Lietuvos trio: koncertas „Sulėtintas grožis”

Šiuo metu taip visur lekiame, taip greitai sukamės, bėgame… Retai randame laiko tiesiog pabūti, sustoti, įsiklausyti… Lietuvos trio – smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, violončelininkas Vytautas Sondeckis (Lietuva–Vokietija) ir pianistas Petras Geniušas – kviečia sulėtinti gyvenimo tempą ir išgirsti darnių sąskambių grožį koncerte „Sulėtintas grožis”.

Lietuvos trio_foto_V_Petrikas

Lietuvos trio. Vytauto Petriko nuotr.

Visi trio nariai – solidžią koncertinę patirtį ir įspūdingas biografijas turintys menininkai, puikiai pažįstami Lietuvos ir užsienio klausytojams.

Smuikininkas Vilhelmas Čepinskis koncertavo Europoje, JAV, Dominikos Respublikoje. Jis griežė drauge su Vladimiru Spivakovu, Jurijumi Bašmetu ir Gidonu Kremeriu. Dalyvavo „Meranofest”, Ankaros, Vestfoldo, Pažaislio ir Vilniaus festivaliuose. Yehudi Menuhino kvietimu V. Čepinskis griežė su Londono simfoniniu orkestru. 2004 metais V. Čepinskis subūrė kamerinį orkestrą, kuris keletą metų vadinosi „Camerata Klaipėda” ir daug koncertavo mūsų šalyje bei užsienyje.

Violončelininkas Vytautas Sondeckis yra tarptautinių konkursų Ispanijoje, Rusijoje, Naujojoje Zelandijoje laureatas. Koncertavo žymiose Amerikos, Kanados, Kinijos, Japonijos ir Europos šalių salėse. Grojo su Sankt Peterburgo, Toronto filharmonijų, Naujosios Zelandijos, Lietuvos, Liepojos, Kristiansando simfoniniais ir kitais orkestrais. Atlikėjo solinis diskas, įrašytas su Davidu Geringu ir Lietuvos kameriniu orkestru, pelnė kritikų pripažinimą visame pasaulyje. Jis taip pat studijavo dirigavimą.

V. Sondeckis aktyviai prodiusuoja elektroninę muziką. Vokietijoje gyvenantis menininkas dirba NDR simfoninio orkestro koncertmeisterio pavaduotoju, groja styginių kvintete „The G-Strings”.

Pianistas Petras Geniušas pelnė keletą aukščiausių apdovanojimų prestižiniuose pianistų konkursuose. Šalia nuolatinės koncertinės veiklos Lietuvoje Petras Geniušas skambino garsiausiose pasaulio koncertų salėse: Sankt Peterburgo filharmonijos Didžiojoje salėje, Linkolno centro „Alice Tully” ir „Avery Fisher” salėse Niujorke, Tokijo „Geijitsu Geikijo” ir Vienos „Musikverein”. P. Geniušas garsėja kaip reiklus ir įkvepiantis dėstytojas, dažnai kviečiamas vesti meistriškumo kursus visame pasaulyje. P. Geniušas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius. Už plačią koncertinę ir kūrybinę veiklą pianistas buvo įvertintas Lietuvos nacionaline meno ir kultūros bei Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) premijomis.

2013 metais, vienijamos meilės muzikai ir Lietuvai, šios ryškios mūsų šalies muzikos asmenybės ryžosi atkurti prieš daugiau nei dešimtmetį gyvavusį to paties pavadinimo ansamblį, kuriame griežė šviesaus atminimo smuiko legenda Raimundas Katilius. Po sėkmingo debiuto kolektyvas tęsia aktyvią koncertinę veiklą Lietuvoje ir pristato pirmąją kompaktinę plokštelę „Slow Motion”. Jos programoje – fortepijoninių trio repertuaro hitais tapę kūriniai, o tiksliau – lėtosios jų dalys. Dauguma jų skambės ir koncerto „Sulėtintas grožis” programoje – tai Johanneso Brahmso, Wolfgango Amadeuso Mozarto, Roberto Schumanno, Maurice’o Ravelio bei Franzo Schuberto muzika.

„Lietuvos trio mums visiems atvėrė galimybę groti tai, kas mums gražu ir ką labiausiai norime. Daugumai muzikantų tai – prabanga. Šiuo albumu neieškojome to, kas pamiršta arba kas dar neatrasta. Pagrindinis mūsų tikslas – atverti klausytojui neaprėpiamus klasikinės muzikos interpretacijos horizontus ir supažindinti su gražiausiais fortepijoniniam trio sukurtais kūriniais”, – teigia V. Sondeckis.

„Vilhelmas turi didžiulę orkestro vadovo, pedagogo, aranžuotojo patirtį. Vytautas – profesionalus dirigentas, elektroninės muzikos prodiuseris. Aš pats nuolat balansuoju tarp įvairių žanrų ribų: džiazas-klasika, šiuolaikinė improvizacinė muzika, teatras. Visos šios patirtys, sulietos į trio ir padaugintos iš didelio noro groti kartu, privalo duoti įdomų meninį rezultatą”, – sako Petras Geniušas.

„Petras ir Vytautas yra aukščiausios klasės menininkai. Kai tokius žmones sutinki scenoje, muzika tampa pačia natūraliausia bendravimo forma”, – pripažįsta Vilhelmas Čepinskis.

Festivalio „Salve Musica” koncertas „Sulėtintas grožis” vyks gruodžio 4 d., penktadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36). Maloniai kviečiame praleisti įsimintiną vakarą su Lietuvos trio!

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply