„MĖLYNOJI JUOSTA”: NAUJAS MENO FESTIVALIS KLAIPĖDOJE

Liepos 9-ąją Klaipėdoje startuoja naujas meno festivalis „Mėlynoji juosta”. Kuršių Nerijos juostoje, Smiltynėje, gamtos apsuptyje pasitiks šiuolaikinio meno ekspozicija po atviru dangum. Meno festivalio „Mėlynoji juosta” pavadinimas yra nuoroda į uostamiečio geografinę padėtį, pajūrio ruožą, vandens liniją, jūrinį aspektą.

treigys

Remigijaus Treigio nuotr.

Šeštadienį nuo 17 val. Klaipėdos gyventojai ir svečiai laukiami Smiltynėje, prie Senosios perkėlos. Pirmą kartą vykstantis festivalis tyrinėja žmogaus ir gamtos santykį. Kūrėjai, pasitelkę stebėjimo, pažinimo metodus, kuria savitą gamtos patyrimą. Gamtos reiškiniai ir kintančios struktūros, erdvės, laiko ir spalvų paieškos transformuojasi į naujus meno kūrinius.

???????????????

Vladas Balsys. „K l onė miš o ta eliu”

Architekto Vlado Balsio meno akcijos „K l onė miš o ta eliu” metu žmonės, skubantys miško takeliu jūros link, atsidurs nematomame miške. „Nematomu mišku virtusi erdvė taps vieta, kurioje žmonės galės trumpam sustoti, pamiršti, kur skuba ir pasiklysti”, ‒ juokauja menininkas.

Henrikas Riškus, gyvenęs Klaipėdoje, Braitone, Berlyne, dirba su skirtingomis medijomis ir jungia estetiką su chaosu. H. Riškus kuria vizualius dizaino sprendimus erdvėms. Festivalyje išvysite piešinį „Bangų raštai”.

Režisierius ir aktorius Benas Šarka tęs eksperimentus tradiciniais teatrinės raiškos elementais juos dekonstruodamas. Performanse centrine figūra tampa fizinis aktoriaus kūnas, kuris pasižymi atviru santykiu su „scenos” objektais ir kartu su žiūrovais.

Tapytojai Rolandas Marčius ir Raimondas Daukša festivalio žiūrovams pristatys erdvinius kūrinius. R. Marčiaus skulptūra „Gultai” priims pailsėti, o R. Daukšos skulptūra „Koridorius” leis nepasiklysti nematomu tapusiame miške.

Persikėlus į Klaipėdą, festivalį užbaigs 20 val. atidaryta fotografų Remigijaus Treigio IR Gintauto Trimako paroda galerijoje “si:said” (Daržų g. 18). Ekspozicija veiks iki rugpjūčio 5 d.

Visi renginiai nemokami.

PROGRAMA

Nuo 17 val. projektų pristatymai Smiltynėje
Rolando Marčiaus skulptūra „Gultai”
Raimondo Daukšos skulptūra „Koridorius”
Henriko Riškaus piešinys „Bangų raštai”
Meno akcija „Cianometras”
Vlado Balsio meno akcija „K l onė miš o ta eliu”
Beno Šarkos performansas

20 val. Klaipėdoje
Galerija „si:said”, Daržų g. 18
Remigijus Treigys IR Gintautas Trimakas. Paroda veiks iki 08 05.

Leave a Reply