„Naktigonės 2015″: pražydę Jonų bokštai ir balkonai…

Kada Klaipėdoje pražydės bokštai ir balkonai? Jau rytoj, birželio 24-ąją – per Rasas (Jonines), VIII poezijos ir muzikos „Naktigonių”, sugrįžtančių po dvejų metų pertraukos vienai, bet visai dienai, metu.

Naktigones_2015_1

Nuotraukoje – Algirdo Boso skulptūros „Bokštas” fragmentas. Organizatorių nuotr.

Kai naktys trumpiausios, kai saulė savaitę būna tame pačiame aukštyje, o laikas tarsi sustoja, švęsime vasarvidį. Stabtelsime vis kitoje Klaipėdos erdvėje ir paukščių čiulbėjimo fone kelsime akis į poezijos bei muzikos žiedais padabintus bokštus ir balkonus, o jei netikėtai pamatysime boružę, jai, pasak Justino Marcinkevičiaus, galėsime sušnibždėti: „Dievo vabalėli, / paimk mane į dangų su žeme.”

Šventė prasidės 13 val. Skulptūrų parke, prie Jono Meškelevičiaus skulptūros „Kolona”. Aktoriai Aleksandras Šimanskis ir Sigutis Jačėnas dainos žodžiais klaus: „Ar tu žinai, mano brolyt, kokia Tėvynė mūs graži?” Ir skaitys lietuvių poetų eilėraščius apie tėvynės, gimtosios kalbos ir gamtos grožį. Jiems kanklėmis pritars Algytė Merkelienė.

14 val. Danės krantinės skvere, prie Silvos (Meksika) skulptūros „Kaktusas ir debesys”, aktorius Darius Meškauskas taip pat klaus, bet jau iš esmės: „Būti ar nebūti?” Ir perskaitys visus Šekspyro Hamleto monologus. Įtampą kurstys neįprastas tabalų trio: Donatas Bielkauskas, Kristijonas Lučinskas, Viktoras Rubežas.

15 val. Didžiojoje Vandens gatvėje 2, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus balkone, aktorė Nijolė Sabulytė žodžiais, o profesorius Pranciškus Narušis saksofono ir birbynės garsais senamiestį puoš laiko ornamentais.

16 val. burlaivyje „Meridianas” prisiminsime, kad įpusėjo Mykolo Kleopo Oginskio jubiliejiniai metai. Klausysimės jo sukurtų romansų ir polonezų, kuriuos dainuos Giedrė Zeicaitė (sopranas), klavišiniais gros pianistė Vaiva Purlytė. Apie ypatingo likimo asmenybės – diplomato, kompozitoriaus, kunigaikščio, Tėvynės labui įnešusio savąją dalį: turtą, darbą ir gyvenimą, – kūrybą pasakos UNICEF Geros valios ambasadorė, aktorė Virginija Kochanskytė.

17 val. susirinkusius Pasiuntinių, Jono ir Kepėjų gatvių sankirtos skverelyje, prie Algirdo Boso skulptūros „Bokštas”, pasitiks Klaipėdos Vydūno gimnazijos klasikinių gitarų ansamblis: Paulius Petrovas, Žilvinas Mockus, Paulius Umaras ir jų vadovas Remigijus Mockus. Aktoriai Linas Lukošius ir Sigutis Jačėnas skaitys eiles ir prašys bent šį vakarą nesumindžioti… širdies!

Šventės pabaigoje, 18 val. Žvejų gatvėje 2, kiemo balkone, iš kurio atsiveria vaizdingoji Danė, klausysimės „Driezho” (Kristijono Lučinsko) muzikinių improvizacijų, miksuojamų su kompaktinių plokštelių kolekcijos „Lietuvių aktorių balsai” reminiscencijomis. Girdėsime poetų Jonų ir Janinų – Degutytės, Mačiulio-Maironio, Jakšto, Juškaičio, Strielkūno, Šiožinio, o taip pat – Antano A. Jonyno ir Stasio Jonausko eilėraščių fragmentus, kuriuos įskaitė Lietuvos aktoriai skaitovai, o įrašus išleido VšĮ „Vieno aktoriaus teatras”.

Visi šventės renginiai nemokami. Trukmė nuo 30 iki 40 min., todėl į visus bus įmanoma suspėti. Šventės sumanytojas ir vedėjas – Sigutis Jačėnas. Projektą iš dalies remia Klaipėdos miesto savivaldybė.

Kai nutils raudojusios armonikos, užges Joninių nakties laužai, ryto rasa išgaruos, o šventadienis įsidienos – kviečiame atsigręžti, stabtelti, įsiklausyti…

VAT inf.

Leave a Reply