiausia išskirtinas KKS sezono atidarymo koncertas, kuriame atlikėjus ir publiką įkvėpė ekspresyvioji dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. Taip pat minėtinas kolektyvo pirmasis pasirodymas Berlyno Filharmonijoje kartu su iškiliuoju dirigentu bei violončelininku Davidu Geringu.

O kas įkvepia Mūzą Rubackytę? Jautria širdimi, genialiu talentu sąžiningai muzikai atnašaujanti menininkė viename interviu sako: „Lietuva yra mano Tėvynė, ji man davė viską. Nuolat grįždama namo, semiuosi jėgų ir įkvėpimo.”

Fortepijono virtuozė nuolat koncertuoja visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Azijoje. Ji teigia: „Scena yra tiesos valanda čia ir dabar, nesvarbu, kas yra pianisto širdyje tuo momentu ir kokiame žemyne yra ta scena. […] Scena yra mano altorius, kur dega šventas aukuras.”

M. Rubackytės scenos partnerių sąraše – garsūs pasaulio orkestrai, dirigentai ir solistai. Klaipėdos kamerinis orkestras vertina galimybę kurti su ja kartu, kai, pasak pianistės, „muzikos šedevras kaskart stebuklingai atgimsta iš naujo”. Pastaruoju metu vis dažniau į Klaipėdą atvykstanti M. Rubackytė ypač vertina susitikimus su žmonėmis: „Artimi ar tolimi, jie mums atneša nepamainomo dvasinio peno.”

Paprašyta pakomentuoti Naujametinį koncertą pianistė parašė: „Simboliškas man grįžimas į Klaipėdą antrą kartą šiais metais. Pirmas atvykimas buvo labai dramatiškas: man atskridus į jūsų miestą vasario 22 dieną ir atvėrus kompiuterį radau laišką apie tai, kad mano Mama yra ligoninėje. Prasidėjo sunkus paūmėjimų ir mano kassavaitinių atvažiavimų tarp koncertų etapas… Šiandien grįžtu pas jus su šviesia širdimi. Mano brangi Mama yra gyva, pasveikusi ir kupina fizinės energijos bei dvasinės šviesos. Todėl šį koncertą skiriu Jai. Koncertą, kuriame skambės klasikos šedevrai, mes kartu džiaugsimės, pakilsime, išdrįsime, nusibrauksime nostalgišką ašarėlę ar pasisemsime stiprybės ateičiai. Nuoširdžiai džiaugiuosi sutikdama Naujuosius su Muzika prie man taip brangios Baltijos ir kartu su Jumis!”

Maloniai kviečiame į šventinį koncertą, kuriame Jūsų lauks amžinoji klasika – Johanno Sebastiano Bacho, Wolfgango Amadeuso Mozarto, Ludwigo van Beethoveno, Johanno Adolpho Hasse’s kūriniai. Pasitikime Naujuosius metus Mūzos įkvėpti!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply