Lietuvos ir Islandijos atlikėjai kvies paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną

Vasario 16 d. 17 val. Šilutės kultūros ir pramogų centre vyks tarptautinis šiuolaikinės akademinės muzikos koncertas – projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos ir Islandijos dialoge” dalis. Jame pasirodys atlikėjai iš Lietuvos ir Islandijos.

orkestras NIKO1

Orkestras NIKO. Organizatorių archyvo nuotr.

Nuo 2015 m. balandžio VšĮ „Kintai Arts” pradėjo vykdyti tarptautinį projektą „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge”, finansuojamą Europos ekonominės erdvės (EEA Grants) lėšomis. Projektas subūrė žinomus muzikos atlikėjus – Naujų idėjų kamerinį orkestrą NIKO iš Lietuvos bei kvartetą SKARK iš Islandijos. Šiuos kolektyvus vienija panašus požiūris į muzikos pasirinkimą ir atlikimą, dalyvavimas įvairiuose meniniuose projektuose, skirtingų socialinių grupių įtraukimas į projektus bei bendradarbiavimas su kitų sričių menininkais.

Projekto organizatoriai ir dalyviai siekė ne tik atnaujinti tarpkultūrinį abiejų šalių dialogą, bet ir inicijuoti šiuolaikinės profesionaliosios muzikos sklaidą Lietuvos regionuose, įtraukiant įvairių socialinių grupių ir amžiaus žmones. Šią vasarą jie surengė koncertus Kintuose, Šilutės rajone, Kėdainiuose bei Reikjavike. Atlikėjai pristatė bendrą muzikinę kompoziciją, sudarytą iš lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto, islandų kūrėjo Daniel Bjarnason ir XIX a. žydų kompozitoriaus Wolfo Ebanno kūrinių fragmentų. Finalinis produktas – muzikos albumas, kuriame įrašyti koncertų metu skambėję kūriniai, bus pristatytas baigiamuosiuose projekto renginiuose.

Šiemet sukanka lygiai dvidešimt penkeri metai, kuomet nedidelė šiaurės šalis pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę. Minėdami šią svarbią mūsų valstybei sukaktį bei siekdami palaikyti abiejų valstybių bendrystę, projekto dalyviai Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO ir kvartetas SKARK atliks bendrą muzikinę programą, kurioje skambės šiuolaikinių ir praeities lietuvių bei islandų kompozitorių kūrinių fragmentai. Kaip padėka Islandijai, Vilniuje, Šilutėje ir Kėdainiuose bus pristatytas projekto metu įrašytas muzikinis albumas.

Įėjimas nemokamas.

Leave a Reply