Liepa „Ryšių kiemelyje 837″: futbolas, „G&G Sindikatas”, „Leon Somov & Jazzu”

Vasara įsibėgėja, nors tenka pripažinti, kad paplūdimiams ir maudynėms ji šiemet ne itin palanki. Puiku, kad visuomet yra ką veikti ir neišvažiavus iš miesto. Trečiąjį savo sezoną netrukus įpusėsiantis Kauno „Ryšių kiemelis 837″ visą liepos mėnesį kviečia į svečius mėgstančius kokybišką muziką, šokius, pokalbius, futbolą, sendaikčius ir rankdarbius, neabejingus gardžiam maistui ir mėgstančius pavakaroti gryname ore.

Mamani Keita. Organizatorių nuotr.

Mamani Keita. Organizatorių nuotr.

Tris džiazuojančius pirmadienius Ryšių istorijos muziejaus kiemelio lankytojams padovanos projektas „Jazzlong”. Liepos 7-ąją čia sustos džiazui neabejingiems kauniečiams jau pažįstamo projekto „Bazarai Jazz Train” traukinys. Liepos 21-ąją kiemelyje improvizuos nenuspėjamas, energingas ir tradicijas su naujovėmis jungiantis Lietuvos, Vokietijos ir JAV kvartetas „Morgan Freeman”. Liepos 28-ąją čia pasirodys egzotiškais prieskoniais iš Ekvadoro pagardintas Eglės Petrošiūtės kvintetas.

Kiekvieną liepos antradienį „Ryšių kiemelyje 837″ plaikstysis taškuoti sijonai, skraidys skrybėlės ir kaukšės kulnai. Lindyhop šokėjai savo repeticijas pradeda 19 valandą, o prisijungti gali visi norintys.

Taip pat tradiciškai kiekvieną trečiadienį padiskutuoti aktualiomis, karštomis ar tiesiog nesenstančiomis temomis į kiemelį kviečia projektas „Kas vyksta Kaune”. „Kitokių pasikalbėjimų” vakaruose niekuomet nepritrūksta įdomių svečių.

Tiesa, liepos 9-ąją, trečiadienį, „Kas vyksta Kaune” kiemelio sceną užleis melodingai, pulsuojančiai ir paslaptingai pasaulio muzikai. Projekto „Gera muzika gyvai” inciatyva čia koncertuos Paryžiuje gyvenanti iš Malio kilusi kūrėja, žavaus ir brandaus balso savininkė Mamani Keita.

Jurga Šeduikytė. Organizatorių nuotr.

Jurga Šeduikytė. Organizatorių nuotr.

Ketvirtadieniai kauniečių vasaros kalendoriuje ryškiai žymimi kaip gyvos muzikos koncertų dienos. Liepą „Ryšių kiemelyje 837″ tokių progų net keturios. Liepos 3-ąją ciklas „Volfas Engelman Gyvai” kvies kelti rankas pagal „G&G Sindikato” hiphopo ritmus. Paskutinę mėnesio dieną, liepos 31-ąją, ciklo programos viešnia taps atlikėja Jurga Šeduikytė.

Pilnas sales ir aikštes gerbėjų jau ne pirmus metus surenkantis, elektroninę muziką ir gyvų instrumentų magiją derinantis projektas „Leon Somov & Jazzu” į išskirtinį pasirodymą pakvies liepos 17-ąją. Koncerte skambės naujausio dueto albumo „Lees & Seas” kūriniai bei ne vieną apdovanojimą pelnę senieji hitai.

Liepos 24-ąją Ryšių istorijos muziejaus kiemelį užtvindys dainuojamosios poezijos gerbėjai. Visą vasarą vykstantis festivalio „Senamiesčio žiogas” renginyje koncertuos Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis, grupė „Arbata”, Tadas Miliauskas ir vis aukščiau populiarumo laiptais kylantis Markas Palubenka.

Iki pat liepos 13-osios „Ryšių kiemelyje 837″ laukiami ir futbolo gerbėjai. Pasaulio čempionato kovas tiesiogiai iš Brazilijos jie kviečiami stebėti patogiai įsitaisę salėje.

Sekmadienis – šeimos diena, ir beveik visą ją galima turiningai praleisti pačioje Kauno rotušės pašonėje. Nuo 12 valandos kiekvieną paskutinę liepos savaitės dieną į spektaklius kviečia „Nykštuko” lėlių teatras. Iškart po vaidinimo savo prekystalius kiemelyje įsirengia blusturgio „Bazaras” dalyviai. Turgaus nuotaiką taip pat kuria tik plokštelėmis grojantys didžėjai bei sekmadieniškus patiekalus ruošiantys kulinarai. Taip pat kiekvieną sekmadienį nuo 16 val. į specialias nemokamas ekskursijas kviečia Ryšių istorijos muziejus.

Leave a Reply