Mediėdros pradeda naują projektą – „FiloCafé”!

Mediėdros – tai jaunų, talentingų menininkų, kultūrinių industrijų kūrėjų ir medijų filosofų asociacija, kurios tikslas – kurti inovatyvius kultūrinių industrijų projektus Klaipėdos miestui. Pirmasis asociacijos projektas yra FiloCafé – filosofinių diskusijų klubas, kuriame dalyvauja Klaipėdos miesto akademinės bendruomenės nariai, mokslininkai, įvairūs menininkai ir kultūros atstovai, kviestiniai svečiai iš visos Lietuvos ir, žinoma, visi mąstyti bei diskutuoti mėgstantys miestiečiai.

Lapkričio mėnesį FiloCafé klausia: ar egzistuoja „neatremiamas” filosofinis argumentas?

Ar mokslas ir loginis argumentavimas yra pakankamas mūsų turimos tiesos apie pasaulį pagrindas? Visi moksliniai tyrimai turi remtis įsitikinimu, kad šiame pasaulyje egzistuoja objektyvi realybė, kuri gali būti atrasta ir įrodyta. Tiesa tokiu atveju yra fakto ar tikrovės atitikimas, kitaip sakant, teiginys, kuris yra įrodytas arba priimtas kaip teisingas. Kokia tokiu atveju metafizikos, meno, religijos ir kt. prieigų prie tikrovės reikšmė? Galbūt menininkų tikrovės patyrimas, paremtas širdies, o ne proto logika, yra pakankamas tiesos apie pasaulį pagrindas? Kas svarbiau: proto ar širdies logika?

Mediėdros kviečia į pirmąją FiloCafé diskusiją šiais klausimais su filosofu, Klaipėdos universiteto prof. dr. Aldžiu Gedučiu. Diskusijoje dalyvaus kiti filosofai, mokslininkai, menininkai, kūrėjai ir studentai. Taip simboliškai paminėsime UNESCO Pasaulinę filosofijos dieną ir, tikime, pradėsime naują FiloCafé tradiciją Klaipėdos mieste.

Lapkričio 16 dieną, ketvirtadienį, 19.00 val. „Senamiesčio” bare (Bažnyčių g. 6, Klaipėda), be garsiųjų senamiesčio pirštelių, Jūsų lauks ir įdomus bei turiningas laikas su aistrą mąstyti puoselėjančiais ir skatinančiais žmonėmis!

Renginys “Facebook”: www.facebook.com/events/139879483328756/

Leave a Reply