Kūrybinės dirbtuvės „Socialinis plakatas: atsakingo verslo link”

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4) kovo 26–28 d. vyks nemokamos Dizaino manufaktūros kūrybinės dirbtuvės „Socialinis plakatas: atsakingo verslo link”, siejamos su verslo pokyčių konferencija „Atsakingo verslo link”. Dirbtuvių lektoriai – dizaineriai Eglė ir Darius Petreikiai (kūrybinė grupė „Mamaika”).

IMG_6699-6_1

KKKC Meno kieme vėl bus kuriamas socialinis plakatas. Nerijaus Jankausko nuotr.

Šiuolaikinė visuomenė kupina socialinių problemų. Ir tos problemos nebūtinai susijusios su tam tikro žmonių sluoksnio skurdu ar smurtu. KKKC Meno kieme vyksiančių kūrybinių dirbtuvių metu bus gręžiamasi į atsakingo verslo sritį. Dalyviai diskutuos, kokios yra verslininko (darbuotojo) atsakomybės ribos, su kokiomis problemomis ir iššūkiais susiduria šiuolaikinis verslas bei darbo rinkos dalyviai, ir bandys šias aktualijas vizualizuoti.

Ypač paveiki, mąstymą keičianti vaizdinė priemonė yra socialinis plakatas. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – supažindinti dalyvius su plakato žanru ir fotografijos bei kompiuterinės grafikos panaudojimo galimybėmis kuriant plakatus. Pagrindinis dėmesys bus skiriamas socialinės reklamos kūrimui, mėginant kūrybiškai pažvelgti ir vizualiai perteikti miesto ir miestiečių problemas ar aktualias visuomenei idėjas.

Remdamiesi pavyzdžiais, dirbtuvių dalyviai nagrinės fotografinio objekto, grafinio piešinio ir perteikiamos idėjos santykį, kūrybiško požiūrio ir netikėtumo svarbą, žiūrovo (praeivio) dėmesio patraukimo būdus. Profesionalūs dizaineriai Eglė ir Darius Petreikiai supažindins su plakato kompozicijos pagrindais, šriftų deriniais ir jų vieta plakatuose. Bus kalbama ir apie plakatų formatus, perteikiamo vaizdo kadravimą, apie reikalavimus didelio formato plakatams (pvz., gatvės tentams), mokoma, kaip tinkamai juos parengti spaudai.

Dirbtuvių metu sukurti dalyvių plakatai bus eksponuojami verslo pokyčių konferencijos „Atsakingo verslo link”, vyksiančios „Švyturio” arenoje balandžio 16 d. parodoje „Individuali statyba”, metu. Kolegialiai geriausiu pripažintas socialinis plakatas bus eksponuojamas mieste, Klaipėdos savivaldybės reklaminėse „JC Decaux” kolonose.

„Dizaino manufaktūra” – jau penktuosius metus vykstantis KKKC kūrybinių industrijų projektas, aprėpiantis nemokamų seminarų, ekskursijų į gamybos įmones bei savarankiško kūrybinio darbo ciklą.

Kūrybinės dirbtuvės KKKC Meno kieme vyks kovo 26 ir 27 d. 18–22 val., 28 d. 10–14 val. Reikalavimai dalyviams: vidutinio lygio kompiuterio naudojimo įgūdžiai, minimalūs darbo grafinėmis programomis („Adobe Photoshop”, „Adobe Illustrator” ir / arba “CorelDRaw”) įgūdžiai; privalu turėti nešiojamąjį kompiuterį su įdiegta „Adobe Photoshop” programa (grafinės programos „Adobe Illustrator” arba „CorelDRaw” būtų pravartu, bet neprivaloma); pageidautina turėti skaitmeninį fotoaparatą ar kitą fotografuojantį įrenginį (planšetinį kompiuterį, išmanųjį telefoną su 8 MP ar didesnės raiškos fotokamerą).

Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija el. paštu inga@kkkc.lt, tel. 8 618 14506.

Leave a Reply