„Kultūros fabrike”: kaip kūrybą paversti gamyba?

Praeities sprendimai nenuves į ateitį. Laikas abejoti, keistis ir apsispręsti. Ar reikia ir įmanoma didinti kūrybinių industrijų tarpusavio sąveikas ir jų galimybes skatinti ekonomiką? Kūrybiniame inkubatoriuje „Kultūros fabrikas” savo įžvalgomis dalinsis visi – teoretikai, gamintojai, kūrėjai, vartotojai.

Kuryba_ir_industrija2

Kovo 29-balandžio 2 dienomis Klaipėdos „Kultūros fabrike” (Bangų g. 5A, Klaipėda) vyksiantis forumas „Kūryba ir industrija” bus platforma šių grupių atstovams susitikti bei pasidalinti nuomonėmis ir patirtimi. Klausimų šiandien – daug: kas sieja tokias skirtingas sritis kaip kūryba ir industrija? Kaip vystyti kūrybinių paslaugų industrijas – tikras iššūkis tiek ekonomikos, tiek kultūros atžvilgiu.

Neabejojama, kad Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros organizuojamo 5 dienų nemokamų paskaitų, susitikimų, aplinkos dizaino ir naujųjų technologijų dirbtuvių ciklo metu šiomis temomis bus pateikta itin drąsių įžvalgų. Tema plati, kūrybos industrija – tai toli gražu ne vien pramogų industrija ir tradicinė kultūrinė veikla. Tai didele ekonominių ir kultūrinių veiklų diversifikacija pasižymintis sektorius su išskirtiniu intelektinio kapitalo bei naujų idėjų poreikiu. Akivaizdu, kad kūrybos industrija stimuliuoja ekonomiką, siūlydama naujo tipo prekes ir paslaugas, siūlydama inovatyvius sprendimus, naujus verslo valdymo modelius, naujas sąveikas tarp skirtingų ekonomikos sektorių.

Programoje – rinkodaros, teisės, žurnalistikos, architektūros, urbanistikos, švietimo, įvairių meno sričių ir kitų savo profesijos asų pasisakymai. Argi ne puiki proga nemokamoms profesionalų, tokių kaip reklamos agentūros MILK kūrybos vadovo Antonio Bechtle arba PER PUNK animatoriaus Gedimino Šiaulio, konsultacijoms? Ar ne puiki proga pasiklausyti, ką apie kūrybines industrijas mano žurnalistas Rytis Zemkauskas arba režisierius ir aktorius Valentinas Masalskis?

Forumas taip pat suteiks puikių galimybių save išbandyti ar praktiniams įgūdžiams gerinti: jo metu bus rengiamos įvairios kūrybinės dirbtuvės. Vienose iš jų bus galima pasimokyti hologramų gamybos, o kiekvienas, net elementarių žinių apie programavimą neturintis žmogus galės išbandyti save naujųjų technologijų dirbtuvėse apie daiktų internetą – mūsų visų ateitį.

Klaipėdiečiams taip pat suteiktas šansas išsakyti savo nuomonę dėl Jono kalnelio teritorijos sutvarkymo – o gal eilinio miestiečio idėja bus kaip tik tai, ko ieško profesionalai.

„Vienas iš svarbiausių tikslų, keliamų renginio iniciatorių, – kuo įtaigiau perteikti žinutę savęs ieškančiam jaunam žmogui, kaip svarbu šiuo metu siekti inovuoti, turėti ambicijų ir nebijoti pristatyti savo idėjas. Patikėti savo kūrybiškumu ir atsakingai leisti sau skirtą laiką – nustoti žaisti beprasmius interneto žaidimus ar realizuoti save facebooke, o mokytis programuoti, kurti ir bendradarbiauti”, – sako Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros vadovė Raimonda Laužikienė.

Organizatoriai tikina, kad forumas skirtas ne tik kūrybininkų ir verslininkų bendram dialogui, bet ir paskatinti veikti savęs ieškantį jauną ir kūrybingą žmogų, kuriam galbūt trūksta reikalingos informacijos ir motyvacijos.

Kai kuriuose dirbtuvėse dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija.

Daugiau informacijos: www.kulturosfabrikas.lt/lt/m/naujienos/ ir Klaipėdos kulturos fabrikas

Leave a Reply