„Musica Vera” konkurso finalas: „Kai muzika sutiko žodį”

Prieš kelis mėnesius raginęs pradedančiuosius poetus ir kompozitorius dalyvauti kūrybiniame procese, jaunųjų muzikos kūrėjų konkursas „Musica Vera” gruodžio 20 d., antradienį, 19 val. jau kviečia žiūrovus į jaunųjų kompozitorių konkurso finalinį koncertą Vilniaus dailės akademijos gotikinėje salėje.

plakatas

Antrus metus vykstantis jaunųjų muzikos kūrėjų konkursas „Musica Vera” šiemet į savo gretas pakvietė ir jaunuosius poetus. Pagal konkurso būdu atrinktus jaunųjų poetų eilėraščius ir vėl buvo kurti šiuolaikiški vokaliniai kūriniai, kaip rodo organizatorių patirtis, kokybiškai smarkiai besiskiriantys nuo masinės kultūros produkcijos.

Svarbiausia „Musica Vera” konkurso idėja – padrąsinti pradedančius kūrėjus ir padėti jų kūriniams išvysti dienos šviesą. Pasak ,,Musica Vera” idėjos autorės ir konkurso iniciatorės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno vadybos studentės Agnės Vėželytės, ją visada žavėjo eilėraščio ir muzikos susijungimo stebuklas. ,,Kad eilėraštis suskambėtų visomis savo spalvomis, jam reikia muzikos; kad muzika lengviau pasiektų širdis ir žmonių protus, jai reikia žodžių”, – teigia Agnė. Taip gimė pirminis konkurso sumanymas.

Gruodžio 20 dieną 19 val. VDA gotikinėje salėje žiūrovai galės išgirsti visus tiek poetų, tiek kompozitorių ilgai kurtus kūrinius. Juos gyvai atliks Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai.

Visi koncerto žiūrovai taps ne tik klausytojais, bet ir kūrinių vertintojais. Jų ir komisijos balsai bus susumuoti ir tokiu būdu išrinkti nugalėtojai. Koncerte skambės ne tik konkursiniai kūriniai – bus ir svečių. Praeitų metų konkurso antros vietos nugalėtojas ir poetės Ilzės Butkutės prizo laimėtojas Justinas Stanislovaitis ir jo grupė „Justinas Trio” atliks naują dainą, sukurtą pagal I. Butkutės žodžius.

Konkurso organizatoriai nuoširdžiai kviečia į koncertą – ne tik klausyti, bet ir vertinti!

Gruodžio 20 d., antradienį, 19 val. VDA gotikinėje salėje (Maironio g. 6, Vilnius) „Musica Vera” jaunųjų kompozitorių konkurso finalinis koncertas „Kai muzika sutiko žodį” (4 Eur, bilietai renginio vietoje).

Daugiau informacijos: www.facebook.com

Pagrindiniai projekto partneriai ir rėmėjai: S. Karoso paramos ir labdaros fonas, Biuro reikmenys „Plants & Beasts”, Fortepijonų ir pianinų salonas „Steinway & Sons”, „Vero Cafe”.

Leave a Reply