Muziejuje – dokumentinio filmo „Mažoji Lietuva” pristatymas

DVD virselis

2015 m. gruodžio 9 d. 15 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks dokumentinio filmo „Mažoji Lietuva” pristatymas ir peržiūra. Renginyje dalyvaus režisierius Justinas Lingys ir prodiuseris Algirdas Žvinakevičius. Filmo trukmė – apie 1 val.

Dar visai neseniai Lietuva turėjo tik keturis oficialius etnografinius regionus, šiandien jų turime jau penkis. Prie Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos prisijungė ir Mažoji Lietuva.

Baltijos jūros skalaujami krantai – puiki vieta atsipūsti ir pailsėti. Gražūs, tvarkingi pliažai, nepaprasta gamta – visa tai Mažojoje Lietuvoje. Be abejo, Mažoji Lietuva gali pasigirti ne tik įspūdingu gamtos grožiu, bet ir įdomia krašto istorija. Dokumentinio filmo autorių manymu, atgyjančios senosios lietuvininkų tradicijos, atkuriami kostiumai, atliekamos Mažosios Lietuvos dainos, pasakojimai, senoji fotografija ir vietos muziejuose sukauptas etnografinis paveldas, parodytas žiūrovui ir pakomentuotas specialistų, sukels norą domėtis, didžiuotis ir dalintis savo krašto papročiais bei juos pritaikyti šiuolaikiniame gyvenime.

Dokumentiniame filme apie Mažąją Lietuvą bus parodytos ir aptartos esminės, labiausiai regiono unikalumą ir savitumą atskleidžiančios temos. Žiūrovai taip pat turės galimybę išgirsti apie Mažosios Lietuvos tradicijas, kalbą, drabužius, dainas, šokius.

Filmo kūrėjai viliasi, kad papasakota Mažosios Lietuvos istorija sustiprins kartų dialogą, kuris yra svarbus lietuviškų tradicijų, papročių, kultūros, vertybių išsaugojimui.

Filme dalyvauja bendruomenės „Saugų artuma” pirmininkas Vytautas Laurinavičius, Šilutės muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė, vėtrungių ir istorinių laivų meistras Laurynas Juodeška, meno kūrėjai bei tautinio paveldo sertifikuoti meistrai Angelė Rauktienė ir Vytautas Rauktys, vėtrungių populiarintojas, žurnalistas Denisas Nikitenka, krikštų meistras Vaidotas Bliūdžius, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus etnografė dr. Aušra Kavaliauskienė, KU muzikologė, etnologė doc. Rūta Vildžiūnienė.

Filmą kūrė žurnalistė Inga Berulienė, režisierius Justinas Lingys, prodiuseris Algirdas Žvinakevičius.

Filmo partneriai: Mažosios Lietuvos istorijos muziejus ir Šilutės muziejus
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Dalyvavimas nemokamas.

Leave a Reply