„Liepojos meno forumas”: 10 originalių šiuolaikinio meno renginių

Liepojos koncertų salė „Lielais dzintars” kviečia į kasmetinį šiuolaikinio meno festivalį „Liepojos meno forumas” (lv. „Liepājas Mākslas forums”), vyksiantį 2018 m. rugsėjo 28–30 dienomis. Jo programoje numatyta dešimt skirtingų meninių krypčių renginių bei artimesnė pažintis su žinomais Latvijos menininkais ir įvairių meno sričių lyderiais iš užsienio – šiuolaikinės muzikos grandais „Ictus Ensemble” (Belgija), kompozitoriais Benu Frostu (Australija), Danieliu Bjarnasonu (Islandija), garsiąja šokėja Lizbeta Gruveze (Belgija) ir kt. Festivalio rengėjai tikisi maloniai nustebinti publiką Europos ir pasaulio meno – muzikos, šokio, teatro, kino, vizualiojo meno bei kitų meno formų ir jų sintezės – šedevrais.

Forumą atidarys šiuolaikinės muzikos grandai „Ictus Ensemble”

Eva_Reiter_Ictus Ensemble

Rugsėjo 28 d. 19 val. šiuolaikinio meno festivalį „Liepojos meno forumas” koncertų salėje „Lielais dzintars” atidarys austrų kompozitorė Eva Reiterė ir lyderiaujantis šiuolaikinės muzikos ansamblis „Ictus Ensemble” iš Briuselio. Koncerte „Juodžiau už juodą” (lv. „Melnāks par melnu”), originaliai suliejant šiuolaikinę ir senąją muziką, jausmingas melodijas ir šimtąkart sulėtintas populiariosios muzikos dainas, publika patirs tikrą renesanso muzikos atgimimą. Eva Reiterė gros viola da gamba, Tomas Povelsas – elektrine ir akustine gitaromis, Michaelis Šmitas – fleita, o sopranas Teresa Dlouhpa kerės klausytojus renesanso muzikai būdingu balso skaidrumu. Detalesnė informacija „Lielais dzintars” interneto svetainėje: https://ej.uz/ictusensemble.

Vladislavo Nastavševo lėtų šokių vakaras

Nastavsevs_Slow_Dances

Rugsėjo 28 d. 21 val. vyksiančiame lėtų šokių vakare režisierius ir muzikas Vladislavas Nastavševas kartu su eksperimentinės muzikos grupe „Ezeri” nauju muzikiniu pavidalu klausytojams pateiks populiariausias dainas iš jo paties režisuotų spektaklių. „Lėtų šokių vakaras – tai ir koncertas, ir gilių jausmų paletė. Vyraus atmosfera, įkvepianti žmones šokti, panirti į muzikos svaigulį ir pajusti kito žmogaus artumą”, – publikai žada menininkas. Šį šokių vakarą, įtrauktą į šiuolaikinio meno festivalio „Liepojos meno forumas” programą, organizuoja koncertų salė „Lielais dzintars” ir „Piena svētki”. Detalesnė informacija: https://ej.uz/slowdances.

Programoje – trys geriausių Europos trumpametražių filmų seansai

Šiuolaikinio meno festivalio „Liepojos meno forumas” lankytojai kviečiami į penkiolikos geriausių praėjusių metų trumpametražių filmų, nominuotų Europos kino akademijos apdovanojimams, seansus. Filmai atrinkti siekiant atspindėti šiandieninio Europos kino raidos tendencijas ryškiausia ir drąsiausia jo forma – trumpametražiu filmu. Juos Liepojos publika koncertų salėje „Lielais dzintars” galės žiūrėti rugsėjo 29 d. 12.00, 13.45 ir 15.30 val. Programiniai filmai turėtų rasti kelią tiek į jaunųjų, tiek į vyresniųjų žiūrovų širdis. Trumpametražių filmų maratoną organizuoja „Lielais dzintars”, tarptautinis Rygos kino festivalis ir Europos kino akademija. Detalesnė informacija: http://lielaisdzintars.lv/en.

Pagrindinis „Liepojos meno forumo” renginys – simfoninė siuita „Solaris”

Solaris

Rugsėjo 29 d. 17 val. šiuolaikinio meno festivalyje„Liepojos meno forumas” skambės dviejų garsių šiuolaikinių kompozitorių – Beno Frosto (Australija) ir Danielio Bjarnasono (Islandija) – simfoninė siuita „Soliaris”. Įkvėpimo šiam kūriniui kompozitoriai sėmėsi iš rusų kino genijaus A. Tarkovskio filmo „Soliaris” ir minimalisto Bryano Eno ambientinės muzikos. Liepojoje šią siuitą, diriguojant pačiam kompozitoriui Bjarnsonui, atliks vieni ryškiausių šių dienų muzikos interpretatorių Latvijoje – orkestras „Sinfonietta Riga”. Elektroninę kūrinio dalį gros antrasis kompozitorius Benas Frostas. Koncerto vieta – Liepojos koncertų salė „Lielais dzintars”. Detalesnė informacija: https://ej.uz/frost_bjarnason.

