Naujame Klaipėdos „Kultūros fabrike“ – šokio spektaklis „Aritmijos“

Netrukus duris atversiančioje naujoje Klaipėdos scenos menų erdvėje „Kultūros fabrike“ lankysis šiuolaikinio šokio kūrėjai. Lapkričio 21 d., penktadienį, 19 val. „Kultūros fabrike“ bus galima išvysti naujausią choreografo Vyčio Jankausko šokio teatro spektaklį „Aritmijos“.

Į Klaipėdą atvykstančiame šiuolaikinio šokio spektaklyje „Aritmijos“ mėginamas apčiuopti žmogaus gyvenimo sociume prieštaringumas. Viena vertus, žmogus pasmerktas nuolat bandyti išsilaisvinti iš visuomenės primestų reikalavimų ir apribojimų. Kita vertus, tiktai visuomenėje jis gali pilnai realizuoti savo žmogiškumą.

„Tai ne vieno spektaklio tema ir man asmeniškai ji labai svarbi, įdomi: žmogaus asmeninės laisvės ir įsipareigojimų, nusižeminimo, tarnystės kitam žmogui santykis. Laisvę suprantame kaip vertybę, bet ji kartais veda ir į susvetimėjimą, visišką išsilaisvinimą nuo kito žmogaus. Tarsi trokštame artimesnio ryšio, bet labai bijome apriboti savo laisvę“, – teigė choreografas Vytis Jankauskas.

Spektaklyje „Aritmijos“ šoka šokėjai: Giedrė Kirkilytė, Riikka Ihalainen, Mantas Černeckas ir Dainius Biskis.

Specialiai dėl šių gastrolių į Lietuvą atvykstanti suomė Riikka Ihalainen anksčiau penkerius metus gyveno ir šoko Lietuvoje, o šokėjos karjerą Lietuvoje 2009 m. pradėjo būtent Klaipėdoje.  Po „Aritmijų“ premjeros R. Ihalainen pasidalijo savo mintimis: „Taip sutapo, kad pastaruoju metu kaip tik daug galvoju apie visuomenę ir savo santykį su ja, apie tai, ko visuomenė iš mūsų reikalauja, apie žmonių lūkesčius, kuo privalai būti ir ką turėti. Mano gyvenimas – šokis. Niekad negalvoju, ką gausiu iš to, ką darau. Man visko užtenka. Bet visuomenė žiūri kitaip, kad to nepakanka. Taigi kyla klausimai, ko klausyti ir ką daryti. Apie tai kalbama ir spektaklyje.“

Vyčio Jankausko šokio trupė įkurta 1997 metais, o 2004-aisiais trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas. Per 17 metų šis teatras įsitvirtino kaip itin savitas Lietuvos šiuolaikinio šokio fenomenas, nuosekliai judantis savo keliu. Šio kelio „žingsniai“ – tikslaus, apvalyto ir išraiškingo judesio kalbą gryninantys spektakliai.

Choreografo ir jo trupės kūrybinę brandą vainikavo du Auksiniai scenos kryžiai: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimus už geriausią 2003–2004 metų choreografiją ir muziką, antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008–2009 m.).  Spektaklis „Aritmijos“ 2014 metais taip pat buvo nominuotas Auksiniams scenos kryžiams.

Į lapkričio 21 d. 19 val. Klaipėdos „Kultūros fabrike“ rodomą spektaklį bilietus platina Bilietai.lt.

Idėja, choreografija: Vytis Jankauskas

Šoka: Riikka Ihalainen, Giedrė Kirkilytė, Dainius Biskis, Mantas Černeckas
Kostiumų dailininkė: Jolanda Imbrasienė
Muzika: Sendai, Jan Linton, Nicolas Jaar
Trukmė: 45 min.

Vyčio Jankausko šokio teatras

Spektaklio sukūrimą parėmė LR Kultūros ministerija 

Leave a Reply