Lapkritį „Apeirono“ teatre – paskutiniai šiemet Lino lėlių spektakliai Klaipėdoje

Šeimos teatras LINO LĖLĖS, „reziduojantis“ „Apeirono“ teatro erdvėse (Turgaus g.16/Tiltų g.12, Klaipėda), uostamiestyje paskutinį kartą šiais metais pristato du ypatingus savo repertuaro spektaklius: lapkričio 8 d. 12 val. žiūrovams bus parodytas įstabią giluminę pasakos struktūrą atskleidžiantis spektaklis „Lietuviška pasaka apie tris seseris“, o lapkričio 22 d. 12 val. – dieviškojo pasaulio pajauta ir išmintimi alsuojantis lėlių vaidinimas „Vilkas ir ožiukai“.

„Lietuviška pasaka apie tris seseris“

„Lietuviška pasaka apie tris seseris“

Lapkričio mėnuo teatrui LINO LĖLĖS itin intensyvus – Lietuvos kultūros tarybai parėmus net du sklaidos projektus („Lėlių spektaklis „Bobulės rūpestėliai“: žaismingai ir nesenamadiškai“ bei „Spektaklis „Lietuviška pasaka APIE TRIS SESERIS“: kitoks lėlių teatras“), teatras brėžia gastrolių maršrutą praktiškai per visą Lietuvą: Kretinga, Rietavas, Skuodas, Kelmė, Šiauliai, Panevėžys, Raseiniai, Alytus, Kaunas, Vilnius… Bet šiame maratone nelieka pamirštas ir Klaipėdos žiūrovas.

Spektaklyje „Lietuviška pasaka apie tris seseris“ lėlininkas Linas Zubė kalba apie kitokį, nestandartinį žmogų, vienų vadinamą tiesiog kvailiu, kitų – išminčiumi, ir subtiliai, neįkyriai, elegantiškai bei kultūringai kviečia apmąstyti proto ir kvailumo, nuoširdaus kuklumo ir pikto pavydo kategorijas, gyvenimo suteikiamą galimybę rinktis ir per kančią, per pasmerkimą gauti atlygį – daug vertingesnį nei materialieji turtai. Sykiu spektaklio kūrėjas formuluoja ir kitą mintį: kiekvienas mūsų mažumėlę esame trečiasis brolis ar trečioji sesuo, tik savo kitoniškumą kaip įmanydami slepiame. Kodėl?..

Teatro kritikė Akvilė Eglinskaitė apie šį spektaklį rašo: „Lietuviškoje Lino pasakoje apie tris seseris, be visų pažįstamų siužetų, gausu mistinių personažų, netikėtų simbolinių elementų, kurie atveria begalinį turtingą interpretacijų lauką. <…> Stebint spektaklį vaizduotėje kilo asociacijos ne su anksčiau girdėtomis ar skaitytomis pasakomis, bet su amerikiečių režisieriaus Davido Lyncho siurrealistine kūryba. Todėl teigčiau, jog „Lino lėlės“ pretenduoja į teatrinės kūrybos reiškinio, fenomeno vardą. <…> „Lino lėlės“ pasižymi tuo, ko dažnai pasigendama šių dienų teatre – čia veikia asmenybė.“

Spektaklio „Lietuviška pasaka apie tris seseris“ aktorius, režisierius, dalininkas ir idėjos sumanytojas – L. Zubė. Pagavią spektaklio atmosferą padeda kurti Algirdo Zigmanto muzika.

Lapkričio 22 d. 12 val. scenoje pasirodysiantis lėlių vaidinimas visai šeimai „Vilkas ir ožiukai“gerai žinomos lietuvių liaudies pasakos plastiška, muzikali, etnologiškai argumentuota sceninė versija, atskleidžianti daugiasluoksnę pasaulio sandarą ir jo tvarką. Šiame sceniniame virsme akcentuojami svarbiausi egzistencijos įvykiai (gimimas ir mirtis), gėrio ir blogio, priežasties ir pasekmės, meilės ir atsakomybės ryšiai, primenama amžinųjų vertybių kaina. „Vilkas ir ožiukai“ – tai sodraus, daugiaprasmio kūrinio klavyras vienam lėlininkui.

Spektaklio idėjos sumanytojas, dailininkas, režisierius ir aktoriaus – L. Zubė. Jo mezgamą betarpišką, autentišką pokalbį su žiūrovu jautriai pratęsia Donato Bielkausko-Donio muzika.

„Lietuviška pasaka apie tris seseris“ ir „Vilkas ir ožiukai“ – tai daugiau nei lėlių teatras. Tai savotiškos apeigos, teatrinis ritualas, kuriame ypatinga reikšmė teikiama vidiniam sceninio pasakojimo taurumui, humanistiniams idealams, etikai, paprastumo rafinuotumui, o stipri intuicija randantis spektakliui svarbiau nei racionalūs sprendimai. Čia visu grožiu skleidžiasi „lėliškojo“ pasaulio stebuklas ir unikalus lėlininko talentas.

Lėlių spektaklis visai šeimai „Lietuviška pasaka apie tris seseris“ – lapkričio 8 d. 12 val.

Lėlių vaidinimas visai šeimai „Vilkas ir ožiukai“ – lapkričio 22 d. 12 val.

Veiksmo vieta – „Apeirono“ teatras (Turgaus g.16/Tiltų g.12, Klaipėda).

Vietas rezervuoti galite tel. 8 620 84608 ir 8 652 79997, el. p. linoleles.informacija@gmail.com ir linoleles.teatras@gmail.com arba bilietus įsigyti 1 val. prieš spektaklį „Apeirono“ teatre.

Bilieto kaina – 12 Lt. Vietų skaičius ribotas.

Leave a Reply