Lizbeta Gruveza šoks Bobo Dilano dainų ritmu

Gruveza

Rugsėjo 29 d. 22.30 val. „Liepojos meno forumas” kviečia į šokio spektaklį „Lizbetos Gruvezos šokiai pagal Bobo Dilano dainas” (lv. „Lizbeta Gruveza izdejo Bobu Dilanu”). Intymioje vakaro atmosferoje pasaulinio garso belgų choreografė ir šokėja Lizbeta Gruveza šokiu įsilies į populiariosios muzikos poeto Bobo Dilano jausmingąsias dainas. Vinilo plokštelėmis grodamas Bobo Dilano septintojo ir aštuntojo dešimtmečių dainas, Gruvezos šokiui akompanuos kompozitorius Martenas van Kauvenbergas. Spektaklis bus rodomas Liepojos koncertų salėje „Lielais dzintars”. Detalesnė informacija: https://ej.uz/gruwez.

Koncertinė programa visai šeimai „Miško dainos”

Rugsėjo 30 d. 11.00 val. vaikams ir jų tėveliams Liepojos koncertų salėje „Lielais dzintars”. malonią staigmeną – koncertinę programą „Miško dainos” – ruošia „Baltojo vilko trio” (lv. „Baltā vilka trio”). Kompozitorius Edgaras Raginskis įkvėpimo šiai programai sėmėsi iš Janio Baltvilko poezijos – gilios ir nuoširdžios meilės gamtai, gerumo, atjautos ir pagarbos. Koncerto metu prie kūrybinio proceso bus kviečiami prisijungti ir žiūrovai – susipažinti su „Baltojo vilko brolijos” ženklais, piešti, ieškoti atsakymų į Janio Baltvilko mįsles ir dainuoti. Koncerte dainuos Madara Botmanė, saksofonu gros Arvydas Kazlauskas, fortepijonu – Rihardas Plešanovas. Šis renginys į šiuolaikinio meno festivalio „Liepojos meno forumas” programą įtrauktas koncertų salės „Lielais dzintars” ir „Latvijas koncerti” iniciatyva. Detalesnė informacija: https://ej.uz/forestsongs.

Nilo Bergo trio iš Švedijos

Nils_Berg_Cinemascope

 Trečiąją šiuolaikinio meno festivalio „Liepojos meno forumas” dieną, rugsėjo 30-ąją, 17.00 val. neįprastu džiazo ir pasaulinės muzikos lydiniu su vaizdo projektoriumi priešakyje kelio į Liepojos publikos širdis ieškos džiazo trio „Nils Berg Cinemascope”. Panaudodama vaizdo įrašus su dainininkais ir muzikantais iš viso pasaulio, grupė kuria naują muziką ir keliauja po visą pasaulį, – švedų muzikai vaizdo projekcijomis netrunka nusikelti į Butaną, Teksasą, Osaką ar Indiją. Koncertas vyks Liepojos koncertų salėje „Lielais dzintars”. Detalesnė informacija: https://ej.uz/jazztrio.

Forumą užbaigs „Dirty Deal Audio” seansas

Šiuolaikinio meno festivalį „Liepojos meno forumas” rugsėjo 30 d. 18.30 val. užbaigs latviškos elektroninės muzikos vakaras, kurio metu daugiausiai dėmesio bus skirta keletui aktualiausių pastarųjų metų Latvijos elektroninės muzikos projektų. Gyvo garso koncerte Liepojos publika išgirs įvairių šokių muzikos mutacijų, eksperimentų su garsais, klasikinės elektroninės muzikos, pavyzdžiui, techno. Su savo audiovizualinėmis programomis ant scenos pasirodys grupės „Figūras”, „ELVI”, „ΩTek”, „Sign Libra”, „PRAGAII”, „Kodek”, „Ina Vare” ir „N1L”. Renginys vyks Liepojos koncertų salėje „Lielais dzintars”. Detalesnė informacija: https://ej.uz/ddasession.

Šiuolaikinio meno paroda „Her Aptitude”

Her_Aptitude

Nuo rugsėjo 13 iki spalio 31 dienos Liepojos koncertų salės „Lielais dzintars” meno galerijoje „Civita Nova” veiks šiuolaikinio meno paroda „Her Aptitude”. Tai jungtinė paroda, kurioje eksponuojami septynių jaunosios kartos autorių darbai. Meno kūriniuose autorių bandyta ieškoti estetinių ir tematinių paralelių su čekų režisieriaus Jaromilo Jirešo 1970 m. filmu „Valerija ir stebuklų savaitė”. Panaudojant siurrealizmo, fantastikos ir siaubo žanrams būdingus elementus, įvairiomis formomis ir pavidalais atskleidžiamas moters kelias nuo jos vaikystės iki brandos, jos išorės ir vidinio pasaulio pokyčiai ir iššūkiai. Šią parodą suorganizavo ir į šiuolaikinio meno festivalio „Liepojos meno forumas” programą įtraukė koncertų salė „Lielais dzintars” ir „Mākslai vajag telpu” (lt. „Menui reikia erdvės”). Paroda nemokama. Detalesnė informacija: https://ej.uz/heraptitude.

Visą forumo programą galite rasti „Lielais dzintars” interneto svetainėje http://lielaisdzintars.lv/en.

Liepojos koncertų salės „Lielais dzintars” informacija

Leave a Reply