Kultūros fabriką klasika krikštys Klaipėdos kamerinis orkestras

Neseniai duris atvėręs Klaipėdos Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A) sulaukia ne tik gausių svečių, bet ir originalių iniciatyvų: gruodžio 18 d., 19 val. čia miestiečių laukia Klaipėdos kamerinio orkestro (KKO), vadovaujamo Mindaugo Bačkaus, koncertas – anot pačių muzikantų, modernaus kūrybinio inkubatoriaus krikštas klasikine muzika, patikrinta geriausiose Europos koncertų salėse. 

Kultūros fabrikas. Algirdo KUBAIČIO nuotr.

Kultūros fabrikas. Algirdo KUBAIČIO nuotr.

Koncerte skambės programa, KKO sudaryta iš skirtingų stilių kūrinių, reprezentuojančių įvairialypį aktyviai koncertuojančio kolektyvo repertuarą – nuo lietuvių kompozitorių kūrinių iki šventinės klasikos. Nemokamas renginys yra KKO, Klaipėdos koncertų salės ir Kultūros fabriko operatorės VšĮ Klaipėdos ekonominės plėtros agentūros dovana miestui ir besikuriančiai inkubatoriaus bendruomenei. 

Anot koncerto sumanytojo M. Bačkaus, naujasis Kultūros fabrikas, menų bei verslų bendradarbiavimo erdvė, turi potencialo tapti populiaria miestiečių susitikimų vieta. Kūrybinis inkubatorius, po vienu stogu telkiantis teatralus, muzikantus, šokėjus, kitus menininkus ir kūrybinius verslininkus, skatina žanrų samplaiką bei naujas kūrybines iniciatyvas. Tačiau ne ką mažiau svarbus publikos indėlis – be jo nė vienas atlikėjas negali patirti kūrybos pilnatvės. 

„Propaguoti bendruomeniškumą gali tik pats būdamas bendruomenės dalimi. Todėl šiuo renginiu klausiame klaipėdiečių – kada gi pagaliau susitiksime? Suprantama, kad kiekvienas turime savų rūpesčių, kad abejingumas yra paplitęs kur kas labiau nei atjauta ir dėmesys, kad mus supa daug neigiamos informacijos. Blogiems dalykams lengva užgožti gražius, tačiau gal verta pasistengti dėl pastarųjų? – svarstė M. Bačkus. – Kviečiame klaipėdiečių ir būsimąją Kultūros fabriko bendruomenę susitikti koncerte ir drauge susikurti tokią vakaro – ir miesto – nuotaiką, apie kokią svajojame.“ 

Trečiąjį dešimtmetį kamerinio muzikavimo tradiciją plėtojantis orkestras garsėja kūrybiniu entuziazmu. Jo dėka kolektyvas tapo patraukliu partneriu daugeliui pripažintų dirigentų ir solistų, kurie su malonumu atvyksta kurti į Klaipėdą. 

Klaipėdos kamerinis orkestras. Vytauto PETRIKO nuotr.

Klaipėdos kamerinis orkestras. Vytauto PETRIKO nuotr.

Nuo lapkričio 14 d., kai miestiečius į Kultūros fabriką sukvietė „Pirmosios pamainos“ šventė, iki dabar inkubatoriuje įvyko apie 20 įvairiausių renginių: nuo teatro spektaklių iki roko koncertų bei Indijos meno festivalio. Itin didelio dėmesio sulaukė Klaipėdos jaunimo teatro pastatymai, jaunimo verslumo ugdymui skirti renginiai, kuriuos drauge su fabriko operatore VšĮ Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra inicijuoja LCC tarptautinis universitetas. 

KKO koncertas vyks Kultūros fabriko II a. daugiafunkcėje salėje. Durys atidaromos 18.30 val., koncerto pradžia – 19 val. Įėjimas – nemokamas. 

Daugiau informacijos apie renginius – interneto svetainėje www.kulturosfabrikas.lt.

Leave a Reply